Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 17.02.2021

Wtorek był dniem podczas którego to nasi inwestorzy mieli nieco więcej emocji niż Ci za zachodnią granica czy za oceanem.

Indeks WIG 20

Wzrost wartości indeksu WIG 20 o 1.5% doprowadził do tego, iż na wykresie dziennym powstała biała świeca z zaznaczonym górnym cieniem. Jednak to co najistotniejsze płynie z kresek po wczorajszej sesji to wybicie układu Inside bar , potwierdzenie (choć dość skromne) formacji Objęcia hossy a wszystko to przy wyraźnie wyższym obrocie. Tak naprawdę „wystarczy” utrzymać tą wczorajszą zdobycz aby poważnie myśleć o osiągnięciu poziomu wyższego od 2098 czyli o osiągnięciu nowego szczytu. No właśnie „co najmniej utrzymać”. Dlaczego to takie istotne ? Tu odpowiedź dokładniejszą znajdziemy już na wykresie intra.

Jak widzimy, wybicie z kanału konsolidacji jaka trwała przez ostatnich 12 sesji doprowadziło nas do istotnego obszaru ok. 2020 – 2022 gdzie po pierwsze wypada 61.8% zniesienia całego spadku od szczytu a po drugie, mamy tam ewentualne górne ograniczenie większego kanału w tym przypadku mogącego zwiastować koniec wzrostu ale jako korekty a w efekcie dać wybicie jego dolnego ograniczenia i zejścia na znacznie niższe poziomy aniżeli ostatni dołek. To co jeszcze rzuca się w oczy to układ w jakim dokonał się wzrost od poziomu dołka pierwszej korekty czyli od 1917. Jest to układ dwóch impulsów przedzielonych korektą pędzącą a to oznacza, iż na tę chwilę mamy tylko „trójkę” będącą elementem większej korekty. Zatem aby byki mogły poczuć się trochę bardziej bezpieczne potrzeba jeszcze jednego impulsu bez wyraźniejszego zejścia w dół od poziomu wczorajszego fixingu albo wykonania swingu w dół który stworzy jakąś większą korektę pędzącą czyli zejścia w okolice zakresu OB a następnie powrotu do wzrostu , który tym razem definitywnie pożegna się z górnym ograniczeniem obecnego kanału. I tu moja uwaga , pierwszy z określonych tu scenariuszy wydaje się mimo wszystko mniej prawdopodobny, no chyba że power w popycie jest na zarąbistym poziomie.

Indeks DAX

Spadek indeksu DAX o -0.32% nie wniósł nic nowego na wykresie dziennym na którym powstała mała spadkowa szpulka usytuowana przy szczycie no chyba że tyle, iż została domknięta luka cenowa z wczorajszej sesji.

Na wykresie intra po utrzymaniu dużego OB cena swingiem impulsowym doszła pod poziom ostatniego szczytu ale go nie zaatakowała. Wręcz przeciwnie, uruchomiona podaż wywołała ruch w dół będący jednak na tę chwilę korektą. Spadek zdołał już pokonać zakres OB a to oznacza że poziomy ok. 13980, 13940 i 13890 stanowią obecnie te przestrzenie, w których popyt powinien próbować zakończyć korektę. Ten pierwszy poziom został osiągnięty i mamy tu reakcję ale jeśli ona ma być właściwą to potrzebne jest wybicie 14057. Bez tego możemy spodziewać się kolejnego swingu w dół do następnej określonej wartości strefy wsparcia. Dopóki nie zostanie pokonany poziom 13816 dopóty cały czas jesteśmy w korekcie po której kolejny impuls wzrostowy powinien uporać się już spokojnie z poziomem ostatniego szczytu historycznego.

Indeks S&P

Minimalny spadek indeksu S&P o -0.06% sprawił , iż na wykresie dziennym pojawiła się mała szpulka nie zmieniająca ani o jotę układu i sytuacji technicznej. Jedyne co można powiedzieć to chyba tylko to, że przedłużająca się konsolidacja o delikatnym wzroście tuż pod górnym ograniczeniem kanału nie sprzyja jego opuszczeniu górą a zwiększa szanse na próbę wyjścia dołem.

Na wykresie intra kontraktów na S&P ostatnie zejście w dół i jego zatrzymanie pozwoliło na wyrysowanie kanału cenowego i choć jest on wzrostowy co zawsze daje szanse na jego opuszczenie dołem to jednak istotnym dla mnie jest to co wyrysowało się między OB a tam mamy 3-kę. To zaś daje przewagę stwierdzeniu, iż cały kanał jest jednak korektą ale nie przekreśla to możliwości nawet w takim przypadku wybicia go dołem i tworzenia innego rodzaju korekty , chociażby nieregularnej. Tym co mogłoby zakończyć obecny układ jako korektę jest teraz wybicie poziomu 3936. Jednak nawet jeśli do tego ma dojść to zakładam najpierw korektę w dół być może do okolic 3920. Obecna sytuacja jest również idealnym układem jako pewnej korekty pędzącej a to oznaczałoby zejście na nowy dołek i dokładniejsze wypełnienie zakresu OB czyli zejście do okolic 3905.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

28
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
andyRafałNowyBttFKonrad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Systemowo bez zmian, choć byki pokonały ostatni bastion obrony miśka (1998). Odbiliśmy po pokonaniu ostatniego okopu byka (na 1914), a tu zamknęliśmy się nad 1998.
Numerologicznie 1969,1976, 2014, 2049.
Poza tym wczoraj zarówno LOP jak i obrót Fw20 to numerologia dnia. W teorii powinniśmy szukać nowych ekstremów i wypatrywać przesilenia. Druga zależność, to taka, że powinna powstać świeca innego koloru niż wczoraj. I taki scenariusz byłby idealny. Jeżeli powstanie biała, to sytuacja się skomplikuje.
Lottonumerologicznie: 1963, 2043. Biała. Czarna to dno lub poziomy bliskie dna.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1976 odwrócić na S – 35 pkt.
Życzę udanych trade’ów.

