Czarno zaczyna to wyglądać.

Za nami wtorek, pierwszy dzień tygodnia na warszawskim parkiecie ale drugi na parkietach innych giełd światowych. Omawiane przez nas rynki nie mają zbytnio czym pozytywnym się pochwalić.

Indeks WIG 20

Sporych rozmiarów czarna świeca to efekt spadku wartości indeksu WIG 20 o -1.65%. Ponowne wejście w obszar konsolidacji wyraźnie potwierdzające nie tylko Pin bara ale i również Objęcie bessy to silny sygnał początkujący większą wyprzedaż, żeby nie powiedzieć bessę. Kolejnym krokiem niedźwiedzi powinno być wybicie OB i pokonanie wsparcia w rejonie 1961. Chciałoby się powiedzieć, że tylko cud może uratować byki ale dopóki wspomniane wsparcia są nie pokonane dopóty iskierka nadziei może się w nich tlić.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy zdecydowany trend spadkowy, który swym zasięgiem zszedł do zakresu OB. Jednak to co wyrysowało się na dołku nie nosi wyraźniejszych znamion odwrócenia tej tendencji a to oznacza że zejście do kolejnych stref jest jak najbardziej możliwe i realne dopóki cena nie zdołałaby wyjść górą nad 2030.Trzeba również dostrzec, iż na obecną chwilę mamy układ korekty z pędzącą po środku, jeśli jednak ewentualne odbicie będzie tylko do okolic 2009 i następnie dalszy spadek albo cena nie wykona odbicia tylko dalej będzie schodzić w dół to układ korekty będzie miał możliwość rozwinięcia się w pełen impuls a to będzie kolejny element w układance do zjazdu nie tylko w ujęciu Dt ale i w swingowym czy dziennym.

Indeks DAX

Wczorajsza sesja nie była również łaskawa dla byków za zachodnia granicą. Tamtejszy DAX po spadku o -2.49% wyrysował dużą czarną świecę, wybijając mniejszy OB i doszedł w okolicę większego. Obecny układ świecowy nie sprzyja w żaden sposób zmianie kierunku na wzrostowy ale trzeba powiedzieć sobie jasno nie jest jeszcze na tyle rozwinięty aby okrzyknąć początek bessy.

Na wykresie intra, który dzisiaj dla lepszej przejrzystości jest w ujęciu 4H, mamy trend spadkowy i choć zatrzymanie nastąpiło na strefie wsparcia to jednak bez wybicia OB i poziomu 15053 szukamy dalej S w kierunku 14680.

Indeks S&P

Na koniec ten indeks, który nigdy się nie poddaje co sprawia że jak już to zrobi to nie będzie co zbierać ale na to trzeba czekać. Wczorajszy spadek indeksu o -0.67% wyrysował Pin bara z dolnym cieniem ale i czarnym korpusem. Zatem w pierwszym podejściu została obroniona pierwsza strefa wsparcia i jeśli tylko dzisiaj nastąpi potwierdzenie formacji to znowu będziemy patrzeć na nowy historyczny szczyt. Jeśli jednak go nie będzie to droga na 4100 w pierwszej kolejności będzie dalej otwarta.

Patrząc na wykres intra , wczorajszy spadek nie zdołał wybić dołka a co za tym idzie , na ten czas uznajemy go za korektę. Co więcej wieczorno – nocne odbicie ukształtowało już coś na wzór pełnego impulsu, który zawitał ponownie nad strefą 4165-4168 co znaczącą umacnia możliwość scenariusza odbytej korekty i rozpoczęcia ruchu na szczyt. Teraz najważniejszym będzie to czy dopołudniowe godziny jak i początek na rynku podstawowym utworzą tylko korektę tego dobicia czy jednak wybiją dołek a wówczas spadamy dalej do okolic 4070. Na tę chwilę podstawowy wariant to korekta w dół i kolejny swing wzrostowy z kierunkiem na nowy szczyt.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

50
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
37 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
nowyKonradcherryJ23Filip Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2015 odwrócić na L + 30 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

Numerologicznie: 1970, 2030, 2036
Krok systemu: 30
Lotto: 2036, 1960
Przy braku luki i spadkach możemy zaliczyć bandę na 1976, a to może sprzyjać większemu odbiciu.

