Analiza weekendowa 11-15.02.2019

Czy to już koniec wzrostów? Zapraszam do obejrzenia weekendowej. Dzisiaj również kilka słów na temat miedzi – surowca. Choć nie jest to waluta to jednak postanowiłem ją zamieścić. Zachęcam do komentowania i rzeczowej dyskusji.

 1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20 Replies to “Analiza weekendowa 11-15.02.2019

 1. Bibi34 a to z tego że pod koniec stycznia 30 lub 31 (nie chce mi się szukać tego wpisu) pisałem że widzę na ropie pewien potencjał wzrostowy do 67 więc teraz pokazuje gdzie ustawić SL na wypadek gdyby ktoś skorzystał i nie bardzo wiedział gdzie teraz postawić sensowny SL , za zwyczaj tego nie robię ( nie pokazuje gdzie stawiam sl ) , ale dostałem maila od jednego z czytających tego bloga z takim właśnie zapytaniem . ” (jak to ugryźć żeby nie stracić) ” tą część wpisu nie bardzo rozumiem czego dotyczy ropy czy Dji , jeśli ropy to chyba wiesz jak wygląda sl na wykresie i widzisz że poz.nie może być już stratna. Domyślam się ze jednak chodzi Ci o DJI , zaskakuje mnie jednak pytanie jak to ugryźć … Ty taki znawca chcący uczyć innych piszący aby prosić cię o naukę , Bibi34 wybacz ale mnie dobiłeś . Pomińmy jednak te szczegóły zajmijmy się wykresem który pokazałeś i tym co piszesz czyli o odwrocie budowanym na najniższych interwałach pierwsza kwestia jak chcesz dostrzec budowanie odwrotu na najniższych interwałach skoro pokazujesz/patrzysz na M1 totalna głupota chyba że chcesz zagrać z tego interwału scalpa to ok , druga kwestia jak chcesz otworzyć poz. patrząc na wykres M1 ze stooga gdzie masz bodajże 15 minutowe opóźnienie kolejna głupota, trzecia kwestia skąd możesz wiedzieć że otwarta poz.będzie zyskowna kolejna głupota , to możesz jedynie mieć w założeniu otwierając poz. , moja rada otwórz sobie rachunek u jakiegoś brokera na razie najlepiej demo to będziesz miał notowania w czasie rzeczywistym i wtedy pisz jeśli coś ciekawego widzisz na wykresie bo ( wówczas możemy to w jakiś sposób rozpatrywać , konsultować ) , bo to co robisz teraz to dziecinada ( dziwię się Darkowi że w ogóle takie wpisy puszcza to bez sensu , zaśmiecanie bloga i zaniżanie poziomu ) . Wróćmy jednak do Twojego pytania (jak to ugryźć żeby nie stracić) odpowiedzi są dwie , pierwsza nie grać z M1 , druga grac ale żeby nie tracić musisz mieć zbudowaną precyzyjną strategię otwierania i zamykania poz.i dużą dyscyplinę , tego rodzaju strategie są specyficzne bardzo proste i nie wymagają dużej znajomości AT , minusy to ( gra na dużym lewarze ) i duży szum , plus możliwość gry np. godzinę dziennie , ale da się tak grać ( scalping ) i to nawet z niezłymi rezultatami dobrą dniówkę da się ugrać . Oczywiście nikogo nie namawiam do takiej gry ale warto spróbować , to ciekawe doświadczenie i można dostrzec wiele rzeczy które przydadzą się na wyższych interwałach

 2. Witam!
  W jednym z postów pisałem, że na wykresie WIG20 formuje się wzrostowy klin ze strukturą fal 5-3-5-3-5 (fale dobrze widoczne na WIG20USD-1H ), który można zakwalifikować jako falę pierwszą (początkową). Obecnie mamy wybicie dołem z klina – ja odczytuję to jako korektę fali pierwszej. Zasięg zniżki do dna podfali 2 czyli ok. 2150. Zwracam uwagę na dużą wyprzedaż na poziomie 2400-2410, o czym sygnalizuje wskaźnik CMF(20). Prawie 60 tys. kontraktów i rosnąca ich liczba na zniżkach oraz mizerne obroty na WIG20, nic dobrego nie wróżą na najbliższe miesiące. Moim skromnym zdaniem w najbliższym tygodniu może mieć miejsce ponowny atak na poziom 2380, a następnie zniżki do poziomu jw. Pomijając okoliczność zbliżania się indeksu S&P500 do istotnego oporu, są inne powody do obaw o przyszłość – Brexit, wybory do europarlamentu (nowe władze i ….), i nasze wybory do parlamentu itd.
  Zauważyłem, że po raz pierwszy, w piątek, kurs kontraktów czerwcowych był niższy od marcowych – takie zachowania kontraktów w poprzednich okresach sugerowały spadki.
  Pozdrawiam

  1. Na wykresie godzinowym WIG20USD widoczna 5-falowa struktura klina wzrostowego, z dna 553 do poziomu 644:
   5-3-5-3(trójkąt jako podfala 4)-5.
   Z przyczyn technicznych mojego PC nie mogę wstawić wykresu.

