Z dużej chmury mały deszcz.

Za nami kolejna sesja, która zwłaszcza na Naszym i niemieckim rynku była całkowicie odmienna od poprzedniej. Obawy jakie budziły wykresy po wtorkowej sesji zostały niemal całkowicie odsunięte.

Indeks WIG 20

2.16% wzrostu i wysoka biała świeca to obraz po wczorajszej sesji na warszawskim parkiecie. To co jeszcze wczoraj rano wyglądało bardzo źle, dzisiaj zapowiada zupełnie coś innego. Sam byłem nieco niedźwiedzio nastawiony przed sesją ale zaznaczałem, że dopóki nie padnie dołek na 1997 a w konsekwencji ten na 1961 dopóty popyt ma jeszcze szanse odzyskać władzę. I najprawdopodobniej tak się właśnie dzieje. Utrzymanie minimum z wtorku to utrzymanie korekty pędzącej 1:1 a zachowanie tej korekty to bardzo duże prawdopodobieństwo, iż wczorajsza sesja była początkiem nowego impulsu wzrostowego, który nie tylko powinien wybić 2100 ale powinien to zrobić w bardzo porządny sposób i zajść w rejony 2130-2150. Trudno jest powiedzieć, czy kontynuacja wczorajszego ruchu nastąpi zaraz dzisiaj czy jednak korekta która powinna mieć miejsce na tyle się wydłuży, że wzrosty powrócą jutro czyli na koniec tygodnia. Uważam, że w obecnej sytuacji, zarówno tej najkrótszej jak i nieco dłuższej korektę wczorajszego wzrostu należałoby wykorzystać jako szukanie okazji do L. Scenariusz zostanie spalony jeśli padnie minimum z wtorku.

Brak wybicia dołka zatrzymanie na OB okazało się początkiem silnego ruchu wzrostowego, który wczoraj do końca sesji mógł już wyczerpać znamiona pełnego impulsu. Zatem dzisiaj można oczekiwać korekty tego ruchu a rejon 2010-2015 wydaje się być idealnym do jej zakończenia. Kolejny rejon to okolice 2005. To są przestrzenie gdzie moim zdaniem będzie można szukać okazji do wejścia w kolejną falę wzrostową. Myślę, że jednak nie można również brać pod uwagę scenariusza w którym to cena nie zejdzie więcej niż ok. 10 pkt od wczorajszego maksimum i po tym będziemy mieli kolejny swing wzrostowy. Ten scenariusz zakłada że obecnie jesteśmy już po pierwszym impulsie i znajdujemy się w korekcie pędzącej. Gdyby jednak nastąpiła korekta do okolic ok. 2025 to w takim przypadku będzie również szansa na wzrost ale wówczas znacząco spadnie prawdopodobieństwo realizowania zasięgu do poziomów wyraźnie wyższych niż 2100 a okolice 2060 mogą okazać się tymi granicznymi.

Indeks DAX

Po wczorajszym wzroście wartości indeksu DAX o 2.12% wyrysowała się biała świeca w zakresie korpusu świecy z dnia poprzedniego. Mamy zatem Inside bar czy jeśli ktoś woli układ Harami. Obecnie czekamy na potwierdzenie lub zanegowanie. W przypadku tego pierwszego będziemy mogli założyć dalszy wzrost do okolic 16000. Jeśli jednak stanie się odwrotnie to realizować będziemy pełen OB.

Na wykresie intra mamy silny ruch wzrostowy , który mimo wszystko powinien być jeszcze kontynuowany w kierunku najbliższej strefy oporu. Oczywiście nie można wykluczyć pogłębienia obecnej korekty, która jednak nie powinna zawędrować dalej niż do strefy na ok. 15105. Najważniejszym zadaniem dla byków jest moim zdaniem wyjście w tym swingu nad poziom 15279.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym mała czarna szpulka nie zmieniła ani trochę sytuacji więc przejdźmy zaraz do wykresu intra.

