Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 06.03.2020

Za nami czwartek , sesja podczas której indeks WIG 20 stracił na wartości -2.05% a indeks DAX -1.51%. Na parkietach, niedźwiedź nie daje o sobie zapomnieć a niecierpliwi i chciwi inwestorzy narażeni są na stref i straty kiedy próbują złapać dołki.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym , po wczorajszej sesji , powstała wyraźna spadkowa świeca , która łącznie z dwoma poprzednimi utworzyła układ mający charakter Gwiazdy wieczornej a więc formację , która najczęściej jest zapowiedzią spadków. Dojście do wymiaru OB plus wspomniany układ to wyraźne wskazanie na prawdopodobne zejście na nowe dołki trendu spadkowego. Właściwie trudno jest coś dodać więcej, może jedynie to układ ten powinien być potwierdzony bo bez tego możliwe jest jeszcze wykonanie ruchu w ramach większej korekty. Jednak wiele i to nie od dzisiaj , wskazuje na to, iż niebawem będziemy atakowali 1700 a może i nawet 1650.

Na wykresie intra , zgodnie z tym co pisałem w środę , cena spadła do zakresu OB i wyraźnie próbowała utrzymać ten poziom wchodząc w wąska konsolidację. Jednak po gwałtownym spadku taka konsolidacja najczęściej jest przystankiem przed kontynuacją ruchu i teraz spodziewałbym się własnie takiego przebiegu. Podstawowe założenie względem szerokiego zakresu wykresu to dalszy spadek z celem na nowe dołki. Po drodze strefy wsparcia na których to byki mogą próbować coś wykombinować ale wygląda na to , że wszelkie próby zatrzymania będą trudne do realizacji.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX , przybyła po wczorajszej sesji świeca spadkowa. Mimo prób środowych , wybita linia trendu okazała się zbyt silnym oporem i cena wyraźnie zawróciła po jej re-teście. Tym samym dalej w grze jest kierunek na 11550 i dalej na ok. 11300. Gdyby jednak cena naruszyła ostatni dołek a następnie zawróciła to po ewentualnym wybiciu 12273 moglibyśmy liczyć na dojście do 12500 a to mogłoby oznaczać … może nie będziemy się tu tak zapędzać.

Na wykresie intra kontraktów na DAX po wykonaniu korekty prostej , cena ponownie rozpoczęła spadek w impulsie, zmierzając na nowy dołek. Przebieg spadku wyraźnie pokazuje duże prawdopodobieństwo znajdowania się w fali 5 impulsu. Tu moim zdaniem jest bardzo ważna sprawa, mianowicie czy cena zdoła choć troszkę wybić ostatni dołek czy też nie. W tym drugim wypadku mielibyśmy bardzo duże prawdopodobieństwo , iż zmiana kierunku na wzrostowy doprowadzi do wybicia ostatnich szczytów i to na wyraźne odległości. Jeśli jednak cena zdoła zrobić nowy dołek to zwrot kierunku będzie mógł oznaczać wejście w korektę po której nastąpi dalszy spadek. Samo zatrzymanie spadku w obecnych okolicach i zwrot jest bardzo prawdopodobne i realne co oznacza że nawet w Dt trudno będzie teraz myśleć o S.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

23
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
ŁiktorLingwistarubikjankrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Odnośnie dołków i tego gdzie zmierza wig20 to mam pytanie. Jeżeli patrzy się na s&p500 to spadki w 2000 i 2008 przypominają korektę ABC. Z tym, że była to korekta prosta czyli C było najniżej.
Na wig20 wygląda na to, że mocno spadamy i może u nas być podobnie?
W 2008 zaczęło się A, a teraz mamy C które wybije A tj 1280.
Mam dziwne wrażenie, że docelowo właśnie tam lecimy ale wyceny spółek będą niedorzecznie niskie 🙂
A stopa dywidendy na PZU/PEO/PKO/PKN będzie po 10%.
Pamięta Pan czasy aby na polskiej giełdzie było aż tak tanio?

krzysztof
Gość
krzysztof

VIX i obligacje USA pokazują ,że szybko się to nie skończy , VIX już ma przed sobą tylko szczyt z 2009 i 2011 roku czyli w mocnej bessie a obligacje USA na historycznych szczytach

cherry
Gość
cherry

Witam.

