A my ciągle w czarnej d…. .

Za nami kolejna sesja tygodnia i kolejny dzień słabości naszego banana wobec innych parkietów.

Indeks WIG 20

Spadek indeksu WIG 20 o -1.22% wyrysował na wykresie dziennym czarną świecę, która wybiła strefę wsparcia opartą na dwóch dołkach w rejonie 1885-1888. Choć sposób wybicia, wydaje się dość ważnej strefy wsparcia, nie był imponujący to jednak nieco większy obrót daje powody aby sądzić, iż niebawem indeks przebije 1850 a co najmniej będzie tego próbował. Okres konsolidacji wskazuje również, że skuteczne wybicie z niej to zapowiedź znacznie mocniejszego ruchu i tu poziom ok. 1700 będzie miłym zaskoczeniem dla byków. Zatem dzisiaj mamy ten dzień w którym byki mają chyba ostatnią szansę zmienić nieco bieg wydarzeń i zanegować wybicie dołem z konsolidacji. Jednak zwróciłbym uwagę, że tak jak wyjście dzisiaj na wyższe poziomy jest możliwe i mocno prawdopodobne tak zanegowanie wybicia wymaga wyjścia, zdecydowanego wyjścia nad poziom ok. 1920 co już nie jest tak bardzo i mocno prawdopodobne.

Ostatnie zdanie ma swoje potwierdzenie na wykresie intra, to co powstało od szczytu na 1963 to według mnie jedna z dwóch możliwości. Klin końcowy albo podwójny zygzak w ramach fali B korekty pędzącej. Ten pierwszy wariant dawałby szanse nawet na zakończenie całej korekty od 2098 ale własnie tu potrzeba zdecydowanego wyjścia nad 1920 i w dalszej konsekwencji pokonania 1963. Drugi natomiast byłby zapowiedzią ostrej i długiej jazdy w dół, w której to poziom ok. 1700 , tak jak wspominałem wcześniej, byłby marzeniem posiadaczy akcji znacznie mniej prawdopodobny..

Indeks DAX

Na wykresie DAX w wyniku jego „wzrostu” o 0.08% powstała świeca Pin bar pro wzrostowa , której minimum idealnie wpasowało się w zakres OB. To sugeruje że przed nami jeszcze jeden szczyt a co najmniej próba jego ustanowienia. Piszę „co najmniej próba” ponieważ nie można wykluczyć, iż w dotychczasowym ruchu rysuje się coś na wzór klina końcowego a w tym jak wiemy mamy „trójki” a taka właśnie jest teraz wykończona od poziomu 13664.

Na wykresie intra kontraktów na DAX po zejściu do zakresu OB mamy silne odreagowanie , które wybiło nie tylko ostatni potwierdzony szczyt ale i ostatni potwierdzony szczyt największej korekty. Z drugiej strony taki ruch bez korekt daje zagrożenie że takowa powinna nastąpić lada moment a jej rozpoczęcie z poziomów zbliżonych do strefy na koronę może przekształcić się w scenariusz z brakiem nowego szczytu i wejściem w znacznie większy spadek niż mogłoby się to wydawać. Pierwszym elementem świadczący na korzyść niedźwiedzi i scenariusza z dużymi spadkami będzie teraz wyraźne wybicie ok. 14620 w jednym ruchu. Tak na marginesie to samo widmo nieuchronnej korekty będzie już problemem dla naszego rynku z pokonaniem poziomów o których pisałem.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P po jego wzroście o 0.52% powstała biała świeca broniąca wewnętrznej strefy wsparcia . Jej zasięg , na obecną chwile nie zmienił zapatrywania, iż dalej znajdujemy się w ruchu spadkowym i dalej możliwym jest atak na strefę w ok. 3723. Jednak pamiętajmy w jakim trendzie się znajdujemy. Innymi słowy nic nie stoi na przeszkodzie aby kontynuować to co wczoraj i realizować zasięg na nowy szczyt.

