Analiza indeksu WIG 20 i indeksu DAX przed sesją 02.04.2019

Pierwsza sesja nowego tygodnia upłynęła pod dyktando byków i to zarówno na indeksie WIG 20 jak i na indeksie DAX. Ten pierwszy zwiększył swoją wartość o 1.24% ten drugi o 1.35%. Jaki to ma wpływ na bieżącą sytuację obydwu rynków? 

Indeks WIG 20

Na indeksie WIG 20 zrealizowany został minimalny zasięg formacji DB a cena indeksu dotarła do okolic 2350 w układzie 3 fal. Jeśli byki miałyby wziąć naprawdę górę na rynku to dzisiaj potrzebna jest kontynuacja wczorajszego wzrostu i atak na poziom ok. 2365. Mimo wszystko, ze względu na układ szczytów i dołków , wczorajszy wzrost, mimo że dość silny , wpisuje się bardziej w ruch korekty niwelującej silny spadek z 22.03. W ujęciu dziennym cały czas jesteśmy w trendzie spadkowym i tak jak już wspomniałem , bez wybicia 2365 przewaga jest po stronie podaży i w dalszym ciągu bliżej tu do osiągnięcia poziomów 2250 czy 2220 niż do zdobywania nowych szczytów. W tej kwestii ta wczorajsza sesja nic nie zmieniła.

Silne otwarcie luka jakie miało wczoraj miejsce , dokonało się po wcześniejszym utworzeniu impulsu spadkowego. Dlatego też podstawowym scenariuszem jaki zakładam jest obecny ruch jako korekta, która na swój koniec powinna wybrać okolice 2352 bądź rejony ok. 2359.

Indeks DAX

Na DAX mieliśmy wczoraj lukę cenową wspartą dość solidną świecą w białym kolorze. Zatem zgodnie z tym co w weekendowej, mamy ruch , który docelowo powinien ustanowić nowy szczyt. Powtórzę jednak również coś istotnego. Obecny poziom na jakim znalazł się indeks jest strefą „na Koronę” i jeśli jednak cena tu zawróci to przewagę zdobędzie „duży OB” a dla inwestorów zacznie mocno ciążyć scenariusz z powrotem do średnioterminowego trendu spadkowego. Zatem jest się o co bić i aby byk mógł tu dać sobie szanse , dzisiaj powinniśmy mieć kontynuację wzrostu.

Tak jak wspominałem wcześniej , indeks DAX znalazł się w rejonie istotnej dla ewentualnej zmiany trendu strefie. Widać to dokładnie na powyższym wykresie intra kontraktów na DAX. Tu obecnie mamy cały czas trend wzrostowy jaki rozpoczął się od powstrzymania spadku na OB  z wyższego interwału i tym samym powinien dojść na nowy szczyt. Jednak ewentualna zmiana trendu w tych okolicach może stać się początkiem całkiem sporego spadku z powrotem do trendu spadkowego wyższego rzędu włącznie. Zatem na tę chwile wyznacznikiem kontynuacji bądź zmiany kierunku na 1h jest to czy cena spadnie poniżej 11640 czy też nie . Spadek poniżej tej wartości i brak w następstwie ustanowienia nowego szczytu będzie oznaczał zmianę trendu i dużo przyjemności dla niedźwiedzi.

 

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o