Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 28.05.2021

Za nami sesja która na naszym podwórku zrealizowała zakładany od jakiegoś czasu plan. Na pozostałych rynkach prawie bez zmian. Zatem co dalej?

Indeks WIG 20

Wzrost wartości indeksu WIG 20 o 1.97% i wysoka biała świeca wychodząca ponad poziom 2200 to efekt wczorajszej sesji na warszawskim parkiecie. Tym samym zgodnie z moimi założeniami znaleźliśmy się na poziomie , który był wskazany. Wczorajszy dzień cechował się również skokowo większym obrotem co w połączeniu ze świecą o takich rozmiarach jest zapowiedzią niedalekiej korekty a i również końca impulsu. Oczywiście nie oznacza to, że już dzisiaj ten impuls wygaśnie, ba powiedziałbym nawet, że to mniej prawdopodobne, Wybita strefa 2194-2200 daje wskazanie o możliwości ataku na kolejne strefy czyli 2230 i tę najważniejszą na ok. 2270-2280. Wyższe poziomy też są w zasięgu ale o tym już w weekendowej. Jedno jest najistotniejsze , z wyjątkiem scalpingu, gra na S to czysta amatorka i tego na tę chwilę dalej należałoby się trzymać. Falowo jesteśmy w „trójce” impulsu liczonego od korekty pędzącej czyli naszych ostatnich trzech zakresów OB.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 silny trend wzrostowy zbliżył się do górnego ograniczenia kanału cenowego i do strefy, którą indeks już pokonał. Patrząc na niego trzeba chyba założyć, że w ramach wykończenia fali 3 w impulsie po korekt=cie pędzącej, powinniśmy mieć jeszcze ruch w górę który zaatakuje strefę i ograniczenie kanału. Jednak w obecnej fazie , dość szybko może pojawić się nieco większa korekta choć nie oznacza to że jakoś mocno odstająca od dotychczasowych OB. Najistotniejszym wsparciem na ten czas to poziom 2097 wyznaczający miejsce, którego wybicie mogłoby zagrozić kontynuacji trendu wzrostowego.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX, po spadku jego wartości o -0.28% powstała Doji która w żaden sposób nie zmienia sytuacji panującej od kilku dni a jedynie zwiększa moim zdaniem prawdopodobieństwo tego, iż 3 ostatnie sesje wpisują się w układ korekty a nie próby zmiany trendu.

Na wykresie intra po wydłużeniu korekty do strefy wsparcia na ok. 15350 o czym pisałem wczoraj, rynek odbił i w pierwszym pociągnięciu wyszedł nad poziom ostatniego potwierdzonego szczytu. Następnie ruch w dół doszedł do strefy na koronę i ponownie cena ruszyła w górę wychodząc na nowy szczyt. Mamy zatem układ swingowy z sygnałem kupna w którym poziomem odcięcia od L jest ok. 15390. Jeśli cena tego nie wybije (naruszenie dopuszczalne) to powinniśmy kontynuować ruch w górę z celem na nowym szczycie.

Indeks S&P

Nieznaczna zmiana wartości indeksu S&P o 0.12% i w efekcie nic nie wnoszący „Pin barek” to efekt wczorajszej sesji za oceanem. Innymi słowy nic nowego idziemy dalej do intra.

A tu widzimy nowy szczyt w trendzie wzrostowym i najprawdopodobniej nadchodzącą korektę. Poziom „odcięcia” to na tę chwilę 4177 choć jego delikatne naruszenie byłoby tylko wypełnieniem zakresu obecnie panującego OB. Patrząc od strony fal w swingach wysunąłbym tezę, iż znajdujemy się w jakieś większej korekcie która docelowo może być „pędząca” albo „nieregularna”. I taki scenariusz jest dla mnie bazowym. Czyli po zakończeniu korekty nowy swing zmierzający w kierunku ostatniego historycznego szczytu czyli poziomu 4238. Jednak odnosząc się do wykresu dziennego indeksu, przypomnę że wszystko to dzieje się w obszarze strefy na koronę a to każe zachować ostrożność i zdecydowane wybicie wspomnianego wcześniej poziomu 4177 potraktować jako bardzo możliwą zmianę trendu , która w konsekwencji powinna prowadzić nas w rejony 4000.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

21
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
KazimierzTsGandyDominojerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Wczoraj rzutem na taśmę kurs doszedł do bandy na 2207 i mnie wypada grać S (amatorsko) ;), ale jeżeli zamknięcie wypadnie powyżej, to „niestety” nie zarobię nawet na korekcie.
Nie zmienia to faktu, że od 24.05.2021 mieliśmy oczekiwać dużego ruchu i taki się pojawił – wynosi blisko 100 pkt.
Wczorajsza sesją była SETNĄ na GPW. Nie mam jeszcze rozpiski na czerwiec, więc nie widzę potencjalnych zwrotów, ale jeszcze w maju w ostatni weekend mamy takie wskazania, więc chociażby ta korekta mogłaby się pojawić. Ostatnio po dojściu na 2143 i 2142 była przynajmniej jakaś walka.
Numerologicznie: 2216, 2278
Lotto: 2025, 2175
Krok systemu: 30.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2172 odwrócić na S – 32 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów i miłego weekendu.

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/rfPMC8B ponieważ o tej godzinie na giełdzie prawie jest nudno pokażę dwa przeciwstawne sygnały na m5 1/jeżeli po wybiciu konsolidacji rynek wraca do tej konsolidacji to prędzej czy póżniej dojdzie do przeciwległej bandy tj do 2011 2/w międzyczasie powstał sygnał high2 na którym też można zarobić /skalp/

Domino
Gość
Domino

Brawo Jerzy schodzą w kierunku 2211, czy myślisz, że można ryzykować L na 2211 ???

Domino
Gość
Domino

zaryzykowałem 1 L po 2215, zobaczymy co z tego będzie 😉 Sl mentalny

Domino
Gość
Domino

L oddane po 2230, a S wciąż przesuwam wyżej. Jak tak dalej pójdzie to wezmę S dopiero ok. 2280 – 2300. Kto by się spodziewał takiej pompy… a może właśnie gruby ma taki plan bo nikt się tego nie spodziewa

jerzy
Gość
jerzy

TsG-ta pionowa strzałka skończyła się 6-cio punktowym zyskiem ,pisałem że to skalp

TsG
Gość
TsG

jerzy nie miałem na myśli Twojego rysunku ,,,,chodziło mi o ruch ceny który jest pionowy jak strzała …sam jestem mocno zdziwiony tym wzrostem w takim tempie i z taką determinacją…albo gdzieś się im spieszy albo mamy do czynienia z siłą rynku…

jerzy
Gość
jerzy

Domino ja czekam z L na 2211-ale musi być wyrażny sygnał

andy
Gość
andy

Jerzy co w tym przypadku jest dla Ciebie wyrażnym sygnałem.?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Byk zatańczył z misiem ale system na ostatnim sygnale trochę się zrehabilitował po kilku wpadkach
także spoko teraz należy monitorować pozycję L żeby wycisnąć na maksa a na S przyjdzie czas.