Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 19.06.2020

Po wczorajszej sesji podczas której indeks WIG 20 zyskał 0.45% a indeks DAX stracił -0.81% w dalszym ciągu jesteśmy w takiej samej sytuacji technicznej jak 3 dni wcześniej. Dlatego dzisiaj po wczorajszej przerwie, ograniczę swoją analizę do wykresów intra kontraktów na te indeksy.

Kontrakty na WIG 20

Na powyższym wykresie intra 15M kontraktów na WIG 20 , od dołka na poziomie „zielonego” OB mieliśmy impuls do poziomu 1811 po nim oznaczoną korektę abc i dalej mały impuls wybijający ostatni potwierdzony szczyt, korektę i moim zdaniem początek nowego impulsu w którym mamy już 1 i 2. Większa oznaczona na wykresie korekta abc jest korektą płytką znoszącą zaledwie 38.2%. To jest element, który nie bardzo pasuje mi do korekty w fali 2 impulsu dziennego , który miałby wyjść na nowe szczyty czyli wybić 1852. Jeśli do tego dołożymy że spadek od poziomu 1852 odbył się w trójkącie z 5 falami to może to być układ w którym ten spadek był już pierwszą falą w większym ruchu w kierunku południowym a od dołka na zakresie OB robimy korektę. Ten scenariusz należy brać poważnie pod uwagę. Oczywiście ważniejszy wykres dzienny dalej preferuje wzrost na nowy szczyt ale nie zawsze wszytko tak działa. Idąc dalej zakładam obecnie trzy poziomy oporu oznaczone po przez linie (niebieskie i czerwoną) i tak jak to widać dopiero dojście do trzeciego oporu w rejonie 1840 dałoby szansę na wykreowanie większej korekty pędzącej i w konsekwencji większych wzrostów na nowe szczyty dzienne. Dwa niższe opory, przy czym ten najniższy w rejonie 1814-1816 to poziomy które jeśli zmienią kierunek to najprawdopodobniej na dłużej i wówczas ostatni dołek na OB będzie wybijany. Tak jak opór na ok. 1815 jest bardzo ciekawy ze względu na cenę i reakcje na nim co widać z lewej strony wykresu tak drugi poziom na ok. 1828 jest bardzo ciekawy ze względu na geometrię. Jakby jednak nie patrzeć to wybicie 1811 (1812 nowa seria) powinno mieć miejsce bez względu na to co miałoby się stać w kolejnych dniach.

Kontrakty na DAX

Tu również zwrócę uwagę na dużą korektę abc, która jest bardzo płytka i jeśli dołożymy do tego spadek od szczytu w układzie który pasuje do impulsu to również musimy brać mocno pod uwagę, że obecne wzrosty mogą okazać się korektą a nie kolejnym swingiem dziennym idącym na nowy szczyt. Po ukończeniu oznaczonej korekty abc , cena wyszła na szczyt ale zaraz cofnęła i utworzyła korektę spadkową. Obecnie mamy układ , lepiej widoczny z nieco mniejszego interwału, w którym utworzona została podstawa do Korony i tym samym cena powinna podążać w kierunku górnego ograniczenia konsolidacji a równocześnie wyjść z niej górą i dojść do co najmniej ok. 12540 gdzie jest silna strefa oporu cenowego. Dalej byłby to poziom ok. 12650 z mocną geometrią i mniejszym oporem cenowym. Małym problemem dla takiego scenariusza jest to co mieliśmy wcześniej a więc konsolidacje z wyraźnymi ograniczeniami i tzw. pułapkę na byki zobrazowaną cieniem Pin bara. Taki układ powinien zaowocować zejściem do dolnego ograniczenia konsolidacji i co najmniej jego naruszeniem. Zatem mamy ciężki orzech do zgryzienia i dodatkowo dzień wygasu serii czerwcowej kontraktów , który już sam w sobie nie sprzyja transakcjom o dłuższym horyzoncie czasowym niż typowy Dt a nawet scalping.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

14
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
RobertMarcinDariusz BartłomiejczakjerzyRadex Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

Pięknie z misiem się bawią – a najlepsze na koniec 🙂

andy
Gość
andy

Ania i Ty to nazywasz zabawą, co to za zabawa jak można się na niej zdrzemnąć , i tak to będzie prawdopodobnie do końca

andy
Gość
andy

s-zamknięte na otwarciu 1797,zobaczymy co wykombinuja ?

Anna
Gość
Anna

Bylo dzisiaj ryzyko, ze CDR pociągnie w dół ale jak widać jest to dobrze rozgrywane – pod rozliczenie.

Anna
Gość
Anna

jedynie banki mnie niepokoją – PKO wygląda jakby miało za chwilę zejść do ceny 16.50-17.00

Marcin
Gość
Marcin

Pani Anno,
jak Pani wyszły te poziomy 16.50 – 17.00 ?

nowy
Gość
nowy

fdax, może flaga z zasięgiem minimalnym 12120?

Robert
Gość
Robert

a może wygas w kierunku 1750 jednak, od 1801 jadę na S

Radex
Gość
Radex

cos kurczowo ostatnio trzymaja sie tego poziomu, ja bym stawial ze jednak od poniedzialku polecimy w dol te 150pkt

Łiktor
Gość
Łiktor

Nasdaq dopiero teraz jest w fali 5 swingu od 6640 . Także na razie nic tu po mnie . Wrócę jak wybiją falę 4 , a wtedy nie będę miał już dla byków litości 🙂

jerzy
Gość
jerzy

wiem że to niezbyt poważne ale postawiłem oczekujące L na 1790 sl-1784

jerzy
Gość
jerzy

oczwiście -wiedzmy może rozruszają rynek

Robert
Gość
Robert

nie zdążyłem anaulować S po 1794 i zabrali przed samym fixem, szkoda bo po niedzieli chyba spadki na rynkach