BttF
Gość
BttF

Serwery się podniosły więc wykresy wróciły lecz problem z prądem więc tylko jeden wykres udało się wgrać … wczorajsze założenie idealnie zrealizowane i dwa małe „strażniki” na 1992 powinny wywołać choćby korektę całego spadku z max 2078 : https://invst.ly/uonwu Przy dobrych wiatrach poziom 2020/5 byłby idealny do ponowienia pozycji S – może przegłosowane w Sejmie Fundusz Odbudowy ( choć tu nie ma niespodzianki gdzie z góry wiadome było że jest poparcie w tej kwestii – obecnie jeszcze Senat musi również to potwierdzić ) oraz wieczorno-nocne odbicie w US pozwoli na taki scenariusz. Jedno jest dla mnie pewne : Fake out… Czytaj więcej »

BttF
Gość
BttF

Na zbyt wiele nie należy liczyć więc pierwsze reS 2013 w grze : https://invst.ly/uop5l

czekamy czy dadzą wyżej doS zgodnie z założeniem : 2020/5

BttF
Gość
BttF

wczorajsze „strażniki” spełniły dziś swoją rolę – dały korektę i okazję do reS / doS

założenie zrealizowane : 2020/25

Obecnie szukamy kolejnych zasięgów wg szkicu : https://invst.ly/uoqt5

Główny CEL = LUKA … więc do CELu

BttF
Gość
BttF

rynek dobił jeszcze do 50fibo na 2035 : https://invst.ly/uosp7

Teraz misie powinny przejąć sprawy w swoje łapy. Czekamy na realizację.

Miły
Gość
Miły

Jak tytuł czarny to będą dzisiaj wzrosty powodzenia niezaleznym

Kazimierz
Gość
Kazimierz

W dalszym ciągu na D1 jesteśmy w boczniaku trzy próby wyjścia górą 2100; 2040; 2078 spaliły na panewce
a jak będzie dzisiaj zobaczymy.

Domino
Gość
Domino

Dzisiaj to można szukać S w przedziale: 2017 – 2025. A kto wziął wczoraj L w przedziale jak podawałem 1992 – 1993 to już jest extra zarobiony 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Domino czasami można wykonać dwa dobre kliknięcia myszą porównywalnie do wykonania dwóch dobrych skoków jak to mówi Małysz i ok. 50 % targetu jak w moim przypadku może być zrealizowane ale to częściowo uzależnione jest od ilości kontraktów którymi realizujemy target.

TsG
Gość
TsG

cała spekulacja zalezy od tego czego sie oczekuje od naszego banana…ja na dzis mam TP 2015…a bycze nastawienie podpowiada że jak spadło to urośnie a miskowe nastawienie mówi,,,po to urosło aby spaść..
akutalizacja SL na 2008…..i czekam..

Kazimierz
Gość
Kazimierz

TsG każdy trader powinien wypracować Swój sposób gry na CFD ale skuteczny.

Domino
Gość
Domino

2014 mocny opór, można teraz pomyśleć o S.

TsG
Gość
TsG

zaczeliwywalać pod oporem wiec i ja wywaliłem…..bp….i na dzis juz koniec…tak na marginesie gdybym wczoraj nie brał L ( nie był to fix) to i tak dzis bym grał L ponieważ była luka i ja gram zgodnie z luką….statystycznie ten manewr jest zdecydowanie na plusie…

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Jedna uwaga trader musi absolutnie wyleczyć się z tzw. bycia bykiem lub niedżwiedziem tutaj trzeba być obojniakiem ale spoko to dotyczy tylko tradingu :).

TsG
Gość
TsG

patrząc od strony falek rynek skusił mnie na zagranie L..( korekta prosta) jesli to zrealizuje to znaczy ze 2015 wybijemy..i to bedzie juz jak dla mnie wszystko..dzis ostatni dzień w pracy i urlop do końca miesiaca…pogoda dupowata wiec pewnie spedzę na szlifowaniu formy giełdowej ..
SL 2005 TP 2020..

Nowy
Gość
Nowy

No i jak TsG, będziesz wolnym strzelcem i utrzymywał się z giełdy? Czy jednak dalej jako dodatek? Jeśli pytanie zbyt osobiste, to olej.

TsG
Gość
TsG

skoro padło pytanie to odpowiem,,,,Nowy rejestruję działalność usługową od czerwca…juz rozesłałem info do firm z którymi miałem kontakt..na razie brak zainteresowania, poza tym dobry znajomy cos mi tam szepnął że póki co to jest zmowa milczenia ale sie tym za bardzo nie przejmuję…ta pracownia w której pracowałem i tak pójdzie na dno z uwagi na fakt że szefunio wpedził sie w tarapaty finansowe,,,a poniewaz mój portfel zamówień jest pusty wiec pozostaje mi giełda…z dofinansowania nie bedę korzystał bo trzeba firmę utrzymać 2 lata wolę mieć wolna rękę i umysł…sądzę że na pensję powinienem uciułać z giełdy a kwietniowe poczynania tak… Czytaj więcej »

Nowy
Gość
Nowy

No to powodzenia i życzę żebyś był kolejnym, który udowodni że na giełdowym freelancerstwie można dobrze żyć 🙂

andy
Gość
andy

jeżeli zrealizujemy potencjalnego orgr-a to powinniśmy powędrować wyżej niż 2020.

