Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 29.04.2021

Rozczarowanie niedźwiedzi miało wczoraj dość wysoki poziom ale tak to jest kiedy zakłada się coś nie analizując obiektywnie tego co do Nas rynek „mówi”.

Indeks WIG 20

Wzrost wartości indeksu WIG 20 o 1.54% oraz biała wyraźna świeca to wynik wczorajszej sesji na warszawskim parkiecie. Nasze podstawowe założenie jest realizowane i co więcej, wczorajszy dzień pokazuje, że powinno być dalej realizowane. A przypomnę, że zgodnie z wykresem indeksu zejście do 1868 z poziomu szczytu zapowiadało kolejny swing wzrostowy z celem na wybicie 2100. Minimalny plan to dojście do okolic 2050-2070 a więc realizacja ORGR a obecnie, w nieco krótszej perspektywie układu z przed kilku sesji. Zatem dzisiaj czekamy na wybicie 2040 co powinno mieć miejsce po dość wyraźnej świecy wzrostowej na nieco większym obrocie.

Na wykresie intra na którym panuje trend wzrostowy, mamy dojście do strefy na koronę i chwilowe zawahanie rynku. Najbliższe wsparcie które mogłoby wywołać nieco większą korektę to poziom 2014 ale złamanie trendu i zmiana kierunku na dobre może być brana pod uwagę dopiero wówczas kiedy cena wybije w dół poziom 1992. Patrząc na układ falowy wydaje się, iż jesteśmy obecnie w fali 3 w 3 lub 3 w c. To zaś oznacza również że przed nami jeszcze dalsze wzrosty. Zatem dalej polowanie na S tylko dla marzycieli złapania szczytu i scalpingowców.

Indeks DAX

Indeks DAX zmienił swoją wartość o 0.28% co nie wniosło nic nowego w sytuację techniczną zatem szkoda powtarzać to co pisałem juz parę dni wcześniej.

Na wykresie intra kontraktów na DAX jesteśmy przygotowani do silniejszego wybicia w górę i to raczej w pierwszej fazie sesji regularnej. Niemal w każdym wymiarze intra utrzymany jest trend wzrostowy i dlatego tu również w dalszym ciągu spodziewamy się ruchu w kierunku co najmniej ok. 15430 a nowy szczyt jest oczywiście w grze. Jeśli jednak niedźwiedzie chciałyby przycisnąć to w ramach swingowego trendu wzrostowego mogłyby to uczynić do poziomu ok. 15230 a dopiero wybicie 15200 dałoby powód do dużego niepokoju dla byków. Ewentualne zejście do poziomów nie niższych niż 15285 daje podstawy do szukania L i to w każdym wymiarze na dłuższy ruch wzrostowy.

Indeks S&P

Zmiana wartości indeksu S&P o -0.08% wskazuje wyraźnie, że w tym interwale czasowym nie ma co dokonywać analizy bo ona dalej jest cały czas taka sama.

Na wykresie intra widać dokładnie że jesteśmy już najprawdopodobniej w ostatniej fali wzrostowej całego swingu od 4115. Jest jeszcze przestrzeń do górnego ograniczenia trójkąta ale to raczej maksimum możliwości (jeśli w ogóle uda się tam dotrzeć) co najmniej na ten swing wzrostowy. Trzeba również zaznaczyć, że na tych poziomach w obecnej sytuacji jest już poważne zagrożenie dla byków. Dlaczego? Bo z bardzo dużym prawdopodobieństwem jesteśmy już w ostatniej fazie znacznie większego impulsu z wymiaru co najmniej dziennego a więc od poziomu 3842 jeśli nawet nie od 3720. To moim zdaniem eliminuje granie na wzrosty w wymiarze innym niż Dt. A skoro takie mamy zagrożenie na najważniejszym rynku światowym to łatwo sobie wyobrazić, że na innych rynkach granie L w dłuższej perspektywie niż godziny ewentualnie 1-2 dni również jest obarczone sporym ryzykiem.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

47
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
39 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
BttFDominoDariusz BartłomiejczakTsGandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Ależ sponiewierało mnie wczoraj po tej szczepionce 🙁
Krok systemu:23
Numerologicznie: 2001, 2012, 2043, 2054
Lotto: 2060, 1997.
W przypadku luki znowu moja najlepsza wyliczanka się przesunie. Jeżeli luki nie będzie, to czekam na odwrót po pokonaniu 2031.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2018 odwrócić na S – 18 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

TPP systemu na + 10 pkt. zrealizowane z premią.

