Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 10.03.2020

Za nami sesja podczas której miała miejsce „rzeź niewiniątek”. Indeks WIG 20 stracił podczas wczorajszych notowań -7.87% a indeks DAX -7.94%. Takie wyniki wyglądają tragicznie ale niosą za sobą …. .

Indeks WIG 20

3 luka cenowa i dość wyraźna spadkowa świeca to efekt wczorajszej sesji na wykresie dziennym. Warto również zwrócić uwagę na skokowo większy obrót ale zarazem wyraźnie mniejszy od tego jaki miał miejsce 28.02. To są wyraźne ślady na wykresie , które wskazują na duże prawdopodobieństwo zakończenia całego impulsu od poziomu ok. 2260. Oczywiście nie oznacza to że już dzisiaj będziemy mieli sesję obrotu choć nie jest to wykluczone patrząc zwłaszcza na wykres intra. Określiłbym to w ten sposób , duże szanse na to, iż wczoraj mieliśmy koniec fali 3 w 5 i tym samym po odbiciu i jeszcze jednym zejściu do okolic wczorajszego minimum powinniśmy zakończyć ten impuls a może i nawet całą bessę. Jednak mocno tez biorę pod uwagę że cały swing mamy za sobą i poziom ok. 1900 nie jest czymś co nie możemy wkrótce osiągnąć.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 ukształtował się najprawdopodobniej pełen impuls spadkowy z klinem końcowym i dzisiaj można chyba spodziewać się ruchu w przeciwnym kierunku. W takim przypadku ważnymi będą dwa poziomy tzn. okolice 1780-1790 i kolejny na ok. 1850.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstał odwrócony młotek w najbliższej okolice zasięgu OB opartego na korekcie z 2018. Jest to dość istotne czy rynek w tych przestrzeniach dokona zmiany kierunku , która umożliwi wejście w ostatnią dużą fale wzrostową całej hossy od 2009. Tak jak na naszym rynku mamy też już 3 luki cenowe więc totalne nastawienie na S jest już chyba niezbyt dobrym rozwiązaniem.

Na wykresie intra kontraktów widać wyraźnie, iż po odbiciu od poziomu OB rynek zszedł w dół na nowy dołek 5-ką. Ostatni wzrost najprawdopodobniej wybije zakres OB i zaatakuje 3 od dołu zieloną strefę. Jej wybicie to pierwszy warunek do zmiany trendu i myślę że jest on w zasięgu byków.

Na koniec mała uwaga, niestety po uaktualnieniu WordPress znikła mi gdzieś funkcja umożliwiająca aby wykres otwierał się w nowym oknie w dużym wymiarze. Będę się starał dojść jak to należy zrobić teraz a jeśli ktoś z czytelników mógłby mi w tym pomóc to będę wdzięczny.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

30
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
papatraderJulianandykrzysztofnowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rubik
Gość
rubik

każdy może samodzielnie kliknąć prawym w obrazek i wybrać „open in new tab” – taki workaround zanim znajdziesz obsługe z poziomu wordpressa

krzysztof
Gość
krzysztof

takie spadki nie konczą się tak łatwo więc wysokie otwarcia po nocy to chyba słabe rozwiązanie dla BYKa , a przed nami jeszcze wygasanie serii za tydzień i FED , fakt że VIX ostro zjechał wczoraj z 52 na 39 pkt

krzysztof
Gość
krzysztof

kiedyś mi tłumaczyli że jak poniedziałki są spadkowe to znaczy ,że przez weekend Kowalski zastanowił się i zlecił umarzanie także dopóki w poniedziałek spadki tzn że Kowalscy zlecają umarzanie jednostek w funduszach a po takich spadkach to chyba nie dziwne ,że Kowalski tak reaguje

usd/jpy podciągnęli ale tylko do oporu z W1 teraz

rubik
Gość
rubik

kto Ci tak tłumaczył?

krzysztof
Gość
krzysztof

zarządzający w funduszu , oni nawet jakby nie chcieli sprzedawać bo tanio to muszą bo ludzie zlecają umorzenia i najgorsze jest to ze najbardziej dostają dobre spółki bo są w miarę płynne

Konrad
Gość
Konrad

Po godzinie mamy przemiał 10000 kontraktów przy rosnącym LOP. Wszystko w okolicach 1640, więc na moje oko, jeżeli zejdą jeszcze delikatnie na nowe minima, to przy odwrocie ten poziom zostanie po prostu przeskoczony jednym susem.
Jeżeli wybiją maksima z rana, to chyba zacznę kupować…

Łiktor
Gość
Łiktor

I co teraz 10cio punktowe smieszki. Uzasadnione była próba L z 70 pkt sl . Jaka To komfortowa strategia coś bredzić, ale broń boże niepoodac pozycji , bo może się okazać, że wcale nie jest się takim ekspertem za jakiego się podaje .

rubik
Gość
rubik

Trochę offtop (chyba).
Od jutra wszystkie szkoły, przedszkola, żłobki w Poznaniu zamkniete na dwa tygodnie. Czekamy na kolejne duże misata. Czas zacząć panikować.

nowy
Gość
nowy

Dlaczego dax, s&p500 po 3-4%, a my tak słabo? 1783 czeka na przetestowanie dzisiaj

nowy
Gość
nowy

Przepraszam, 1683 miało być. Literówka.

krzysztof
Gość
krzysztof

Jeżeli już ma być jakaś większa odbitka to chyba dopiero po wygaśnięciu tej serii chociaż fakt że teraz na Dax to kilkaset pkt robią w kilka godzin co kiedyś było średnioterminową korektą taki rynek jest nerwowy .

rubik
Gość
rubik

Co grasz Darek? góra czy dół? Ja jestem totalnie wygłupiony póki co.

krzysztof
Gość
krzysztof

jedno co jest dobre to dużo mniejsze depozyty , taki FW20 to depozyt spadł prawie o połowę , będzie mozna grać dużo większe pozycje za te same pieniądze ,

krzysztof
Gość
krzysztof

https://pbs.twimg.com/media/ESwabfoUEAImpe7?format=jpg&name=large

To było raczej pewne że Rafał Zaorski tak skończy bo on zawsze grał przeciwko trendowi , raz się nie udało na lewarowanym rynku po weekendzie i miliony z bitcoina poszły samopas , także tym wszystkim tłukącym na takim rynku mega szmal oczywiście na blogach życzę trochę pokory i poczekaniu na uspokojenie , ja tak robię , z zera odrobić 10 baniek które Rafał zarobił nie tak ,nie tak łatwo , może wielu głowa tym wpisem Rafała się ostudzi

Łiktor
Gość
Łiktor

Pisałam kiedyś tu na blogu , że Polska ma dużą szansę wyjść suchą nogą nawet gdyby doszło do głębokiej recesji dzięki temu , że na GPW nie wszedł kapitał spekulacyjny jak to miało miejsca przed 2008 r. Więc nie ma jak teraz rozhustac waluty , a przedsiębiorcy nie muszą brnąć w opcje walutowe .Jak narazie moje przewidywania sprawdzają się idealnie.

papatrader
Gość

Pod weekendową nie dał Pan mojego komentarza dotyczącego GBPUSD. Dzisiaj moja pozycja S osiągnęła TP 1.2845 i otwarłem na tym samym poziomie L z celem minimum 1.3045, ale wg mnie pójdą sporo wyżej 1,3300 powinno być szybko osiągnięte. Obrona fibo 61,8 i potencjalny ORGR.
Generalnie mamy to samo spojrzenie, Pan jednak zakładał chyba niższe zejście. Gra Pan na na tym walorze w obecnym ruchu?