Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 05.11.2019

Nowy tydzień rozpoczęliśmy z przytupem, indeks WIG 20 zyskał wczoraj aż 3.19% a indeks DAX wzrósł o 1.35%. Innymi słowy mieliśmy do czynienia z tym o czym wspominałem w weekendowej. Spójrzmy jednak na wykresy.

Indeks WIG 20

Wysokie otwarcie i silny wzrost spowodował, iż na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała świeca Marubozu a jej tworzeniu towarzyszyły większe obroty. Po takim dniu trudno spodziewać się jest odwrotu zwłaszcza , że do istotnych stref oporu pozostało jeszcze trochę miejsca. Nie ma zatem co wymyślać i skoro poziom ok. 2260 nie zatrzymał to należy zakładać teraz okolice 2300, no chyba że znowu nastąpi gwałtowna zmiana ale to i tak raczej nie powinno się wydarzyć dzisiaj .

Po wykonaniu układu korekty pędzącej 1:1 rynek wczoraj galopował w górę dochodząc na wykresie intra do strefy oporu. Patrząc na strukturę całego wczorajszego swingu można odnieść wrażenie że tu co najmniej potrzebne jest jeszcze jedno wyjście na nowy szczyt w celu wykończenia fali 5 w całym swingu. To jest moim zdaniem takie minimum do zrobienia. A co dalej ? Zakładam , że jeśli w jakiś nadzwyczajny sposób obecny swing wzrostowy nie rozrośnie się jeszcze bardziej to dzisiaj powinniśmy już doświadczyć próby wejścia co najmniej w korektę z docelowym poziomem na ok. 2240.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy lukę cenową i białą świecę dochodzącą do strefy oporu na ok. 13200. Wykres dokładnie pokazuje co to jest za poziom więc nie będę się nad tym rozpisywał. Cały układ swingu od poziomu 11878 dobiega moim zdaniem końca a luka cenowa , która obecnie jest wsparciem, pokazuje wielkie emocje na tym rynku , które sprzyjają tworzeniu układów końcowych. Oczywiście nie ma sensu łapać na czuja szczytu ale kupowanie w tym momencie nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem.

Dzisiaj wykres intra kontraktów na DAX w ujęciu 4H. Zwrócę tu uwagę na powstałe wcześniej 3 niemal równe korekty a co to oznacza w praktycznym podejściu do Elliota to wiemy. Tu również widać , iż swing rozpoczęty po ostatniej korekcie jest niemal ukończony , moim zdaniem brakuje mu tylko jeszcze jednego maksimum. Jeśli cały swing dobiegnie faktycznie końca to możemy spodziewać się co najmniej większej korekty , na początek celem będzie strefa na ok. 12490.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
maxDariusz BartłomiejczakFilipŁiktor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łiktor
Gość
Łiktor

Zamykając wczoraj cały koszyk spółek surowcowych z GPW liczyłem na to , że dziś lub jutro odkupie je po korekcie zanim ruszymy na 2300. Zobaczymy czy to się uda bo na samym szczycie mimo kosmicznych wzrostow ktoś odkupił je ode mnie na pniu.

Filip
Gość
Filip

Panie Darku, jakiś czas temu pisał Pan w odpowiedzi na posta, że planuje pan zamieścić analizę wybranych spółek. Kiedy można by się spodziewać jakiś wpisów dot. spółek innych niż top 5 z weekendowej?

max
Gość
max

DAX ustawiam zlecenia sell limit na poziomie 13195-205 ( drugie łapanie szczytu )

Łiktor
Gość
Łiktor

Zamykam te po 13270 S bo z tego układu świec to nie ma nawet jak zbudować formacji odwracającej .

Łiktor
Gość
Łiktor

Jeszcze raz S 13195 z miejszego interwału Sl krótko 13315