BttF
Gość
BttF

Skoro rynek w PL powiedział A należałoby powiedzieć B – czyli dojechać chociaż do zasięgu wybicia z konsolidacji.

Intra mamy małą Bull Flag więc niżej 1995 nie powinni schodzić i w górę wybić : https://invst.ly/tuq6l
DAY mamy potwierdzone wybicie również : https://invst.ly/tuq7j

Zatem udanych zagrań i oby do CEL’u 😉

BttF
Gość
BttF

Test 1995 ( z naruszeniem ) zaliczony : https://invst.ly/turpz

Jeśli mamy się kierować do zasięgu niżej już być nie powinno

BttF
Gość
BttF

Rozgrywający kombinuje jak może żeby pozbyć się zbędnego balastu – póki co kontrola 1995 jest :
https://invst.ly/tux96

wyjście nad 2005 da przyspieszenie nad 2008 i droga do CEL’u stanie otworem.

Oby , bo męczące te szarpaniny są ostatnio , preferowany jest TREND.

Problem tylko w tym że w US jakoś mają coraz mniej sił na wzrosty – wciąż trzymam pozycje S w grze – a nasi jak zwykle przespali okres prosperity a teraz wybicie w niewczasie musi być kontynuowane „na siłę”.

BttF
Gość
BttF

no i zaczynamy jednak mieć problem z upem : https://invst.ly/tuxw5

wybicie było w niewczasie vs US więc zgodnie z zasadą False Break Out po wejściu ponownie do konsolidacji wylot będzie dołem , ale to już w kolejnych dniach 😉

cherry
Gość
cherry

Witam, o fw krótko.

Dzisiaj system zajmnie S, obecnie po pozytywnym teście 1980, kierunek 1960, w dobrym jakościowo ruchu.
Udanych zagrań

Inwestorze proszę przemyśl powyższy zapis.

Pzdr

Konrad
Gość
Konrad

Jakby tak było cherry, to ok :), ale mnie się wydaje, że system rzutem na tasmę wybroni L, aby jeszcze raz podejść do góry. Ja już na S od 1997, bo przespałem

Domino
Gość
Domino

Cherry, faktycznie tak może być. Ja przespałem S, ale liczę na ruch korekcyjnych do góry w okolice 1994. I tam czekam na S.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Uwaga: sygnały na systemie trzeba umiejętnie kasować

cherry
Gość
cherry

Krótki wpis o fw,
Rynek gotowy na realizację założenia, pierwszy cel to 1968, klucz niezmiennie 1980. Docelowo 1957, tu decyzje, oczywiście moje.

Domino 1994 nie powinieneś dostać.

Udanych zagrań

Inwestorze proszę przemyśl powyższy zapis.

Pzdr

Domino
Gość
Domino

Dostałem S, SL ustawiam na 2016, gdyż podejrzanie nagle wybili powyżej 2000. Ale chyba 2012 to maks zwyżki

cherry
Gość
cherry

Domino mamy S, więc moja prośba do Ciebie potrzymajmy je razem do 1866, jutro przesuń tylko SL na 1998 i cierpliwości, umowa to umowa:)

Pzdr

Nowy
Gość
Nowy

Dołączam się 🙂 Tyle że z S po 1994 🙂

Domino
Gość
Domino

Od godziny 12 nie było mnie na sesji i widzę, że naruszyli dzisiaj poziom 1980. U mnie S zostało, jutro pomyślę co dalej. Jeśli USA nie przebiją 3925, to powinniśmy jutro przebijać 1980 w dół. A SL jutro ustawię na 1998. Zdrówka Cherry.

Konrad
Gość
Konrad

Tak sobie patrzę na ten wykres i jednego scenariusza nie uwzględniłem – biała, ale nie wychodząca ponad wczorajsze maksima też byłaby ciekawym rozwiązaniem. Stworzyłoby to szansę na przyspieszenie ruchu jutro i dopiero tam przesilenie, a jeszcze bardziej możliwe, że w poniedziałek…

Rafał
Gość
Rafał

Chłopaki, trzymam kciuki 😉

jerzy
Gość
jerzy

na fw budują pro spadkowy klin na m5

jerzy
Gość
jerzy

w USA norma-wyśmienite dane powodują spadki

BttF
Gość
BttF

pytanie tylko czy galopująca inflacja – wciąż nieodzwierciedlona w oficjalnych danych – to taka wyśmienita dana ? śmiem wątpić , ale o tym przekonamy się zapewne niebawem.

Tymczasem gra pod głosowanie nad pakietem stymulacyjnym trwa a wiele stanów doświadcza właśnie FREEZE STORM i BLACKOUT , tego typu sytuacja : 🙂

https://next.gazeta.pl/next/7,172392,26798475,historyczna-burza-sniezna-tornada-blackout-i-fake-newsy-co.html

andy
Gość
andy

jest dobrze dla niedźwiedzi ,harmonia 1967 i fibio 0.5 spadków

jerzy
Gość
jerzy

na m5 cały czas kisimy się w konsolidacji która co do rozpiętości jest ruchhem mierzonym wczorajszej konsolidacji w drugiej połowie dnia