  1. Jak najbardziej taka możliwość jest w grze ale tu po prostu trzeba zaczekać na wyjście nad 1.1341 i wówczas po spadku który byłby korektą grać na L a dopóki tego nie będzie to cały czas w grze są S.

 3. Teraz uwaga,jeżeli jest to fala 4 to będzie męczyła was psychicznie ,jedyna rada to być po za rynkiem i,i liczyć pod fale. Powinna być korekta złożona ..czyli AB,X,A,B ..LUB TR..itd potem wybicie i liczcie fale i zasięg….A teraz najważniejsze WCALE TAK NIE MUSI BYĆ to tylko założenie …..

  1. usdpln to akurat podobnie widzę ale co edka jak go rozrysowałeś wcześniej to mam pewne obawy i dziwi mnie że to co widzisz niby na usdpln nie widzisz na eurusd?

 4. @Tom’as przepraszam, że nie odpowiedziałem Ci kilka dni temu, ale byłem w podróży i jakoś mi się nie chciało bez komputera na telefonie wykresów robić (zaleta grania na dużych interwałach) 🙂
  Tak, dalej uważam że na USD/PLN trwa dystrybucja na dużych interwałach. Niestety dla mnie na dziennym rozgrywający zdecydował się wrócić wyżej i kontynuować sprzedawanie. Ale patrząc na tygodniowy i miesięczny nic się nie zmieniło. Dalej trzymam swoje pozycje i jedynie co mogę sobie zarzucić, to tylko to, że zamiast siedzieć na d… i działać wg planu, to dałem się „wciągnąć” w te niższe interwały i środki, które miałem wykorzystać na ewentualne wybicie stopów powyżej 3.84 wykorzystałem wcześniej (pisałem o tym na początku stycznia). Fakt, otworzyłem te pozycje prawie na samej górce lokalnej, tam była wtedy duża dystrybucja, o której cały czas tutaj pisałem i wstawiałem wykresy godzinowe. Jej efektem był spadek kilkaset pipsów, wybiło dołek całej tej fali wzrostowej, ale potem rozgrywający zdecydował się zrealizować zyski (zaraz pod tym dołkiem) i powrócić do obszaru dystyrybucji. A że to nie mój interwał, to pozycji nie zamknąłem.

  Chciałbym napisać jeszcze coś w kwestii TP. Widziałem tutaj wiele wpisów o TP na poziomach 3.88, 3.90, 3.96, 3.6. Dla mnie takie „słabe” TP są bez sensu po prostu. Dlaczego? Skoro ta konsolidacja trwa już ponad pół roku w przedziale prawie 1000 pipsów, to rozgrywający nie zadowoli się zyskiem 1000-2000 pipsów, który teoretycznie można by zrobić w trzy sesje. Ten ruch będzie znacznie większy. Ostatnia podobna konslidacja miała miejsce w okresie 2015-2016 i wygenerowała ruch od szczytu do dołka 10.000 pipsów. Uważam, że przy aktualnej można liczyć na conajmniej 5000 pipsów. Więc jeśli Tom’as ma racje i jest to akumulacja to TP=>4,30, a jeśli ja mam racje i jest to dystrybucja to TP=<3,30. Wiem, ostro, ale dla mnie to logiczne.
  Tak to postrzegam i jedyne czego się obawiam, to akcji podobnej do tej z końca 2016 roku. Wtedy rozgrywający po wielkiej dystrybucji zrobił "znaczne" fałszywe wybicie i dopiero potem zjazd właściwy w dół. Przyznaje, że sam wtedy zgłupiałem i pozycje S ponowiłem znacznie niżej dopiero na pierwszej redystrybucji w kwietniu 2017 roku i zamknąłem 6000 pipsów niżej (podawałm tutaj screena).

  Poniżej mój aktualny wyres dzienny, bo jak wspominałem wyższe interwały bez zmian:
  https://bankfotek.pl/view/2132988

  @MAX gratuluje udanych transakcji na SP500.

  @Gospodarzu EUR/USD wykres tygodniowy to jest to samo zagranie co ostatnio z "czarną swiecą potwierdzającą pinbar", tylko patrząc na obrót, to chyba coraz mniej osób daje się na to nabierać 🙂
  Czyli sekwencja: pinbar spadkowy, potwierdzenie, przebicie lini trendu i zebranie zapełnionego arkusza zleceń po prawej. Gruby jest leniwy, skoro coś działa, to po co to zmieniać.
  https://bankfotek.pl/view/2132989

  1. Witam. Zgadzam się w pełni co do zasięgów że to będą duże ruchy … pewności nie mam co do kierunku i edek wygląda że będzie dalej konsolidował …. ale to wszystko to jest małe piwo bo ja złoto widzę na 900 $ a gdzie nie przeczytam to piszą że będzie rosło 🙂
   pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *