Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 11.02.2020

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od spadku indeksu WIG 20 i indeksu DAX. Ten pierwszy stracił na wartości -0.82% a ten drugi -0.15%. Z drugiej strony trzeba sobie powiedzieć jasno, że mimo takich wyników dnia nie było w tym widać siły podaży czego dowodem na naszym rynku były mizerne obroty.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 pojawiła się spadkowa świeca , która swoje minimum uplasowała poniżej minimum piątkowego Pin bara ale obroty a właściwie ich spadek na kolejnych sesjach wskazywałby na korekcyjny charakter trzech ostatnich sesji. W świetle dodatkowych danych płynących z za oceanu możemy dzisiaj spodziewać się co najmniej lepszego początku dnia. Jeśli popyt nie wykorzysta sytuacji i nie zdoła wyjść na nowy szczyt to trzeba będzie mocno się chwycić i „na sankach” zjeżdżać w dół , na nowe dołki. Natomiast samo ustanowienie nowego szczytu , tym bardziej na niewiele wyższym poziomie niż ostatni, nie będzie jeszcze moim zdaniem wskazaniem na coś większego po myśli byków.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy już dość widoczną tendencję spadkową. Z drugiej strony, cały czas jesteśmy nad poziomem minimum dużego Pin bara co pozwala jeszcze na zakładanie korekcyjnego charakteru spadku. Jednak jeśli po wyczynach na innych parkietach cena nie zdoła wybić 2117 to rozwinięcie tendencji spadkowej do silnego trendu spadkowego stanie się faktem. Natomiast wybicie wspomnianego poziomu powinno zaprowadzić nas do rejonów w okolicy 2145-2150.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy kolejna sesję wpisującą się w układ korekcyjny przed atakiem na nowy szczyt. Niezmienni , taki scenariusz jest tym podstawowym. Patrząc na to co zrobił wczoraj S$P możemy zakładać, że ulubiona ostatnimi czasy luka cenowa pojawi się również dzisiaj na tym wykresie. Oczywiście luka cenowa w drodze na nowy szczyt. Tym niemniej nawet nowy szczyt nie będzie moim zdaniem zachętą do kupowania tego indeksu bo wiele wskazuje na to , że nie utrzyma się on długo. Ale sam fakt takiej próby przybliży nas do zakończenia pewnego etapu.

Na wykresie intra kontraktów terminowych , wczoraj przez cały dzień budowała nam się konsolidacja, która miała jasno określone ograniczenia. Brak, mimo trzykrotnej próby, wybicia w dół fioletowej linii oraz ostatniego potwierdzonego dołka na 13396 dawał podstawy aby w świetle panującego trendu założyć budowę formacji DB . Po sesji w USA ta formacja stała się faktem i obecnie znajdujemy się już pod szczytem. Niestety, w ostatnim czasie nagminnym staje się to, że w Dt DAX daje zarobić w godzinach rannych a później dopiero w godzinach wieczornych i to jeśli szczęście dopisze, bo tak jak ma to miejsce teraz to trudno móc coś wyskrobać .Na koniec chciałbym na coś zwrócić uwagę. Mianowicie, podstawowym założeniem jest wybicie nowego szczytu. Tutaj wydaje się , że jeśli ma do tego dojść to mimo wszystko powinniśmy mieć jeszcze jakąś korektę w kierunku próby domknięcia nocnej luki cenowej i kolejny swing na szczyt.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

27
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ŁiktorKrzysztofGrzegorzDariusz BartłomiejczakAgnieszka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łiktor
Gość
Łiktor

S Po 13600

Łiktor
Gość
Łiktor

Tym razem zamknę jeśli będzie dwukrotna reakcja na luce jak nie to trzymam.

Łiktor
Gość
Łiktor

Sl13615

MAX
Gość
MAX

Dax SELL 13610 sl nad szczytem, Ropa sl już prawie na poziomie wejścia

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Darku czy dobrze interpretuję?
Patrząc na wig20 na ost 3 m-ce, czy formuje się klin?

