Analiza weekendowa 02-04.01.2019.

Zapraszam do obejrzenia pierwszej w tym nowym roku „weekendowej”. Nowy rok ale wygląd „weekendowej” taki sam jak w roku 2018 tzn. 3 części – dla każdego coś miłego.1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Tom'asMurgrabiaAnnabla74Łiktor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rubik
Gość
rubik

Skąd taka zmiana nastawienie?
Jeszcze w piatek rano pisałeś o DAXie tak:
„Niestety każde z odbić jest zbyt słabe aby uznać , iż spadek od ostatniego szczytu intra jest tylko korektą i że strefa na ok. 11380 powstrzyma go. Tu musiałoby dojść do wybicia 11505 aby taki scenariusz uznać za możliwy do realizacji co wydaje się mimo wszystko dość mało prawdopodobne. Wybicie strefy wsparcia powinno nastąpić dzisiaj i powinno być równocześnie przyspieszeniem spadku, który celować będzie w rejon 11260.”
Nagle w weekendowej mówisz, że ta czarna świeca to było markowanie podaży.

bla74
Gość
bla74

A ja zawsze myślałem, że od rasowego tradera właśnie wymaga się natychmiastowej zmiany spojrzenia na rynek jeśli tylko sytuacja na wykresie się zmieni, a tu masz, okazuje się, że jest to zjawisko mocno nieporządane 🙁

Łiktor
Gość
Łiktor

Szczęśliweg Nowego Roku . Wracam sobie z urlopu , a tu taka Weekendowa ! Jest szansa na szybki zysk na tych moich małych spółeczkach z waszego rynku .

Anna
Gość
Anna

Ja uwazam, ze na DAX szykuje nam sie ruch na 9150-9250 – kwestia dni.

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Odnośnie fw20 (D1)… mianowicie jest problem że ten ostatni swing nie wybija nowego szczytu … do tego na h4 mamy układ korony z korektą 1:1 a więc może być dobre miejsce na short
https://www.bankfotek.pl/view/2130465
pozdro

Murgrabia
Gość
Murgrabia

Witam. Jeśli ktoś może pamięta mój bardzo długoterminowy trade z ubiegłego roku na parze USDPLN na 6000 pipsów, to zamierzam go powtórzyć w tym roku. Interwał miesięczny, więc troche to potrwa, ale zakładam spadek na ostatni dołek 3.30, a może nawet i jego wybicie i zejście jeszcze nieżej. Pozycje otworzyłem w ubiegłym tygodniu 3 i 4 stycznia. Troche kiepska cena, ale ta dystrybucja trwa już tak długo, że w każdej chwili może się zakończyć i zacznie się spadek, więc nie chcę zostać na peronie. Jeśli jednak rozgrywający zdecyduje się wrócić po stopy nad 3.84 to chętnie dobiore. https://bankfotek.pl/image/2130467 Tak widzę… Czytaj więcej »

Murgrabia
Gość
Murgrabia

Przejrzałem też tutaj kilka ostatnich wpisów i komentarzy aby pozanać opinie użytkowników AT na temat rynku. W przedostatniej analizie weekendowej słyszę coś takiego na temat pary EURUSD – „konsolidacja na wykresie tygodniowym, więc mamy bądź akumulacje bądź dystrybucje”. Gospodarzu! Trzymaj poziom bloga. Jak można tak mówić, że albo wzrośnie albo spadnie – to już lepiej nic nie mówić.

Nie gram na tej parze, ale pobieżnie patrząc na interwał tygodniowy i miesięczny to widzę tam dużą kilkumiesięczną akumulacje.

Tom'as
Gość
Tom'as

A ja short-uje edka dopóki nie wybije trójkąta w cenach zamknięcia
https://www.bankfotek.pl/image/2130508
1-wszy zasięg spadków tam gdzie Pan Darek w tygodniowej pokazywał