Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 12.02.2020

Za nami druga sesja tygodnia, która zarówno na indeksie WIG 20 jak i indeksie DAX zakończyła się wzrostami. Indeks WIG 20 zyskał 0.69% a indeks DAX 0.99%. Zobaczmy jakie zmiany nastąpiły w sytuacji technicznej.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 wyrysowała się wzrostowa świeca w obrębie poprzedzającego ją czarnego korpusu. Jej górny cień to widoczna reakcja na strefę oporu a cały układ dwóch świec to Inside bar. Biorąc pod uwagę wcześniejszą korektę prostą można zakładać że indeks zechce wyjść choć trochę nad ostatni szczyt, czyli zaatakować 2150, tworząc większą korektę całego swingu spadkowego od poziomu 2195. Jednak zadanie to nie będzie zbyt łatwe. Dlaczego? Spójrzmy na wykres intra.

Tu, na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 mamy dwie świece spadkowe z dużymi górnymi cieniami , których maksima są na poziomie ok. 2117-2119. Dosłownie 2-3 pkt wyżej jest wyraźna strefa oporu połączona z nakładającymi się zniesieniami 61.8% i 100% (to drugie to równość fal). Jeśli jednak uda się to wybić to powinniśmy być świadkami mocnego uderzenia byków i ataku na ostatni szczyt. Sam początek sesji może wyglądać dość dobrze dla byków bo postarały się o to kontrakty na indeks DAX jak i indeks S&P , które utworzyły korekty – OB i tym samym pokazały, że przed nami powinien być nowy szczyt. Na ile to wystarczy? Nie wiem ale wiem , że do wczoraj słabość naszego rynku wobec innych jest ogromna i to raczej nie napawa optymizmem związanym z możliwością wybicia okolic 2120.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 mamy nowy historyczny szczyt utworzony za pomocą świecy szpulki po luce cenowej. Tym samym powoli wyczerpuje nam się potencjał swingu od 11266. Obecnie dwa pierwsze wsparcia to wybity szczyt i poziom dołka z poniedziałku czyli 13445. I to są poziomy w niskim zakresie czasowym, które moim zdaniem mogą nie wytrzymać dłużej niż 1-2 sesje.

Na wykresie intra na kontrakty na DAX, od dołka na 13433 mamy już obecnie duże prawdopodobieństwo końca impulsu z falą 4 w postaci korekty pędzącej. W tym swingu są już 3 równe korekty a jak wiemy z praktycznego podejścia do fal według Elliotta to 2 lub 3 podobne korekty oznaczają właśnie kończący się impuls. Osobiście widzę po zakończeniu tego swingu zejście co najmniej do okolic 13520. Taki układ powinien rozpocząć się już dzisiaj.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

19
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
cherryŁiktorMAXDariusz BartłomiejczakKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

U nas to chyba celem jest ta luka na 2160 na WIG 20 a potem pewnie będą schodzić na dół też zamknąć luke , czyli wieczny boczniak już 3 rok

Krzysztof
Gość
Krzysztof

u mnie w biurze 96% szortuje DAX , znów większość zarabia grubo na S .

Łiktor
Gość
Łiktor

Tak jak mówiłem po przebiciu 13670 nastąpi przyspieszenie . Mam tylko pytanie do Pana Darka , czy droga dla wig20 do 2150 jest już otwarta?

MAX
Gość
MAX

Łiktor , o dziękuję profesorze że zaliczyłem mi to S. DAX podnoszą maksymalnie Sl dla poz.BUY 13478 i 13626

Łiktor
Gość
Łiktor

Tej pozycji ci nie zaliczam, bo nie podałeś Sl do tych pozycji .

MAX
Gość
MAX

BUY zamknięte SELL po 13715 sl nad szczytem

MAX
Gość
MAX

SELL 13747

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Na S&P na D1 mamy dywergencje na RSI , trzeba już teraz z L uważać

cherry
Gość
cherry

Witam.

Dzisiaj wspis o SP.

Czas wykończenia fali b w 4 powinien zbiżać się do końca. Fala b jest nieregularna i jesli trwa to dopuszczam 3382 jako jej koniec, a jeżeli jest już zakończona to czas na falę spadkową c w 4. Jeśli fala c rusza w dół to potwierdzi to założenie koniec sesjii pod poziomem 3335. Celem jest spadek sp 250 pkt w dół, kontynuacja załozenia po sprawdzeniu obecnego wpisu. Udanych zagrań.

Pzdr

max
Gość
max

dołożyłem kolejne SELL 13736

Łiktor
Gość
Łiktor

Koniecznie Sl, chociaż tym razem powinno ci się udać, bo pinbar powstał na dużym obrocie.

Łiktor
Gość
Łiktor

Mowa o pinbarze na Nasdaq 100 rzecz jasna.

max
Gość
max

SL 13752 , Brent SL 55,10 ( tu możliwa pędząca ) , SELL STOP na poziomie SL

max
Gość
max

poz chwilowo zamknąłem po 13742

Łiktor
Gość
Łiktor

S na Dax 13750 Sl 13780

Łiktor
Gość
Łiktor

Ponawiam S Dax Sl 138

Łiktor
Gość
Łiktor

1380

Łiktor
Gość
Łiktor

Dobranoc