Analiza weekendowa 02-04.01.2019.

Zapraszam do obejrzenia pierwszej w tym nowym roku „weekendowej”. Nowy rok ale wygląd „weekendowej” taki sam jak w roku 2018 tzn. 3 części – dla każdego coś miłego.1. Indeksy giełdowe:

2. Spółki z indeksu WIG 20:

3. Rynek walutowy:

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11 Replies to “Analiza weekendowa 02-04.01.2019.

 1. Skąd taka zmiana nastawienie?
  Jeszcze w piatek rano pisałeś o DAXie tak:
  „Niestety każde z odbić jest zbyt słabe aby uznać , iż spadek od ostatniego szczytu intra jest tylko korektą i że strefa na ok. 11380 powstrzyma go. Tu musiałoby dojść do wybicia 11505 aby taki scenariusz uznać za możliwy do realizacji co wydaje się mimo wszystko dość mało prawdopodobne. Wybicie strefy wsparcia powinno nastąpić dzisiaj i powinno być równocześnie przyspieszeniem spadku, który celować będzie w rejon 11260.”
  Nagle w weekendowej mówisz, że ta czarna świeca to było markowanie podaży.

  1. Skoro została wybita góra to jak mam to ocenić? Chyba normalne że jako markowanie podaży? Dziwię się też pytaniu „skąd taka zmiana nastawienia?”Na wykresie tygodniowym mamy silną i bardzo istotną formację odwracającą trend , umiejscowioną w odpowiednim miejscu więc chyba trzeba obiektywnie stwierdzić że na tym fakcie strona popytowa nieco zyskała. Sytuacja zmieniła się na tyle że dalsze spadki nie są już tak bardzo mocno prawdopodobne jak były jeszcze w czwartek po sesji. Zresztą gdzieś tam znajdziesz sygnalizowanie tego że czekamy na wybicie Inside bara , które powinno dać wskazania na kilka kolejnych sesji. Wybicie jest górą więc urosło prawdopodobieństwo ruchu w kierunku 11050 a po ewentualnej kontynuacji wzrostu w kierunku ok. 11550 . Nie zmienia się natomiast to że aby uznać możliwość zmiany w średnim terminie najpierw musi zostać wybity właśnie rejon 11550.

  2. A ja zawsze myślałem, że od rasowego tradera właśnie wymaga się natychmiastowej zmiany spojrzenia na rynek jeśli tylko sytuacja na wykresie się zmieni, a tu masz, okazuje się, że jest to zjawisko mocno nieporządane 🙁

 2. Szczęśliweg Nowego Roku . Wracam sobie z urlopu , a tu taka Weekendowa ! Jest szansa na szybki zysk na tych moich małych spółeczkach z waszego rynku .

 3. Witam. Jeśli ktoś może pamięta mój bardzo długoterminowy trade z ubiegłego roku na parze USDPLN na 6000 pipsów, to zamierzam go powtórzyć w tym roku. Interwał miesięczny, więc troche to potrwa, ale zakładam spadek na ostatni dołek 3.30, a może nawet i jego wybicie i zejście jeszcze nieżej. Pozycje otworzyłem w ubiegłym tygodniu 3 i 4 stycznia. Troche kiepska cena, ale ta dystrybucja trwa już tak długo, że w każdej chwili może się zakończyć i zacznie się spadek, więc nie chcę zostać na peronie. Jeśli jednak rozgrywający zdecyduje się wrócić po stopy nad 3.84 to chętnie dobiore.
  https://bankfotek.pl/image/2130467

  Tak widzę tę pare na moich dużych interwałach:
  Tygodniowy
  https://bankfotek.pl/image/2130469
  Miesięczny
  https://bankfotek.pl/image/2130470
  Kwartalny
  https://bankfotek.pl/image/2130471

  1. I tak trzymać, ja też zawsze szukam ciekawych par na konto długoterminowe. Teraz jest kilka ciekawych.

 4. Przejrzałem też tutaj kilka ostatnich wpisów i komentarzy aby pozanać opinie użytkowników AT na temat rynku. W przedostatniej analizie weekendowej słyszę coś takiego na temat pary EURUSD – „konsolidacja na wykresie tygodniowym, więc mamy bądź akumulacje bądź dystrybucje”. Gospodarzu! Trzymaj poziom bloga. Jak można tak mówić, że albo wzrośnie albo spadnie – to już lepiej nic nie mówić.

  Nie gram na tej parze, ale pobieżnie patrząc na interwał tygodniowy i miesięczny to widzę tam dużą kilkumiesięczną akumulacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *