Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 24.07.2020

Za nami sesja, która tak naprawdę nie zmieniła obrazu sytuacji na omawianych indeksach. -0.57% na indeksie WIG 20 i -0.01% na indeksie DAX pozwalają tylko na wyciągnięcie jakiś wniosków z wykresów intra.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym , dzięki wczorajszej świecy spadkowej możemy powiedzieć tyle, że formacja Pin bara została potwierdzona, jednak gdy spojrzymy całościowo na 3 ostatnie sesje to dalej trudno jest powiedzieć bardziej zdecydowanie, że to potwierdzenie jest tym co zwiastuje spadki. Elementy które za tym przemawiają omówiłem dokładnie dwa dni wcześniej a to co pozostawia nadzieję bykom to wielkość świec spadkowych , brak wybicia połowy większej białej świecy. Osobiście uważam, że więcej atrybutów jest po stronie niedźwiedzi do czego dołączyć należy obraz na PEKAO, PKO BP, PZU i PKN ale nie można zapominać o tym że jakby nie było to cały czas mamy trend wzrostowy i bez wybicia 1763 a dalej 1735 wszystkie „za” dla niedźwiedzia mają ograniczone znaczenie.

Na wykresie intra mamy tendencje spadkową która dotarła do strefy oporu i górnego ograniczenia wybitego wcześniej trójkąta. Reakcja na strefie była jednak jej dotychczasowy zasięg to tylko OB. Kontynuacja odbicia i pokonanie OB a następnie wybicie 1840 przywróciłoby szansę na powrót do wzrostów jednak w obecnej sytuacji wydaje się to dość trudne zadanie i bardziej spodziewałbym się wybicia wczorajszego minimum i kontynuacji ścieżki spadkowej , w celu testu okolic 1805. Jeśli i te okolice nie dałyby rady powstrzymać spadku to do głosu dojdą okolice 1770.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała kolejna niezbyt duża świeca spadkowa która daje w dalszym ciągu niepewność , czy potwierdzenie Pin bara jest czymś skutecznym czy tylko próbą domknięcia luki cenowej. Czyli dalej czekamy.

Na wykresie intra kontraktów na DAX po odbiciu od górnego ograniczenia kanału mieliśmy pierwszy swing spadkowy następnie korektę oznaczoną czerwonym prostokątem a po niej kolejny spadek z dnia wczorajszego. Ten ostatni swing spadkowy dotarł do zakładanego wcześniej poziomu 12935 wykonując jak się wydaje pełen impuls. Poziom strefy wsparcia nakłada się z zakresem OB w trendzie wzrostowym. Jeśli połączymy te dwa fakty to wydaje się , że co najmniej pierwsza część sesji powinna mieć charakter wzrostowy a sam fakt powstania ewentualnego odbicia da szanse na ruchu w kierunku nowego szczytu. Jednak aby tak się stało , odbicie musi pokonać 13021 następnie zakres OB i na koniec 13200.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakandyFilip Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Filip
Gość
Filip

GAMFACTOR – wczoraj debiut i do tej pory zero transakcji. O co chodzi?

andy
Gość
andy

zrobiliśmy ZZ z równościa fal może czas na impuls z wydłużoną falą 5 ?