Na wykresie intra cena nie doszła do strefy oporu na ok. 4183 jednak rzuca się tu w oczy układ impulsowy po którym obecnie znajdujemy się w korekcie nieregularnej. Najbardziej realnym wydaje się zejście do okolic 4140-4143 a z tych poziomów kolejny wzrostowy swing. Jeśli wcześniej dojdzie do wybicia 4167 to będzie to oznaczać że swing wzrostowy ruszył a cały ruch od ostatniego dołka powinien być większą trójką. Niestety ale w tej chwili nie można wykluczyć znacznie gorszego dla byków wariantu a mianowicie budowania prawego ramienia RGR, którego realizacja za pośrednictwem wybicia linii szyi niemal zapewniłaby nam zejście nie tylko do zasięgu OB ale znacznie niżej. W takiej sytuacji niemal wszystkie scenariusze wzrostowe na innych rynkach zostałyby zniwelowane do niemal zera.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

60
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
41 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
MadiBttFjerzyandyKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2032 odwrócić na S – 27 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

Numerologicznie: 2002, 2011, 2022, 2033, 2066
Krok systemu: 27
Lotto: 2078, 2012

nowy
Gość
nowy

fdax miał (według założeń) wykonać ruch z okolic 15180-90 w kierunku 15040. Jak widać ciągle utrzymuje się w okolicach 15180, to może skutkować wzrostami w kierunku 15275.

BttF
Gość
BttF

Wczorajsze wzrostowe zachowanie naszego rynku nie było zaskoczeniem lecz jego ostateczna skala już owszem.

Wzrost sięgnął 61.8fib wcześniejszego spadku i domknął mikro lukę https://invst.ly/up68s

Obecnie mamy dwie LUKI z wczoraj do domknięcia i główną LUKĘ poniżej … zobaczymy jak zostanie to rezegrane dziś.

Udanych zagrań 🙂

BttF
Gość
BttF

Rozgrywający próbuje wciągnąć do gry na L lecz bez wybicia 2078 wciąż mamy zagrożenie , tym bardziej przy dywergencji : https://invst.ly/up9d8

Wyjście nad 2078 powinno wywołać aktywację SL i jeśli po tym kurs wróci pod 2078 będzie lekki niesmak.

Zobaczymy co z tego wyniknie na koniec dnia.

BttF
Gość
BttF

w kontynuacji zbliżenie wykresu

widać małą formację rgr i ewentualne zagranie Hook Trade po wybiciu szyi : https://invst.ly/upacx

Spore obroty dziś od rana więc jeśli sesja zostawi kolejny górny cień może okazać się znamienna.

Wyjście nad 2074 w konsekwencji powinno skutkować wybiciem 2078 więc negacją całości założenia 🙂

BttF
Gość
BttF

Negacji założenia się nie doczekałem natomiast realizacji założenia i owszem :

https://invst.ly/upfw3

W tej sytuacji myślę że nawet najwytrwalsze byki w PL będą na tyle zdegustowane że kolejnej próby wybicia górą rynku nie będzie : https://invst.ly/upfwt

Miłego wieczoru 🙂

BttF
Gość
BttF

Darku, doprawdy nie wiem w jakim celu jest ten komentarz … Podałem proste założenie przed czasem real time , nie po fakcie , rgr i HT na poziomie 2066/8 , negacja nad 2074 i na close mamy z tego 35pkt. Słowem nie komentuje Twoich wpisów a Ty nie stracisz jednego dnia by nie komentować moich , masz jakąś manię mojej osoby czy jak ? Ty widzisz trend wzrostowy – ja widzę półroczną konsolidację i do niej się odnoszę… kolejna zmarnowana szansa dla byków dziś. Może będzie następna próba a może nie ,tego nie wiemy. Po wielu latach na rynku natomiast… Czytaj więcej »

BttF
Gość
BttF

Nie mam problemu z tym że pewne me założenia się nie sprawdzają od razu lub wcale – nikt nie jest nieomylny. Nie mam problemu z tym aby do moich założeń pojawiła się polemika, wręcz przeciwnie – mile widziana. Jestem traderem nie komentatorem „analitykiem” który żyje z pisania analiz ( spadnie albo wzrośnie lub odwrotnie ) vide cała masa portali branżowych, więc staram się podawać założenia TU i TERAZ bez względu na opinię innych. Rynek i tak weryfikuje je na wykresie więc każdy sobie oceni sam czy się sprawdziło czy nie. Jednak umówmy się że jesli ma się pojawić komentarz w… Czytaj więcej »

BttF
Gość
BttF

Jak zwykle wszystko odnosisz do siebie … słowem nie pisalem o Twoim blogu. Więcej dystansu.

