Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 02.04.2020

Za nami pierwsza sesja nowego miesiąca i kwartału podczas której zarówno na indeksie WIG 20 jak i na indeksie DAX, do głosu powróciły niedźwiedzie. Nasz indeks stracił wczoraj -2.01% a indeks DAX -3.94%. Technicznie to ten drugi ucierpiał więcej. Ale po kolei.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20, po otwarciu spadkową luką cenową, powstała mała czarna świeca, która mieści się w zakresie wahań wyznaczonych zasięgiem formacji Gwiazdy wieczornej. Można zatem powiedzieć, że konsolidacja trwa w najlepsze i dalej czekamy na wybicie i wskazanie kierunku o którym nie będę już ponownie pisał.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 wczorajszy dzień nie dał również jaśniejszych rozwiązań. Z jednej strony układ Gartley’a zakończony DT i wybiciem linii szyi z drugiej zaś utrzymanie OB w ruchu wzrostowym. Mimo wszystko sprawa na tyle się uprościła, iż brak powrotu ceny nad linie szyi i równocześnie wybicie wczorajszego minimum da wskazanie na spadek, który według mojej opinii powinien nie tylko zaatakować poziom ok. 1435 ale go wybić. W takim przypadku jeśli nie zatrzyma okolica 1430 będziemy mocno patrzeli na poziom ok. 1300. Gdyby jednak cena nie wybiła wczorajszego minimum to byki będą miały możliwość wybicia maksimum dziennej formacji Gwiazdy wieczornej i dalej iść w kierunku 1680-1700.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała mała szpulka spadkowa, która daje poważne możliwości całkowitego wybicia linii szyi DT. Mimo teoretycznego zasięgu takiej formacji na ok. 530 pkt. osobiście spodziewałbym się znacznie czegoś większego czyli ataku na dołek. Jakby nie było jesteśmy w silnym trendzie spadkowym a ostatni wzrost był na tę chwile tylko korektą no ale oczywiście okolice 8900 będą tym rejonem na którym mocniej się skupimy.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy wybicie poziomu dwóch ostatnich dołków. Obecnie cena wróciła nad ten poziom ale dopóki nie wybije niebieskiego OB dopóty obowiązuje kierunek do poziomu 9075.Gdyby byki zdołały wyjść nad poziom OB i równocześnie pokonać strefę oporu tam znajdującą się to wówczas mielibyśmy kontynuację wzrostu do okolic 9780 a nie wykluczone byłoby zaangażowanie byków do momentu wybicia ostatniego szczytu włącznie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

34
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
rubikcherrykrzysztofDariusz Bartłomiejczaknowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andy
Gość
andy

zaliczyli ruch powrotny ,to może czas zwiedzić okolice 1450

Domino
Gość
Domino

No nie wiem Andy. Moim zdaniem teraz, od poziomu 1463 powinni zrobić wzrost do 1480 a dopiero później spadek do okolic 1450. Ja już wyszedłem z S brane po 1487 a oddałem na 1472 i teraz czaję się na S w okolicy 1480. Zobaczymy co zrobią

Domino
Gość
Domino

A Dax to chyba ma potencjał podbicia do okolic 9700 i dopiero później spadek w kierunku 9200.
Czy mógłbyś Cherry odnieść się do naszych futures ?? Z góry dziękuję

Konrad
Gość
Konrad

Sesja nie przebiega tak, jak powinna. Nie powinni byli zejść w ogóle poniżej otwarcia, tylko ciągnąć w górę, a tu już mamy niższy dołek niż wczoraj. Może to być lokalne dno (jeżeli nie ma szczytu), ale jeżeli już, to nie na tym poziomie. Chyba zaliczymy dzisiaj minimum na końcu sesji.

cherry
Gość
cherry

Witam. Wpis o fw. Tak jak pisałem co gram to obecnie proszę o wzmożoną uwagę. Wydaje mi się, że wiem co gra gruby. Z tego też powodu jestem bez pozycji. Dzisiaj co zrobi fw decyduje poziom 1477-78, jeśli go nie pokonają idziemy na poziom 1436. Jeśli go pokonają idziemy na 1488 i stąd w dół na 1440. Proszę o szczególną uwagę grając dt L. Dopiero trwałe wybicie 1490 i utrzymanie bandy wczoraj opisanego trójkąta pozwala myśleć o L. Gruby wczoraj dał falę składową a jako impuls w dół, rozegrał falę b jako trójkąt i dokończył spadkowe c – wyrysował duże… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

Cherry czas to pieniądz więc nie ma czasu na odpoczynek ,na razie bp ,ale rano zaliczyłem podejście do linii szyji, i po odwróceniu wyskoczyłem po 1465.
teraz juz wskoczyłem z S -1474 z krótkim stopem ,zarobione można poszaleć .

Domino
Gość
Domino

Ja już dziś ugrałem 15 pkt. więc zaryzykuje S na 1477 z niewielkim SL. Dziękuję Cherry za Twoją opinię.

nowy
Gość
nowy

Ponowiłem S na daxie. Cel 9206, Obserwujemy i reagujemy.

