Analiza weekendowa 11-15.02.2019

Czy to już koniec wzrostów? Zapraszam do obejrzenia weekendowej. Dzisiaj również kilka słów na temat miedzi – surowca. Choć nie jest to waluta to jednak postanowiłem ją zamieścić. Zachęcam do komentowania i rzeczowej dyskusji.

  1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Tom'asMurgrabiaDariusz Bartłomiejczakbibi34........Obserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
max
Gość
max

Bibi34 a to z tego że pod koniec stycznia 30 lub 31 (nie chce mi się szukać tego wpisu) pisałem że widzę na ropie pewien potencjał wzrostowy do 67 więc teraz pokazuje gdzie ustawić SL na wypadek gdyby ktoś skorzystał i nie bardzo wiedział gdzie teraz postawić sensowny SL , za zwyczaj tego nie robię ( nie pokazuje gdzie stawiam sl ) , ale dostałem maila od jednego z czytających tego bloga z takim właśnie zapytaniem . ” (jak to ugryźć żeby nie stracić) ” tą część wpisu nie bardzo rozumiem czego dotyczy ropy czy Dji , jeśli ropy to… Czytaj więcej »

max
Gość
max

S&P aktualizacja wykresu http://bankfotek.pl/view/2132930

max
Gość
max

i jeszcze ciekawostka przecząca teorii o łapaniu dołków/szczytów http://bankfotek.pl/view/2132931 , http://bankfotek.pl/view/2132932 pozycje oczywiście zabezpieczone SL

Obserwator
Gość
Obserwator

Witam! W jednym z postów pisałem, że na wykresie WIG20 formuje się wzrostowy klin ze strukturą fal 5-3-5-3-5 (fale dobrze widoczne na WIG20USD-1H ), który można zakwalifikować jako falę pierwszą (początkową). Obecnie mamy wybicie dołem z klina – ja odczytuję to jako korektę fali pierwszej. Zasięg zniżki do dna podfali 2 czyli ok. 2150. Zwracam uwagę na dużą wyprzedaż na poziomie 2400-2410, o czym sygnalizuje wskaźnik CMF(20). Prawie 60 tys. kontraktów i rosnąca ich liczba na zniżkach oraz mizerne obroty na WIG20, nic dobrego nie wróżą na najbliższe miesiące. Moim skromnym zdaniem w najbliższym tygodniu może mieć miejsce ponowny atak… Czytaj więcej »

max
Gość
max

Obserwator możesz pokazać rozpiskę fal na wykresie

Obserwator
Gość
Obserwator

Na wykresie godzinowym WIG20USD widoczna 5-falowa struktura klina wzrostowego, z dna 553 do poziomu 644:
5-3-5-3(trójkąt jako podfala 4)-5.
Z przyczyn technicznych mojego PC nie mogę wstawić wykresu.

MAX
Gość
MAX

Darek na EUR/USD martwią mnie te dwa górne cienie na H4 może być w grze pędząca i zejście na 1,11

bibi34........
Gość
bibi34........

http://www.bankfotek.pl/view/2132970
Dla ciebie MAX ,część schematu do gry, i zapewniam ciebie jeżeli będzie fala 5 będzie równa fali 1,i będzie ją widać na min.

bibi34........
Gość
bibi34........

http://www.bankfotek.pl/view/2132971
Aktualna sytuacja do schematu gry…..Bez opóźnienia(często parę sekund tam jest nawet szybciej ,……)

bibi34........
Gość
bibi34........

Teraz uwaga,jeżeli jest to fala 4 to będzie męczyła was psychicznie ,jedyna rada to być po za rynkiem i,i liczyć pod fale. Powinna być korekta złożona ..czyli AB,X,A,B ..LUB TR..itd potem wybicie i liczcie fale i zasięg….A teraz najważniejsze WCALE TAK NIE MUSI BYĆ to tylko założenie …..

bibi34........
Gość
bibi34........

DALEJ zbliżą się okazja do zajęcia pozycji K… korekta nieregularna w złożonej ..zygzak symetryczny,albo niesymetryczny ..może będzie
http://www.bankfotek.pl/view/2132976

bibi34........
Gość
bibi34........

Jeszcze potwierdzenie tego o czym pisałem wcześniej
http://www.bankfotek.pl/view/2132978
http://www.bankfotek.pl/view/2132979(zygzak symetryczny)
CZY KTOŚ JESZCZE MA OCHOTĘ NA DYSKUSJE…..

bibi34........
Gość
bibi34........

http://www.bankfotek.pl/view/2132982
teraz tak ,ale może być wyżej , to nic stop jest na 0,potem próba jak wybija górę….

bibi34........
Gość
bibi34........
bibi34........
Gość
bibi34........

Przepraszam fachowców głowa mi uciekła na ramię,ale wiecie o co chodzi….

bibi34........
Gość
bibi34........

http://www.bankfotek.pl/view/2132986
Teraz DAX NA WARSZTAT,okazja do zajęcia pozycji k,sygnał będzie lada moment na min.

Murgrabia
Gość
Murgrabia

@Tom’as przepraszam, że nie odpowiedziałem Ci kilka dni temu, ale byłem w podróży i jakoś mi się nie chciało bez komputera na telefonie wykresów robić (zaleta grania na dużych interwałach) 🙂 Tak, dalej uważam że na USD/PLN trwa dystrybucja na dużych interwałach. Niestety dla mnie na dziennym rozgrywający zdecydował się wrócić wyżej i kontynuować sprzedawanie. Ale patrząc na tygodniowy i miesięczny nic się nie zmieniło. Dalej trzymam swoje pozycje i jedynie co mogę sobie zarzucić, to tylko to, że zamiast siedzieć na d… i działać wg planu, to dałem się „wciągnąć” w te niższe interwały i środki, które miałem wykorzystać… Czytaj więcej »

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam. Zgadzam się w pełni co do zasięgów że to będą duże ruchy … pewności nie mam co do kierunku i edek wygląda że będzie dalej konsolidował …. ale to wszystko to jest małe piwo bo ja złoto widzę na 900 $ a gdzie nie przeczytam to piszą że będzie rosło 🙂
pozdro