Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 09.06.2021

Wczorajsze sesje na giełdowych parkietach były niewiele ciekawsze od marnego wydarzenia transmitowanego wczoraj od 18:00 z Poznania. No ale coś jednak można wskazać i powiedzieć na temat wykresów więc zapraszam.

Indeks WIG 20

Przy spadku wartości indeksu WIG 20 o -0.4% na wykresie pojawił się Pin bar przeciwnie skierowany do tego z poprzedniej sesji. Utrzymanie najmniejszego OB i wzrost obrotu w dniu wczorajszym to zapowiedź, że dalej gramy nowe szczyty. Oczywiście gdyby niedźwiedzie przydusiły mocniej i cena wybiła by wczorajsze minimum to należałoby założyć, że ciągniemy w stronę 2200. Wydaje się jednak, że mimo wszystko scenariusz z bezpośrednim ruchem na nowy szczyt jest w zdecydowanej przewadze.

Na wykresie intra mamy obronę OB i strefy wsparcia na ok. 2225 co stwarza okazję do wybicia poziomu 2240 a co za tym idzie puszczenia sygnału kupna w swingowym podejściu do rynku. Sam wykres daje jeszcze możliwość , iż w przypadku pójścia w górę ale nie osiągnięcia szczytu może powstać RGR . Innymi słowy wybicie w dół 2225 powinno mieć konsekwencje w postaci zejścia do okolic 2190 ale na tę chwilę to wariant o mniejszym prawdopodobieństwie niż wybicie 2240 i osiągnięcie nowego szczytu.

Indeks DAX

Szkoda cokolwiek pisać bo sytuacja dokładnie taka sama od trzech dni.

Na wykresie intra też trudno coś ciekawszego i nowszego napisać no może tylko to że OB utrzymany na tę chwilę i jesteśmy w konsolidacji o zakresie ok. 100 pkt tj. od ok. 15630 – 15730. Czekamy zatem na wybicie które wskaże kierunek na kolejnych kilka godzin.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym bez zmian.

Na wykresie intra po realizacji zakresu OB powinniśmy mieć nowy kolejny szczyt. Patrząc dokładniej jesteśmy raczej po pierwszym impulsie w górę i obecnie znajdujemy się w korekcie tego impulsu, która to powinna nas sprowadzić w okolicę 4215 ewentualnie o ok. 5 pkt mniej. Po ukończeniu korekty będziemy mieli najprawdopodobniej do czynienia z kolejnym swingiem wzrostowym.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

15
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
andyDariusz BartłomiejczakKazimierzTsGjerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2230 odwrócić na L + 18 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

TsG
Gość
TsG

jest jeden mały szczegoł który wskazuje że byczek osłabł…mianowicie mała luka( 2255-2250) na 5pkt która nie została zamknieta..a jeśli TKO sie utzruma mamy kolejną luke na otwarciu…moze to nic nie znaczy ale od czegoś sie wszystko zaczyna….

Kazimierz
Gość
Kazimierz

TsG odpuść Sobie tego typu analizy w dalszym ciągu boczniak na H1 i scalping.

TsG
Gość
TsG

Kazimierz nie bardzo kumam ten komentarz… jak Ci sie wydaje czy skalpując spoglada ktoś na H1??? jest luka i ona nie jest domknieta…jak popatrzysz na historię to zapewne zauwarzysz że pierwsze luki niedomknięte są tym momentem gdzie cos zaczyna sie dziać wbrew trendowi..może z tego być jakaś korekta a moze być co innego.. tak wiec ja osobiście niczego nie musze sobie odpuszczać po prostu mam to w genach….

Kazimierz
Gość
Kazimierz

ok prawdopodobnie nadajemy na innych falach każdy gra po swojemu.

andy
Gość
andy

TsG ,jestem na S zaraz za szczytem, TP mam ustawiony na poziomie szerokości konsolidacji; SL -2251 ,i wybywam na ryby, korzystam z pogody, Jako ciekawostka 10.06 . NÓW /dołki w zakresie +/- do 4dni/ .Sukcesów dla grających.

Domino
Gość
Domino

I znowu skalpowanie na L, jestem póki co 8 pkt. do przodu 😉 . Ależ męka od rana. Teraz stoję z L na 2232. Dobrze, że Prairie dał mi konkretnie zarobić 😉 Warto było czekać ze średnią 0,61 groszy. Połowa sprzedana a z resztą poczekam na zamek, jeśli będzie powyżej 1 zł to jest szansa na marsz w kierunku 1,50 – 2, 00 zł

Łiktor
Gość
Łiktor

Ja już od paru tygodni na urlopie , a UK 500 objęcie bessy wciąż w mocy.

Domino
Gość
Domino

Weszło L po 2232, Tp wystawiam na 2239, jeśli wejdzie to będzie + 15 pkt. w sumie i na dzisiaj kończę skalpowanie. Zdrówka All

jerzy
Gość
jerzy

jest prospadkowy klin z realizacją na2218

andy
Gość
andy

rzutem na taśmę zamknąłem S. ,bowiem jutro pakowanie i wyjazd w nocy do Dziwnowa.

TsG
Gość
TsG

Andy kup sobie więcej ryb albo zabierz te złowione bo ceny sa kosmiczne…gratki i pozdr.

andy
Gość
andy

TsG dzięki , zabieram laptop, myślę że trochę ryb złowię w rzece Dziwnej,przy samym jej ujściu do morza ,nie dajcie się ograć grubemu.pozdrawiam

andy
Gość
andy

Darek dzięki , wystarczy żeby nie padało , w młodości słońce wytopiło wystarczającą ilość tłuszczyku.