Domino
Gość
Domino

A nie uważasz Nowy, że troszkę za wcześnie. Obserwując dziś Dax to wg. mnie powinni dociągnąć do okolic 9700. Ale oczywiście to się okaże. Bądź uważny z tym Daxem.

Nowy
Gość
Nowy

Obserwujemy. Niech zamkną m15 pod 9520 i to będzie wstępnym sygnałem na spadki.

andy
Gość
andy

Cherry mam prośbę ,wiem że sporo czasu zajmuje rysowanie wykresu , natomiast lubisz opisywać sytuacje i aby stała się ona przejrzysta dla czytającego czy możesz przy oznaczeniu literowym wrzucić liczbę n.p. a-1477 , i.t.p. DZIĘKI

Domino
Gość
Domino

To chyba za chwilkę wybijamy w dół na Fw20 i Dax. Za długo trwa ta konsolidacja… Powinno być dynamiczne wybicie. Ależ gruby testuje naszą cierpliwość

Domino
Gość
Domino

Weszło mi S po 1477,ustawiam niewielki SL, ciekawe czy zapłaci.

cherry
Gość
cherry

Fw na godzinę 13.00. Obserwujcie 1485, bo ta niepewność i marazm, mówią mi, że zmiana optyki ze spadkowej na wzrostowej już we mnie dojrzewa. 1. zejście na dzisiejsze minima to był typowy zasięg formacji wybitego trójkąta, czyli fala a w tr. miała 20 pkt i a wybicie stuknęło w 1465 i tym samym zaliczyło zasięg. A teraz patrząc w górę mamy świecę wzrostową na M5, od dołka. Teraz dla Andy poziomy fala 1 – start 1463, jej koniec na 1475, korekta w 2 do 1467 i teraz fala 3 (konieczna dynamika czyli tzw jakość ruchu w górę) na poziom 1487-90.… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

CHERRY DZIĘKI

andy
Gość
andy

dzisiaj SCALPING daje świetne wyniki choć z zasady grywam na swingach

Domino
Gość
Domino

Mnie wywaliło na SL 1480, ale wszedłem w S ponownie na 1487(ostatnio służy mi ta liczba) zgodnie z Twoim założeniem Cherry. Teraz chciałbym oddać na 1477, może wejdzie.

Konrad
Gość
Konrad

Dziwnie to wygląda. Uważałbym na scenariusz ze schodzeniem do 15-15:30 i tu uderzenie popytu do końca sesji. Choć z drugiej strony, do niczego mi to nie pasuje, ale jeżeli tak miałoby być to i 1500 możemy dzisiaj zaliczyć.

cherry
Gość
cherry

Mamy ten ruch, jakość była dobra, teraz co dalej.

Poziom 1476 okolice to tutaj decyzje o ciągu dalszym.

Założenie 1475-1492 (klucz na wzrost), pokonują dynamika na 1502, nie ma czasu na cofnięcie, powinni złamać, tak szybko, żeby z S nie uciekli ludzie, cel 1507 tu czapka dt.
Kosz nadal wskazany poziom, tam start impulsu falki 3.

Udanych

Domino
Gość
Domino

Dla mnie dzisiejszy scalping też super. I szybkie 10 pkt. wzięte. Jestem dzisiaj Happy. I tak trzymać Cherry i Andy. W grupie siła. Dziękuję

andy
Gość
andy

założony pierwszy poziom gruby zaliczył zamknąłem sklepik z zabawkami

andy
Gość
andy

jednak długo nie wytrzymałem ponownie na S

andy
Gość
andy

ZAMKNIĘTE 3PKT., do jutra oby tak samo dobrze

Domino
Gość
Domino

Uważaj Andy, mogą dzisiaj zamknąć Fw20 dość wysoko.

Nowy
Gość
Nowy

Ładnie poszło. 9480 musi miś wybronić teraz i dalej w dół.

Domino
Gość
Domino

A Dax najpierw musi dotknąć 9700

Domino
Gość
Domino

Gruby dzisiaj tak pojeździł góra- dół, że każdy z nas który jest na plusie powinien być zadowolony. Pod koniec sesji ja totalnie zgłupiałem, tylko biernie się przyglądałem. A zamknięcie też jakieś takie nijakie. Nie mam pojęcia co jutro wymyślą

rubik
Gość
rubik

Na rynku nie ma słowa „musi”

krzysztof
Gość
krzysztof

podziwiam Was że potraficie grac na takim rynku , patrzyłem na ropę , wyszedłem do kuchni wracam i jest 30% w górę , mnie nie stać na taką zmienność jak się pomylę

rubik
Gość
rubik

odbicie zdechłego kota na ropie, nic więcej

cherry
Gość
cherry

Na koniec sesji, w nawiązaniu do dyskusji, zgadzam się z tym co na szkicu zrobionym przez wskaźniki, dax i sp na szkicu.

https://bankfotek.pl/view/2148771

Jutro jestem ostatni dzień, trzeba odpocząć.

Pzdr