Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 24.09.2020

Podczas środowej sesji indeks WIG 20 stracił na wartości -0.45% a indeks DAX zyskał 0.39% choć w tym przypadku nie jest to moim zdaniem taki wzrost „dla byków” ale po kolei.

Indeks WIG 20:

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała spadkowa świeca. Nieco wyższe otwarcie i próba pójścia w górę wyrysowały delikatny górny cień. W świetle poprzednich świec, w dalszym ciągu czekamy na dojście w obszar 1653-1667, który to ma dość spore znaczenie dla dalszych losów indeksu. Powstrzymanie spadku w tym rejonie da możliwość wygenerowania ruchu wzrostowego natomiast przebicie tej strefy to wyraźne wskazanie na dalszy spadek w rejon 1500-1550.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy kontynuację spadku po korekcie do strefy oporu. Trudno byłoby zakładać w takiej sytuacji coś innego niż wybicie dołka z 21.09 i dalszy spadek w kierunku widocznej strefy wsparcia. Gdyby jednak jakimś cudem byki zdołały obronić poziom dołka to do wygenerowania wskazań na wzrost potrzebne jest wybicie wczorajszego maksimum czyli poziomu 1714.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX po wyższym otwarciu , wyrysowała się spadkowa świeca z delikatnym górnym cieniem wskazującym na skuteczność strefy oporu. To co rysuje się od kilku dni pokazuje wyraźnie że celem dla indeksu jest co najmniej sprawdzenie strefy wsparcia 12253-12370. Zatem na tę chwilę trudno jest patrzeć w innym kierunku niż południowy.

Na wykresie intra mamy kontynuację trendu spadkowego i dojście do poziomu poprzedniego dołka. Naturalną sprawą jest walka o jego utrzymanie i być może dojdzie nawet tu do jakieś korekty wzrostowej. Dla takiego rozegrania poziom ok. 12640 stanowi obecnie poważny opór a o zmianie trendu można byłoby dopiero myśleć po wybiciu 12811. Podstawowym scenariuszem jest jednak dalsza kontynuacja spadku choć warto gdzieś z tyłu głowy mieć spostrzeżenie o generowaniu większego odbicia na bazie ukończenia swingu od 13338.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
krzysztofDariusz BartłomiejczakandyKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dzień Dobry.
Pozycja S od 1706 odwrócić na długą + 18 pkt. od kursu otwarcia.
pozdrawiam

andy
Gość
andy

zatrzymali się na .harmonii/1656/ prawie w punkt , więc może postarają się o mocniejsze odbicie?