Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 04.07.2019

Zarówno na indeksie WIG 20 jak i na indeksie DAX byki nie odpuszczają i odpowiednio osiągnięte wyniki 0.19% i 0.71% „idą w parze” z niekończącą się hossą w USA. Tak na marginesie , tam za oceanem na święto 4 lipca zrobili sobie historyczny rekord tuż pod 3000 pkt. (kontrakty na S&P 3000 osiągnęły).

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała biała świeczka potwierdzająca poprzednią. To wszystko pokazuje, że nowy szczyt jest jak najbardziej prawdopodobny. Dzisiaj wolne w USA i przez to może się zadziać różnie ale dopóki nie wybijemy w cenach zamknięcia 2300 dopóty kierunek jest jeden, choć i w tej kwestii należy sobie zdawać sprawę z tego , że w nieskończoność to nie pójdzie.

Patrząc na wykres intra kontraktów na WIG 20 widzimy że cena po za respektowaniu zasięgu OB wzrosła do strefy na Koronę gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Nowe rekordy w USA i brak tam dzisiejszej sesji mogą pozwolić na to , iż zaraz na otwarciu znajdziemy się powyżej strefy. Główne założenie jest takie , ze oczekujemy nowego szczytu zatem przy wyższym otwarciu i wybiciu wczorajszego maksimum poziom ok. 2295 stanie się znacznie silniejszym wsparciem. Gdyby jednak zamiast nowego maksimum , sesja rozpoczęła się tak , iż spadlibyśmy poniżej 2295 to wówczas rynek będzie najprawdopodobniej dążył do strefy na ok. 2285 i z tych rejonów powinien ruszyć nowy impuls wzrostowy. W tym drugim przypadku spodziewałbym się ustanowienia wyższego szczytu niż w pierwszym. Dopiero wybicie 2272 mogłoby poważnie zagrozić powstaniu nowego szczytu.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała świeca wzrostowa, która ustanowiła nowy szczyt. Gołym okiem widać podobieństwo układu między pierwszą fazą wzrostu od dołka na 10279 a drugą , po korekcie prostej. Gdyby proporcje miały zostać zachowane to moglibyśmy spodziewać się kontynuacji wzrostu do okolic 12850-12900 na co również w jakiś sposób wskazuje geometria i o czym wspominałem jakiś czas temu.

Na wykresie intra kontraktów na DAX wyraźne wyjście nad strefę 12600 po układzie OB. Choć podstawiłem zakres OB do nowego szczytu to trzeba jednak uwzględnić mniejszy układ ewentualnej korekty pędzącej co przeniosłoby się na fakt wyjścia na nowy szczyt a tym samym przesunięciu zakresu OB. Wydaje się , że jeśli mamy mieć ceny ok. 12850 to właśnie w całym dużym swingu od poziomu 12164 czeka nas korekta o zakresie OB i po niej wyjście na poziomy o których piszę. To jeśli chodzi o prognozę natomiast twarda technika mówi rośniemy i dopóki nie padnie 12470 dopóty to jest główny kierunek.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o