Założenie dt dla DAX.

DT obserwuję poziom 11770 to klucz do korekty wczorajszego spadku.
Gdy utrzymają można liczyć na poziom 11850-11890, to dobry poziom do sprzedaży.
Patrząc w dół to pokonanie dzisiejszego dołka to test 11600

Uwaga opisuję ruch dt korekty w trwającej fali spadkowej.

Godz. 9.30 handel na 11680

krzysztof
Gość
krzysztof

11 600 podwójne denko i tu można spróbować L z bliskim SL , dane w Niemczech były dobre , euro się umacnia problem tylko ,że tam zaczęło szybko przybywać chorych i to pewnie spowolni PKB Niemiec a wydaje się ze zaczęli wychodzić na prostą

rubik
Gość
rubik

11600 to teraz opór…

krzysztof
Gość
krzysztof

dokąd zmierza wig energetyka?

krzysztof
Gość
krzysztof

Na eur/usd za chwilę będziemy na równości korekt z 2018 540 pipsów

krzysztof
Gość
krzysztof

Ciekawie to będzie jak nawet 10300 nie wytrzyma i będzie wyjście z podwójnego szczytu , na razie 3 tydzień mocny wpie…..ol a korekta praktycznie żadna, zasięg kanału to 10300 akurat , może po 3 w dół i 3 w góre teraz zrobimy 3 lub 5 w dół . na razie jazda bez trzymanki w jednym kierunku .

krzysztof
Gość
krzysztof

usd/pln zrobił prawie 20 groszy a nasza GPW na dnie , coś ta korelacja też zanikła chociaż my nowego dołka na razie nie zrobiliśmy , najsłabszy jest DAX ,

jan
Gość
jan

usd/pln cały czas ładnie leci, jak Fed jeszcze raz obniży stopy to dopiero będzie ciekawie

rubik
Gość
rubik

Jeśli w ciągu ostatnich 5 sesji DAX malował bear flag to powinna ona powiewać w połowie masztu a to oznacza zasięg kolejnego swingu spadkowego na okrągłe 10000, wydaje się dość odległe dzisiaj, ale kreski każą rozważać ten poziom

krzysztof
Gość
krzysztof

VIX – indeks strachu 40 pkt już tylko raz było wyżej 45 pkt , jakby FED obniżył 18 marca kolejne 50 pkt bazowych to mógłby być szczyt na VIXie .

Łiktor
Gość
Łiktor

Moim zdaniem dziś wykończyliśmy falę 5 spadkową na dax , ale docelowo widzę ten index na 9300.

krzysztof
Gość
krzysztof

ropa nie chce robić nowego dołka , , złoto podwójny szczyt może wymalować , usd/jpy przed ważnym wsparciem , wygląda ,że wygasanie serii na dołkach i jakieś korekty by się przydały

rubik
Gość
rubik

szukasz możliwości zagranie przeciwko trendowi, to się prawie nigdy nie udaje

krzysztof
Gość
krzysztof

już nieaktualne , Rosja nie chciała cięć to minimum 40$ do zaliczenia a z zakresu ostatniej konsoli 35$ no i dołek na 26$ z 2016,szybko to idzie ,

Łiktor
Gość
Łiktor

Kuźwa Krzysiek widać ty nie głupi chłopak jesteś , wiedzę masz . Musisz tylko ogarnąć emocje , bo to co ty tu wyprawiasz przez ostatnie dwa tygodnie to plejada pomyłek . Albo kisisz stare L z wig20 i się modlisz aby Sl ci nie wywalili , albo w ogóle już nie grasz , tylko uzależniłeś się od giełdy i tak sobie marudzisz . Sam wiesz najlepiej gdzie leży przyczyna . Popracuj nad tym .

Lingwista
Gość
Lingwista

Jagiełło ze swym wojskiem staje wciąż staje niczym jego wielki imiennik pod Grunwaldem.