Kolejne komentarze w kontrze do mnie z wykresem albo wcale , wówczas zapewne będzie jasne o czym mowa . Tylko tyle proszę i pozdrawiam

🙂

BttF
Gość
BttF

I teraz wszystko jasne , o tym wspominam cały czas. Ty się odnosisz do ruchu z dołka konsolidacji a ja do jej całości https://ibb.co/J5fQpLC , w tym kontekście masz prawo określać ruch jako trend a negację już ustaliliśmy wcześniej : pod 1991. Są różne podejścia do aktywnej gry w tej sytuacji, część czeka na negację ( tracąc ewentulany zysk z L lub wyższego S ) a inna część aktywnych graczy woli szukać zwrotu w newralgicznych miejscach. Ja wolę to drugie podejście choć przyznaję nie zawsze skuteczne. Jednak obecnie dwa wysokie cienie świec dziennych przy nieudanych wybiciach górą bardziej do mnie… Czytaj więcej »

BttF
Gość
BttF

Doprawdy ? Spójrzmy zatem szerzej: https://ibb.co/r0KJQ24 Jak widać poziom ca. 2040/50 jest znaczącym oporem ( wcześniej wsparciem ), jego naruszenie do 2100 służyło jedynie domknieciu LUKI, a całe podejście z dołka można określić jako korektę trzy falową – tyle się na falach znam 🙂 W tym założeniu właśnie należy szukać oporów i okazji do S a nie do L … mniejszy zakres danych daje nam kolejne wskazówki, półroczną konsolidację ( idealna dystrybucja gdy rynki zachodnie bily kolejne rekordy – słabość w PL ) oraz podwójnie już zmarnowaną szansę na jej wybicie górą ( wg mnie FAKE ) przy spadającym LOP.… Czytaj więcej »

quba
Gość
quba

no i dareczek kolejny dzień zmienia zdanie jak pacynka hehe teraz znów będzie rosło i czarnych chmur nie ma. Jutro będzie pewnie huragan, antywskaźnik roku i za to mu trzeba podziękować bo takich dawców na rynku nie ma za wiele!

Kazimierz
Gość
Kazimierz

System skontrolował grubasa który nie zwiększa LOP a gra w ramach tego co jest żeby trudno go było rozszyfrować Darek opory przedstawił dość precyzyjnie i trzeba to absolutnie brać pod uwagę , drzewa nie rosną do nieba.

TsG
Gość
TsG

gdyby ktoś pokusił sie o analiżę wolumenu czyli dlaczego najwieksze były na końcu spadku to ten wzrost nie byłby zaskoczeniem…teraz mamy sytuacje podonbą…jest sprzedaż tego co było brane na dołku…dlatego można pokusić sie intra na S ale jako na ten moment jedynie korektę…co tez sumiennie uczyniłem..

Kazimierz
Gość
Kazimierz

TsG z S bym uważał Jankesi i Helmuty up dobry katalizator dla naszych byków ale próbować można ja zawsze w takich sytuacjach stawiałem SL ale teraz bez przekonania i wg swojej AT pod prąd nie gram.

TsG
Gość
TsG

S 2061 SL 2066 drugie wejście na S to 2055…SL ten sam….godz.9.48

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Super, TsG absolutnie nie musisz w moim przypadku tak precyzyjnie odpowiadać ja przedstawiłem swój punkt widzenia z racji jakiegoś tam doświadczenia.

TsG
Gość
TsG

pzresunołem drugie S na 2050..za mały odstep miedzy pierwszym wejściem a drugim….

TsG
Gość
TsG

idzie grubas po SL miśka…z tego pierwszego wejścia Sl przesunięty był na 2058 bo tam z m1 był osttni szczyt zostało mi 2 pkt na otarcie łez….silny rynek jak na ten moment jedynie Dini i CDproj na minusie…..granie na korekty jednak za duzo kasy nie daje…lepiej jednak wchodzić jak zobyczy sie korektę a takowa sie pojawiła a ja z racji pozycji S nie brałem L….