Na wykresie intra znajdujemy się obecnie w ruchu wzrostowym po zatrzymaniu na zniesieniu 50% ostatniego dużego swingu wzrostowego z układu dziennego. Jak widzimy , cena próbuje obecnie wyjść nad zakres OB i wybić linię trendu co wydaje się mocno prawdopodobne i raczej tak będzie a to sugerowałoby iż od szczytu mamy „trójkę”. Jeśli zatem wybita zostanie linia trendu i OB to kierujemy się na ok. 3940 choć oczywiście w międzyczasie może czekać nas korekta do okolic 3910 czy 3900.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
J23Dariusz BartłomiejczakMarcinABCBttF Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Systemowo bez zmian – kurs odbył całą podróż od bandy na 2014 do bandy na 1884. Przydałaby się luka, aby wyznaczyć nowy kurs. Póki jej nie ma, jest szansa na odbicie, ale skoro odbicie i wyjście nad wczorajsze maksy, to przyjdzie się zmierzyć z bardzo silnymi numerologiami, które wypadają właśnie dzisiaj. Każde takie wyjście można według mnie spokojnie traktować jako idealne miejsce do S, ze stopem na maksimach dzisiejszej sesji.
Numerologicznie: 1901, 1935, 1969 ( i znowu Allegro).
Lotto: 1901, 1849.
Krok systemu u mnie: 25
Nie mam jeszcze rozpiski na kwiecień. Podam przy okazji weekendowej.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1911 odwrócić na L + 25 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

Miną 1911 (+10 od lotto) to może być szarpnięcie, które uruchomi sygnał na L.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

cherry musze Ci podziekować…i czynię to z przyjemnością i uznaniem…dzięki Tobie zwróciłem uwage to co dzieje sie na fixie i stwierdzam że zajmowanie pozycji na fixie daje nastepnego dnia fajna dniówkę i praktycznie mozna nic nie robić a swioje zarobić…pozdrawiam i tak jak wczoraj pisałem pieniadze popłyneły ku górze a co dalej to niech juz grubas sie martwi jak to rozgrywać….ja mam juz wolne i moge zajać sie pracą…miłego weekendu..

andy
Gość
andy

Gracz czy możesz / w wolnej chwili/ rozwinąć tę myśl o fixie, bowiem umknęła mi ta uwaga Cherrego, chętnie bym Go zapytał ale,, wziął urlop,, od giełdy na blogu.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Duże prawdopodobieństwo powtórki wczorajszego dnia.
Miłego weekendu.

BttF
Gość
BttF

Dopiero znalazłem chwilkę na krótki wpis ( nie wiadomo w co ręce włożyć – boom w branży trwa ).

Sytuacja bez zmian , gramy S : https://invst.ly/u9zha

Udanych zagrań i miłego weekendu 🙂

andy
Gość
andy

POTENCJALNY RGR ;z zasięgiem 1940 , czy gruby zdecyduje się na taką jazdę?

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

andy z tym fixem to chodzi o to że w dniu nastepnym spekuła realizuje zyski z fixa….stąd zapewne u nas pojawiają sie często luki na otwarciu sesji….ale może lepiej to wytłumaczy cherry to jego patent…
comment image

ABC
Gość
ABC

nie łapie tego tłumaczenia z fixem. Na logikę rozumiem że w dogrywce silne ręce np zabijają sztucznie kurs względem zamknięcia po to żebyś w panice oddał a oni następnego dnia luką odjeżdżają w górę to rozumiem. Ale wczoraj ? Neutralne zamknięcie fix niczego nie wyciągał to jaki w tym pomysł na zagranie dla mnie na następną sesję?

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

ABC znalazlem wpis cherry…może ja coś pomieszałem…tu oryginał 1. psychologicznie bardzo dużo, pisałem o tym w swojej pracy dyplomowej, napiszesz na maila podeślę ten rozdział 2. nie ruszają Cię dziwne ruchy cenowe, ON musi kręcić Inwestorów. Pamiętajmy, że cena zamknięcia sesji to cena handlu kontraktami na drugi dzień np. close wczorajsze 1976, każdy kontrakt idzie po 1976, nawet ten brany po 1940 w trakcie sesji. Przy zamknięciu dzisiejszej sesji po 1950, już ma zarobione 26 pkt x jego sztuki, a otwarcie luką dobija Nas, a dla grubego okazja do wyczyszczenia Nas w trakcie sesji, nawet jak zamkniesz na open po… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

ciekawym miejscem może być1911- 1914?.

Konrad
Gość
Konrad

Brak nowych maksów/minimów to zmarnowana szansa, ale wskazówką może być właśnie ten wczorajszy fixing. Zamknięcie na plusie premiować będzie byki. Przynajmniej przez 2 sesje…

Marcin
Gość
Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników.
Tak sobie myślę czy nie było by lepiej aby Gospodarz analizował nie wykresy indeksów tylko kontraktów futures. Wynika to faktu że jednak raczej handlujemy na kontraktach a nie na indeksach oraz kontrakty chodzą dłużej przez co świeczki D1 wyglądają zupełnie inaczej.
Może warto to wziąść pod rozwagę?
Pozdrawiam
Marcin

J23
Gość
J23

Bardziej politycznie wypadałoby powiedzieć „w ciemnej…”, tam dopiero będziemy, przyszły tydzień i tak aż do października/listopada w dół.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1915.