Analiza weekendowa 20.12-03.01.2020.

Zapraszam do obejrzenia weekendowej. Dzisiaj jeszcze trochę rozleniwienia i stąd brak analizy rynku walutowego. Jednak jest coś dodatkowego co zapewne interesuje zdecydowaną większość czytelników mianowicie w części dotyczącej indeksów jest spojrzenie na kilka wykresów, ważnych wykresów z perspektywy rocznych i kwartalnych interwałów. Zapraszam.

Indeksy giełdowe:

Spółki z indeksu WIG 20:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
kamilDariusz BartłomiejczakTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Bardzo fajna analiza jeżeli chodzi o spojrzenie roczne na indexy 🙂 ale co do sentymentu to raczej wszyscy analitycy wieszczą armagedon – zresztą wystarczy przeglądnąć komentarze tego bloga z 2-3 ostatnich miesięcy … ale nie o tym

Jeżeli chodzi o nasz W20 to zastanawiająca jest słabość naszego rynku w porównaniu do tego co robi zachód i nasze główne wskaźniki gospodarcze.
Patrząc na sam tylko wykres świecowy (roczne świece) to wygląda że mamy do czynienia z retestem formacji odwracającej – w tym przypadku kończącym korektę
https://www.bankfotek.pl/view/2145802

do tego mamy pinbara na miesięcznym oraz wygląda to na dużego oRGR-a w szerszej perspektywie
https://www.bankfotek.pl/view/2145803

pozdro

kamil
Gość
kamil

tej dareczek a co z tym usd/pln, pln miał sie osłabiaś wg wróżb ale chyba coś nie pykło?