Domino
Gość
Domino

S po 2018, póki co bez SL

andy
Gość
andy

palec na enter na odwrotkę

TsG
Gość
TsG

Andy masz rację że bedzie wyżej niz 2020 jak przeszłi 2015 to next oporek 2030 i tu raczej w oklicach tego oporku należało ustawic TP…z uwagi na to że latam jak z pecherzem brałem mniej..dzis stawiam pozegnalna flaszkę wiec jakieś małe kanapeczki kroję…tak wiec juz bez odbioru …to co teraz widze skłania do wzieciq S bo wyglada na korektę S oczekujące 2023 …SL 2031 TP ..no cóż jeśłi to korekta to next ruch przynajmniej do 1990…życze udanycg

Kazimierz
Gość
Kazimierz

TsG spoko faktem jest , że trading to najtrudniejsza rzecz dla łatwych pieniędzy ale polecam TPP na systemie będzie co do garnka wrzucić .
powodzenia

TsG
Gość
TsG

w przerwie…taki rysunek mi sie wymalował….
comment image

TsG
Gość
TsG

jęśli zrobia coś takiego że jednak 5 do góry to zmiana koncepcji…..
comment image

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Jankesi up u nas me too.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2032.
Czwarty atak byków w boczniaku na D1 na opór z jakim skutkiem zobaczymy.

Domino
Gość
Domino

Uciekłem z S, walą jednak do góry

J23
Gość
J23

Kazimierz, mam jedno pytanie. Rozumiem, że w konsolidacji 10pkt i zamykasz.
1) Co w sytuacji, kiedy tych 10 (11) pkt nie ma w ruchu po sygnale ? Zamykasz tego samego dnia niezależnie od „urobku” ?
2) Co w sytuacji, kiedy sygnał pada w konsolidacyjnym zakresie, zamykasz po 10 (11) pkt i rynek wychodzi z konsolidacji ? Odnawiasz pozycję ? Kiedy ?

J23
Gość
J23

Właściwie to były dwa pytania 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

TPP to jest 11 pkt. jak np. będzie tylko 10 to powinno zostawić się otwartą pozycję na drugi dzień i zamykać z opcją 11 punktową z tym jest różnie ostatnio była premia 10 punktowa trzeci atak byków.
O widzę że dzisiaj TPP zrealizowane i spoko czekamy na kolejny sygnał systemu . Dzisiaj jest 33 sygnał były 4 wpadki stratną pozycję zamykać z jak najmniejszą stratą ale to już należy do tradera nie mam na to recepty. Niestety nie ma nic doskonałego.

cherry
Gość
cherry

Witam
L na dłużej, SL1952 TP2170, bez zmian
L dla spóźnionych 2020-2018, dadzą jak 2030 nie wytrzyma, SL2000, cel 2100, korekta, 2170
Elliot – fala 3 wzrostowa
Klucz na 2170 wybicie 2055
Nie pokonają 2030 droga w górę już trwa. wtedy na obronie L na 2033, SL2026, po odbiciu wyrzuć L na 2034, pokonali 30 idą niże, odnów L 2020

Nie graj S (międzyczasie) opis dotyczy zakupu L

Udanych

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Cześć Cherry dobrze, że skrobnąłeś coś konkretnego i o to chodzi , AT przedstawia na dzień dobry Darek osobiście uważam, że to wystarczy a trader musi otwierać i zamykać pozycje i realizować target.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozwolę sobie uszczegółowić wpadki : 11.03. 10 pkt.; 22.03. 4 pkt.; 01.04. 1 pkt. 16.04. 6 pkt. to są oczywiście maksy sygnały dlatego TPP nie zostało zrealizowane.

Konrad
Gość
Konrad

Patrząc na to numerologicznie, to dzisiaj mamy zachowanie dokładnie takie jak w dniach
28.04.2021,
14.04.2021,
08.03.2021.
26.01.2021.
Wnioski są dość czytelne.

nowy
Gość
nowy

Przydałoby się na fdax, ze 130 pkt. w dół

Domino
Gość
Domino

Mówisz i masz, zejście jest pytanie czy pojadą te 130 pkt. w dół. Mnie ciekawi czy SP500 skończy na czerwono.