Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 10.10.2019

Za nami kolejna sesja tygodnia, która chociaż przyniosła wzrost wartości indeksu WIG 20 o 0.12% i indeksu DAX o 1.04% to jednak nie dała pozytywnych wskazań dla inwestorów.

Indeks WIG 20

Mała Doji odbijająca od strefy oporu, na znacznie mniejszym obrocie niż wczorajsza świeca wzrostowa to wskazanie na kończący się potencjał odbicia wzrostowego. A jeśli tak to należy spodziewać się, iż wkrótce nastąpi silne uderzenie podaży i nowe dołki staną się faktem.

Na wykresie intra 1H kontraktów na WIG 20 mamy chyba pierwsze jaskółki końca wzrostu. Tuż pod strefą oporu powstał Pin bar i choć nie był on wielkich rozmiarów co daje jeszcze możliwość „jego poprawienia” to jednak został potwierdzony. Teraz zejście poniżej poziomu ok. 2138 będzie pierwszym szybkim wskazaniem na zmianę trendu a dopełnieniem tego będzie spadek poniżej strefy na 2120.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj biała świeca z dość sporym górnym cieniem odbijającym cenę od strefy oporu. Zatem i tu mamy pierwsze wskazania na możliwość zakończenia korekty wzrostowej i powrót do cięższych spadków.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mieliśmy jednak próbę ponownego re-testu strefy oporu na ok. 12145 ale i tym razem cena zdecydowanie odbiła. Takie długie cienie często lubią być testowane tylko czy tak będzie tym razem? Mam co do tego poważne obawy ponieważ sam wyskok ceny w dniu wczorajszym doprowadził do powstania pełnej korekty prostej a nocne godziny sprowadziły cenę na nowe dołki. Oczywiście w kierunku niedźwiedzia mamy teraz tez tylko abc i kolejny atak na strefę jest jak najbardziej możliwy ale jeśli cena nie zdoła wyjść nad 12120 a w następstwie spadnie poniżej nocnego minimum to już nie zostanie nic dla nadziei byków.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakrubikTom'ascherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość
cherry

Witam.

Wpis dax z M5.

Obecny ruch na dołek zakończyła fala ew4, czyli przed nami ruch do góry.

Poziom 12084 – wejście nad bandę trójkąta i utrzymanie = gramy falę 5
12020 – negacja znaczenia i wpis dt idzie do kosza
12330 to cel na dzisiaj dla byka
12295 – tutaj kontra i do dołu, nie niżej jednak jak 12140

Na 12100 oczekuje dynamiki pod wczorajszy max czyli 12160 okolice, to potwierdzi znaczenie fal.

Udanych
wpis z godziny 9.14.

Pzdr

cherry
Gość
cherry

Dax obserwuję nadal poziom 12084, jako info o planowym ruchu. Pokonanie 12020 zmienia znaczenie fali korekcyjnej 4 z przewidywanej figury trójkąta na falę 2 w korekcie abc.

Popatrzmy na rozwój ruchu i zachowanie na niżej wymienionych poziomach.

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Aktualizacja do moich pozycji na złocie 🙂 :
https://dariuszbartlomiejczak.pl/2019/10/08/analiza-27/#comment-68811
likwiduje pozycje oczekujące sell stop i czekam na wybicie i ewentualny retest żółtej strefy comment image
jeżeli na wsparciu pojawią się formacje odwracające – zabezpieczę się na BE
pozdro

rubik
Gość
rubik

Ciekawe ile misia nawskakiwało na sell stopie poniżej wczorajszego minimum… Darek spojrzysz na obrót na tej świeczce? Ja nie mam niestety

rubik
Gość
rubik

o DAX chodzi oczywiście, sorki

Tom'as
Gość
Tom'as

zauważył Pan jak niemal identycznie wyrysowali świeczki z d1 na miedzi? … z tego może być mocniejsze odwrócenie comment image