Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 27.06.2019

Chociaż w ujęciu dziennym nie zaszły jakieś większe techniczne zmiany na obu omawianych indeksach to z racji na pewne kwestie w ujęciach intra postanowiłem dzisiaj napisać komentarz. Wczoraj oba indeksy dały nieco radości bykom rosnąc odpowiednio 0.6% WIG 20 i 0.14% DAX.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała mała świeca wzrostowa , która broni zakres OB i utrzymuje w szansie wyjście na nowy szczyt. Z drugiej strony jej zanegowanie będzie najprawdopodobniej wiązało się z wybiciem strefy oporu i przejściem w silniejszy ruch spadkowy. Wygląda zatem, że jesteśmy tuż tuż przed decydującym starciem.

Na wykresie intra mieliśmy wczoraj nieśmiałe podejście w górę po odbiciu od strefy wsparcia na której możemy zobaczyć już 3 punkty testowe. Cały wczorajszy wzrost ma bardzo małe szanse na to aby rozpędzić się i wybić na dobry początek 2294 a bez tego będziemy raczej świadkami kolejnego testu strefy wsparcia w rejonie 2260 , której wybicie może być już znacznie prostszą sprawą. Konsekwencja takiego wybicia tez może być większego kalibru choć pewne przeszkody będą już w okolicy 2245.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy cały czas utrzymanie OB jednak wczorajsza, choć wzrostowa, świeca nie zachwyca swoim dużym górnym cieniem. Ten cień pokazuje wyraźnie, iż po zejściu poniżej strefy wsparcia stała się ona silną strefą oporu z którą popyt nie potrafił sobie wczoraj poradzić.

Na wykresie intra kontraktów na DAX cena spadającego instrumentu zatrzymała się respektując strefę wsparcia i zakres „czerwonego” OB jednak dynamiczne odbicie w postaci dużej świecy z widocznym górnym cieniem doszło tylko do strefy oporu i zakresu OB w spadku. To moim zdaniem promuje scenariusz w którym duże OB na wzrost zadziałało jako wsparcie ale tylko zadziałało na odbicie. Dzisiaj możemy być świadkami kolejnego ataku na okolice wsparcia czyli rejony 12170 , które tym razem nie zdoła zatrzymać a w konsekwencji da wolną przestrzeń dla spadku w rejony 12050. Aby takie zejście nie miało miejsca, byki musiałyby zdecydowanie ruszyć w górę i wybić 12330 co moim zdaniem jest mało prawdopodobne.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
maxTom'asDariusz Bartłomiejczakrubik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rubik
Gość
rubik

25.06: Obecnie znajdujemy się na strefie wsparcia tuż nad poziomem zasięgu OB . Te rejony to idealne miejsce do zakończenia spadku i rozpoczęcia ruchu na północ z docelowym wybiciem szczytu. (…) Mimo wszystko najbardziej prawdopodobnym jest dla mnie scenariusz z zakończeniem spadku w rejonie obecnego OB i strefy , zmiana kierunku i ruch na nowe szczyty. 27.06: Na wykresie intra kontraktów na DAX cena spadającego instrumentu zatrzymała się respektując strefę wsparcia i zakres „czerwonego” OB jednak dynamiczne odbicie w postaci dużej świecy z widocznym górnym cieniem doszło tylko do strefy oporu i zakresu OB w spadku. To moim zdaniem promuje… Czytaj więcej »

max
Gość
max

Dobry wieczór , na tę chwile interesuje mnie do gry ten bardzo prosty schemat bez zbędnego kombinowania http://bankfotek.pl/view/2138991 . Darek kiedy analiza złota

max
Gość
max

zapomniałem napisać wybicie B zmienia układ ( z możliwością ruchu w okolice 13000 )