TsG
Gość
TsG

no cóz 3 sczyt na coraz mniejszym vol..wziołem ponownie S 2066…na jakies korekte ponownie sie skusiłem….
rozpisłalem to sobie jako impuls więc możliwe ze wieksza korekta…

TsG
Gość
TsG

oodałem S-kę…poddaje się za bardzo chcę spadków…bp…

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wiem czym to pachnie parę lat temu otworzyłem pozycje ze SL 20 pkt. zawsze taki stosuję dokładnie wywalili mnie z rynku w punkt potem poszedł rynek w kierunku przeze mnie obstawianym wiesz co zrobiłem monitor wyrzuciłem przez okno i pojechałem po następny kompa odpaliłem na drugi dzień.

nowy
Gość
nowy

No i mamy 15275 i przystanek.

jerzy
Gość
jerzy

skąd tacy ludzie się biorą jak quba

andy
Gość
andy

Jerzy jest takie stare powiedzenie ,że każdy dostał mózg , ale nie każdy dostał rozum..

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Ja też mam niewyparzony jęzor ale bronię w tym przypadku swoich wpisów dotyczących systemu i TPP mam tu na uwadze początkujacych traderów kiedyś też takim byłem i wiem czym to pachnie ale udało mi się zostać na rynku.

Konrad
Gość
Konrad

Wczoraj na fixie znowu był przypadek gdzie przy większej liczbie KUP PKC kurs ostatecznie spadł, a zatem powinniśmy zobaczyć (przy obecnej sytuacji-wzrosty) ruch rzędu 40-50 pkt. w sumie dziś i ewentualnie jutro. Na razie jest 20.

Nowy
Gość
Nowy

Co by pasowało do tego co pisał cherry. 2100 a potem korekta

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na razie byk karty rozdaje z S nie kombinować chyba , że w skalpingu ale to dla zawodowców.

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/M7YMpw1 dwa fajne sygnały high2/strzałki/ pozwalające zarobić po ok 200 pln i klin

jerzy
Gość
jerzy

czekam na sygnał L w okolicach 2054

andy
Gość
andy

Jerzy dobrze by było gdyby zeszli do ca 2040,gdzie zaczyna się fala pierwsza w klinie

Madi
Gość
Madi

Dariusz kto cie opłaca jestem na giełdzie od 92 r i nie wierze ze robisz to za darmo

jerzy
Gość
jerzy

Andy testowali 2054 czyli pierwsze cofnięcie w klinie

andy
Gość
andy

Jerzy chciałoby się więcej ,ale bierze się tyle ile dają ,każda ilość zyskownych punkcików to radocha.

andy
Gość
andy

2037 ;powinni wyhamować ,harmonia + zasieg rgr-a

TsG
Gość
TsG

tak sie rozstawiłem…po co pisać wszystko widać….
comment image

TsG
Gość
TsG

na takie zejście czatowałem prawie cały dzień i w końcu zatrybiło,,,

Kazimierz
Gość
Kazimierz

U naszych byków spoko zerkają jak tam sprawy stoją za Wielką Wodą i na L tzw. waiting.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Sielanka zaczyna się kończyć ? Jankesi wymiękają.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na razie dalej spoko wróciliśmy nad 2060 i waiting.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Prawdopodobnie czwarty atak byków na opór spalił na panewce.

TsG
Gość
TsG

Kazimierz imo to może być korekta tego impulsu wzrostowego….jesli tak to szczyty będą atakowane być może już w piatek lub po niedzieli…

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na razie po majówce to mamy niezłe jazdy można się pogubić.

TsG
Gość
TsG

przyznaje się bez bicia ze wczesniejsze moje zagrania na S to było polowanie na szczyty..i jak rzeczywistość pokazała nie warto było bo lepiej wyszedł ten ktoś kto grał na poczatku sesji zgodnie z trendem..na zagranie na S tzreba było zaczekać..wkleiłaem zrzut jak się pozycjonowałem ateraz pokażę jak podniosłem sell stop i co nie weszło czyli sell limit..TP ustawiłem i poszedłem na spacer jak wróciłem było juz po grze i mozna było wiecej wyciągnąć ale nie było mnie przy wykresach…czy żałuję??? NIE !!!..bo jak ma sie porównanie do tego ile moja pensja wynosiła za cały miesiąc to ..no cóż życie samo… Czytaj więcej »