Krótko przed sesją.

Za nami sesja która nie wiele dała nowego. Cały czas mamy niedźwiadków widzących spadki i cały czas mamy sytuację premiującą kontynuacje trendu. Cały czas mamy podstawowe założenie dla wszystkiego co nie jest scalpingiem albo krótkim Dt , każdy spadek traktować jak korektę w celu poszukania okazji na L.

Indeks WIG 20

Minimalna zmiana wartości WIG 20 o -0.08% i Pin bar (z czarnym korpusem) z dolnym cieniem to efekt wczorajszej niemrawej sesji na warszawskim parkiecie. Sytuacja zatem cały czas ta sama, podstawowe założenie ruch na nowy szczyt. Do zmiany potrzeba na początek wybicia 2190 i dopóki tego niema podstawowy scenariusz jest w grze.

Na wykresie intra po pełnym impulsie wzrostowym mamy wykonaną korektę znoszącą 50%. Zatrzymanie na strefie wsparcia i następnie odbicie w górę ma na tę chwile charakter korekcyjny a zatem dalej w grze jest realizacja większej korekty spadkowej do okolic 2197, 2187 lub 2180. Zgodnie z dłuższym zakresem czasowym , cena nie powinna spaść poniżej 2174. Oczywiście nie można wykluczyć, że zejście do 50% było już wszystkim na co stać niedźwiedzie ale o tym przekonamy się na podstawie tego jak zachowa się indeks po dojściu w okolicę 2228-2231.

Indeks DAX

Spadek wartości indeksu DAX o -0.32% nie zmienił sytuacji technicznej a powstała biała świeca choć nie dokładnie ale ustawiła nam układ zbliżony do formacji kontynuacji trendu. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami powinniśmy tu osiągnąć nowy szczyt a co najmniej zmierzyć się z okolicą 15800.

Na wykresie intra mamy silny trend wzrostowy w którym obecnie najważniejsze wsparcie stanowi okolica 15460. Układ falowy ostatniej korekty w postaci moim zdaniem impulsu lekko promuje kontynuację korekty do wspomnianych okolic wsparcia jednak nie koniecznie już z tych obecnych poziomów. Tu możliwe jest jeszcze podejście w górę do ok. 15658. Pamiętajmy jednak że jesteśmy w trendzie wzrostowym a wykonana już część korekty zatrzymała się na ważnym wsparciu co może zaowocować wyjściem na nowy szczyt bez pogłębiania spadku. Jedno co jest najważniejsze to kwestia pozycji i tu nie ma miejsca dla S z wyjątkiem scalpingu i krótkiego Dt.

Indeks S&P

Kolejny wzrost i kolejna biała świeca to efekt wczorajszej sesji za oceanem. Nic dodać nic ująć.

Na wykresie intra silny trend wzrostowy a po drodze dwie zbliżone korekty które muszą zapalać pomarańczowe światełko uwagi. Jednak przy takiej sile trendu można spodziewać się wystąpienia 3 zbliżonej korekty a nawet i 4 (2 do 4 ) tworząca jedną większą pędzącą). To oznacza że podstawowe założenie jest takie iż szczyt jest ciągle przed nami. Ważne wsparcia to ok. 4390 do ewentualnego zajęcia L a następnie ok. 4375. Dopiero wybicie tego drugiego każe nam się zatrzymać z mocnym oczekiwaniem nowego szczytu i wziąć pod uwagę możliwość zmiany kierunku trendu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KazimierzDarekLehBttFKonrad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Numerologicznie nadal ciasno: 2221,2224,2227, 2263 a z luk bez zmian 2216, 2210, 2199, 2194-5, 2238. Poza tym, po wczorajszej sesji nie ma nic. Podobnie jak Darek – ja patrzę na północ.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2208 odwrócić na L + 12 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na D1 trend boczny 2260/2150 daytrading mile widziany.

Leh
Gość
Leh

S zamknięte i małe L po 2200 – jak zwykle pewnie za szybko he he

BttF
Gość
BttF

Nic dodać , nic ująć … założenie w grze : https://invst.ly/vjrmb

Udanych zagrań 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

BttF przy pomyślnych wiatrach w ramach boczniaka możemy puknąć w 2150. System broni pozycji krótkiej.

Darek
Gość
Darek

Brawo system Kazimierza, broni sygnału S, Brawo Kazimierz

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Darek bez jaj piszę trochę żartobliwie ale czasami sygnał zapodaje zajęcie pozycji w opcji daytradingu.