Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 03.04.2020

Za nami kolejna sesja tygodnia , która na indeksie WIG 20 jak i na indeksie DAX przyniosła lekkie wzrosty ich wartości, odpowiednio 0.62% i 0.27%. Choć nie są to zmiany o bardzo mocnym wpływie na sytuację to jednak spójrzmy na wykresy.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała mała Doji w obszarze wielodniowej konsolidacji. Cały czas w grze formacja Gwiazdy wieczornej i oczekiwanie na jej potwierdzenie bądź tez zanegowanie.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 po wybiciu zakresu niebieskiego OB (na wzrosty) rynek podszedł pod linię szyi DT równocześnie osiągając zakres „zielonego OB (na spadki). Specjalnie pokazuje wykres 15M aby lepiej można było dostrzec , iż wzrost ma znamiona „impulsu” który idealnie wpisuje się w większą korektę pędzącą 1:1, zakończoną na tę chwilę wysokim cieniem. Realizacja takiego scenariusza wpisuje się w to co zakładałem wcześniej a więc zejście ceny co najmniej w okolice 1430. Oczywiście taki ruch może być równie dobrze częścią czegoś znacznie większego idącego na nowe dołki bessy. Dopóki cena nie wyjdzie nad linię szyi formacji DT nie ma mowy o jakiejkolwiek próbie kontynuacji wzrostów. Wracając jeszcze do bazowego scenariusza powinniśmy wiedzieć , iż na drodze do 1430 stoi 1440 czyli ostatni potwierdzony dołek w ujęciu swingowym. Zatem zejście do 1430 czyli do dużego OB będzie już jego wybiciem i wskazaniem na możliwość zmiany tendencji wzrostowej i powrót do spadków wyższego rzędu w ujęciu swingowym.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała świeca jaką lubią byki. Pin bar z dolnym cieniem to zapewne dla jakieś części inwestorów wskazanie na wzrost w najbliższej przyszłości. Osobiście jednak zwróciłbym uwagę na to, iż sam spadek do minimum Pin bara był równocześnie (na niższym interwale) wybiciem linii szyi formacji DT. Zatem ten sam cień świecy jest na tę chwilę re-testem wybitej linii szyi i bez jego potwierdzenia nie liczyłbym na dalszy wzrost. W sytuacji jaką mamy na przestrzeni ostatnich 2-3 tygodni spodziewałbym się co najmniej zejścia do okolic 9000-9150 czyli do ewentualnej linii szyi DB (i tu taka rozbieżność punktowa ze względu na to że inaczej przebiega ta linia patrząc na maksima świec a inaczej jeśli bierzemy ceny zamknięcia). Trzeba również pamiętać, iż jesteśmy w bessie a wzrost jaki miał miejsce na przestrzeni tych 2-3 tygodni nie był niczym innym (do tej pory) jak tylko korektą.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mieliśmy wczoraj przewidywany spadek jako reakcję na OB , który jednak nie osiągnął nowego dołka i to sprawiło że rynek wykonał gwałtowną korektę prostą do strefy oporu na poziomie ok. 9640. Większy zakres wykresu pokazuje wybitego ORGR i to moim zdaniem jest powodem dla którego obecnie kontrakty powinny spaść co najmniej do linii szyi tej formacji czyli do okolic 9080-9120. Tam oczywiście można spodziewać się reakcji ale czy powrotu do wzrostu , czy może jednak tylko jakiegoś odbicia? Moim zdaniem większe prawdopodobieństwo stoi po stronie nie tylko dojścia do linii szyi ale w konsekwencji i jego wybicia w dół i podążania na nowe dołki bessy. Innymi słowy ostatnie dni marca wraz z początkiem kwietnia wydają się dla mnie być okresem re-dystrybucji.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

9
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
krzysztofkrzysztofDominoKonradMichał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Gość
Michał

Nie znam się ale o 15:30wchodzi giełda i może spróbować zaatakować 9640 a później spaść .Ale jak zaznaczyłem nie znam się i raczej to wyssałem z mojej głowy niż z wykresu.

Domino
Gość
Domino

Zaryzykowałem L 1487, czyżby dzisiaj Cherry 1502. Tam chcę oddać L. Obserwując sesję to dziś obowiązuje L. Zobaczcie świecę 1h zamknięcie o 10:00. Ja to uważam za bardzo mocne L. Możliwy ruch w okolice 1500

krzysztof
Gość
krzysztof

uważaj na dane z USA , lepiej zagrac po danych jak wczoraj bo wyczyszczą pewnie stopy i obiorą inny kierunek

Konrad
Gość
Konrad

Dla mnie wczoraj było dno (nowe min w stosunku do przedwczoraj) – stop loss na poziomie 1454 i nawet wszedł mi kontrakt po 1456 :). Ale na jak długo i dokąd? Wydaje się, że do wtorku lub środy, gdzie mamy podobne wskazania jak z 1-2 kwietnia.
Nie powinni już pobić szczytu na 1548.
Oddałem L z 1456 (choć już żałuję). Wziąłem S po 1477 i zamknąłem po 1470. Czas popracować fizycznie, bo to będzie chyba nudna sesja. Zajrzę w granicach 12:00. Powodzenia.

Domino
Gość
Domino

Sesja powinna być lekko wzrostowa dzisiaj w okolice 1500 – 1507. Nie powinni już zejść poniżej 1480, tak mi się wydaje.

Domino
Gość
Domino

Zgodnie z założeniem, L oddane po 1502. Już dzisiaj nie gram, coś ostatnio szczęście mi sprzyja a to może uśpić czujność. Podejrzewam, że może iść dalej do góry nawet w kierunku 1530 ale boję się dalej grać. Niby obowiązuje mocne L ale mi wystarczy na dzisiaj. Powodzenia wszystkim

krzysztof
Gość
krzysztof

zeby zaczęło spadać najpierw muszą kupić troche akcji bo ostanio sie wyprzedali na rozliczeniu serii ,no i muszą sie przekręcić na kontraktach bo na 1250 na wygasanie napewno brali L-ki

Domino
Gość
Domino

Ładna dzisiaj u nas sesja, ciekawe co przyniesie weekend. Ale w poniedziałek nasze Fw20 powinny pójść w górę w kierunku 1530. Zastanawia mnie czy wyciągną dzisiaj wieczorem SP, przynajmniej nasz rynek tak to dyskontuje. Nie gram na SP 500 ale rozważyłbym L z poziomu 2500.

krzysztof
Gość
krzysztof

Witam,darku według ciebie dokąd zmierza wig banki?