Łiktor
Gość
Łiktor

Zamykam Dax po cenie zakupu .Tu trze A jeszcze cały czas brać pod uwagę, że nas100 jeszcze ma miejsce do wzrostu.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Liktor, gdzie polujesz na szczy Nasdaq100? Mam ustawione S po 9635, Masz inny pomysl?

Łiktor
Gość
Łiktor

Jak do złapania szczytu używam mojego algorytmu i według mnie jeszcze jest miejsce na podejście w górę.Nie koniecznie na dzisiejszej sesji . Ile ? Jeszcze nie wiem będę wiedział w ostatnim momencie.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

polowanie na szczyt , powodzenia , lepiej kup jakąs ksiązke i zainwestuj w wiedze niż w słuchanie Łiktora bo dla niego ratunku już nie ma

Łiktor
Gość
Łiktor

Jak tam twoje S na Dax Qba?

Krzysztof
Gość
Krzysztof

S na Dax- człowieku o czym Ty mówisz , wszędzie mega trendy wzrostowe , niepowtarzalna sytuacja raz na kilka lat do prostego zarabiania z trendem , praktycznie bankomat i samograj a ci tutaj od miesięcy na S-ki i szczyty polują , masakra , ale tak jest wszędzie ,u mnie w biurze statytystyka od lat 92% szortuje Dax i S&P , powodzenia kiedyś spadnie na pewno .

Łiktor
Gość
Łiktor

Tak ale dopiero jak przejdą 13670 spodziewam się przyspieszenia wzrostów , ale i tak na krótko. Nie mam czasu na dyskusję z Tobą Qba , bo nic tu ciekawego nie nosisz tylko naganiasz na L na końcu impulsu podczas gdy 11 lat nnganiales na S . Skup się na grze zamiast dogryzac, tylko dlatego , że przewieźli Cię dziś na pozycji S którą wziąłeś po tym jak ja swoje zamknąłem.

Łiktor
Gość
Łiktor

To Max ale temu chociaż honor trzeba zwrócić bo miał odwagę podać wejścia i Sl ..

Łiktor
Gość
Łiktor

S po13626 Sl13670.

Łiktor
Gość
Łiktor

Obnizam Sl do 13650

Łiktor
Gość
Łiktor

S zamknięte od ręki po 13630 strata 4 pkt

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Ale ŁIKTOR nie mart się , jest taki jeden szkoleniowiec Bartek Śledź z Investio , od września szortuje non stop S&p i Dax i zawsze zarobiony jest a szkolenia już robi w 50% promocji po 200 zł . Ile to razy można się uczyć że rynek zawsze rośnie od jesieni do maja, to najlepsze okresy dla giełd a jeszcze taki dodruk FEDu po 180 mld tygodniowo .

Łiktor
Gość
Łiktor

To jeszcze niech podaje swoje wejścia i Sl.

Łiktor
Gość
Łiktor

S 13665

Łiktor
Gość
Łiktor

S 1655 Sl 13670

Łiktor
Gość
Łiktor

Teraz zamykne Tą niższą pozycje jak dojdzie do 13630 , a drugą 13665 zostawiam z takim samym Sl 13670 .

Łiktor
Gość
Łiktor

Te otwieranie po dwie pozycję czy jak kto woli po pół daje dobry efekt , bo 68% wejść w S mam czystych tylko później oddaje po cenie zakupu w nadziei , że odpadnie więcej, albo z braku czasu na obserwacje wsparc.

max
Gość
max

Dax SELL po 13644 sl 13656

Łiktor
Gość
Łiktor

Myślę, że mogę ci zaliczyć tą S

max
Gość
max

Brent sl 53,90

max
Gość
max

Dax sl na 13626 i tu ustawiam buy stop ( założenie 13585-95 zakończenie korekty pędzącej )