Analiza weekendowa 07-11.01.2019

Zapraszam do obejrzenia kolejnego odcinka „weekendowej”. Dzisiaj wyjątkowo tylko dwie części, indeksy i spółki. Niestety od jakiegoś czasu pary ugrzęzły w konsolidacjach (może głosowanie nad Brexitem rozwiąże ten problem) i nie bardzo jest co analizować w okresach dłuższych niż intra. 

  1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MurgrabiaTom'asDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Murgrabia
Gość
Murgrabia

@Tom’as: i jak tam z tym twoim edkiem na dziennym interwale? Trójkąt wybity w cenach zamknięcia, ale potem zaraz powrót i zamknięcie poniżej. To jak wg AT teraz – L czy S?

Murgrabia
Gość
Murgrabia

I jeszcze mój pogląd na aktualny wykres H1 USD/PLN. IMO ten wzrost to tylko korekta.
http://www.bankfotek.pl/view/2130722

Tom'as
Gość
Tom'as

Odpisałbym ale Pan Darek znów nie umieszcza moich komentarzy … i pisanie czegokolwiek nie ma sensu bo nigdy nie wiem czy to będzie zamieszczone na blogu
pozdrawiam

Murgrabia
Gość
Murgrabia

@Tom’as – czyli dzienny „don’t know” a tygodniowy „short”, tak to wg AT wychodzi?

Ten H1 to oczywiście nie mój interwał, tak poglądowo tylko opisałem, bo ładnie widać jak rozgrywający sypie IMO.

Tom'as
Gość
Tom'as

nie wiem co wychodzi ale ja zakładam że po wyjściu angli z uni europejskiej cały ten twór posypie się jak domek z kart … do tego mamy wykres miesięczny euro który mówi mi że tam jest cały czas trend spadkowy a ten ruch od 2017 był tylko korektą … obecnie mamy na mc-e inside bar i po wybiciu dołem będę piramidował pozycje … jak to będzie rozegrane i czy uda mi się w ten ruch wejść nie mam pojęcia bo miałem próbę wejścia na szczycie w 2018 i na ostatnim podbiciu zostałem wybity : https://www.bankfotek.pl/view/2130748 Na d1 mamy sygnał świecowy… Czytaj więcej »

Murgrabia
Gość
Murgrabia

Dziękuje za konkretną odpowiedź. Czyli miesięczny, tygodniowy i dzienny spadki. Choć nie gram na tym, to jednak obastawiam odwrotnie.

Tom'as
Gość
Tom'as

taki mam plan na tą chwilę i gram na różne schematy i interwały … przy takich dużych ruchach nie jest łatwe wejść w pozycje ani ją utrzymać …tutaj masz np. pozycje na jenie gdzie próbowałem łapać spadek od szczytu …miałem kilka pozycji wcześniej i wymęczyło mnie to trochę ale udało się w ostatniej fazie wejść w shorty …. niestety nie spodziewałem się tak gwałtownego spadku i wyszedłem za wcześnie licząc na test 111.625 choć spodziewałem się głębszego ruchu 🙁 … nie udało się zabrać większych profitów https://www.bankfotek.pl/view/2130752 cały czas się uczę zagrywania długoterminowo i mam już spore sukcesy choć nie… Czytaj więcej »