Kris
Gość
Kris

Darek miał wczoraj rację – cierpliwość popłaciła. Dziś oddałem jeszcze cześć L po 2046, reszta czeka.

andy
Gość
andy

ciekawe poziomy 2046-48;2051-54;;2063-66

Kris
Gość
Kris

Zamknąłem resztę średnio po 2074, strefa z luki i za duże ciśnienie jak dla mnie.

BttF
Gość
BttF

Kolejna luka na otwarciu kolejną dywergencją … bardzo ryzykownie byczek sobie poczyna : https://invst.ly/umlmi

Brak utrzymania w zamknięciu dnia wybicia nad 2040 będzie skutkowało rozczarowaniem.

Zatem byki zwierać szyki albo misie przetrącą Wam rogi 🙂

Udanych zagrań – ważna sesja dziś.

Domino
Gość
Domino

I byczek wygrywa z miśkiem. Dzisiaj mocno dobierają L, moim zdaniem do piątku 2100 osiągniemy. Po małych korektach należy szukać L i tyle w temacie.

BttF
Gość
BttF

tłuste koty trzymają się razem : https://stooq.pl/n/?f=1418963

W tej sytuacji do końca weekly nie ma zagrożenia dla byków – gratulacje ! 🙂

BttF
Gość
BttF

nie ma to jak duża strata w bilansie aby kurs poszybował 8%

https://stooq.pl/n/?f=1419053

ciekawych czasów doczekaliśmy …

Madi
Gość
Madi

Ta euforia banana giełdy państwa teoretycznego bedzie drogo kosztować maluczkich ,pko bp,to nie tesla nie jest technologicznie 5 lat do przodu jak tesla wzgl innych producentów elektryków,
Co więcej pko bp jest 10 lat za murzynami a straty nawet papierowe mogą być duzo większe niż odpis 6,7 mld zl

BttF
Gość
BttF

No i słowo stało się ciałem … brzydko na close https://invst.ly/umtoz

Teraz rozczarowanie byka po takiej świecy z takim obrotem może się ziścić.

https://invst.ly/umtl6 / https://invst.ly/umtkt

Kto zarobił na wybiciu na L temu gratulacje , kto został na L może się rozczarować mocno.

Jutro weekly będzie walka a w US już mają dość po napompowaniu futures na kasowy open.

Zatem czas się szykować na SELL in MAY and GO AWAY 😉

jerzy
Gość
jerzy

oprócz fw gram też na fkghm rynek idzie do góry,miedż szybuje do góry-a KGHM słabiutki może ktoś zna wytłumaczenie

Mirosław
Gość
Mirosław

Panie Darku już jakiś czas skłaniałem się do napisania kilku słów. Robię to niezmiernie rzadko ale czytam Pana bloga od kilku lat. Powiem tak, dziwię się, że niemal każdy a już na pewno zdecydowana większość doczepia się do Pana jak coś się Pan pomyli albo gorzej jak Ci co piszą nie potrafią zrozumieć. Natomiast nikt a już na pewno prawie nikt nie potrafi wyrazić słów uznania za to jak Pan trafnie analizuje i to nie tylko nasz rynek ale i DAX oraz S&P. Na tym blogu niemal wszyscy widzieli spadki już od kilku miesięcy czy tygodni a Pan wskazywał dokładnie… Czytaj więcej »

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/vqx632D jeden z wariantów