Analiza spółki z potencjałem wzrostowy.

Postanowiłem zamieścić analizę 1 z 3 spółek, które zamieściłem w raporcie. Raport wysyłam do osób które swoje zainteresowanie wyraziły wypełnieniem formularza zapisu jaki pojawia się w Pop Up na głównej stronie bloga. Zatem jeśli ktoś chce otrzymywać takie raporty niech skorzysta z formularza. A teraz przedstawię jedną spółkę , która moim zdaniem ma ciekawy potencjał wzrostowy. 

Kolejną spółką którą chciałbym przedstawić w tym raporcie jest Bioton. Na samym wstępie tej analizy zaznaczę wyraźnie, że tu sytuacja może nie daje jednoznacznej podpowiedzi ale to co można dostrzec na wykresie jest bardzo kuszące. No ale po kolei. Najpierw wykres miesięczny.

Sorry ale podaje link do wykresu bo coś nie mogę go tu zamieścić bezpośrednio.

Wykres miesięczny Bioton

Od dołka z 2013 , cena akcji tej spółki zrobiła wyraźny impuls wzrostowy podparty obrotami. Od szczytu z 2015 cena spadła korektą prostą w której moim zdaniem fala b była korektą pędzącą 1:1. Po osiągnięciu dołka na poziomie 3.13 zł cena ruszyła w górę i tu się zaczyna to co najciekawsze. Jednak to już zobaczmy na wykresie tygodniowym.

Wykres tygodniowy Bioton

Myślę, że już na pierwszy rzut oka można dostrzec to co uważam za najciekawsze. Formacja cenowa , jedna z najlepszych potencjalnych formacji, po której wybiciu najczęściej mamy naprawdę silne i duże wzrosty. Mam tu na myśli oczywiście formację filiżanki. Dodatkowo zwrócę uwagę na rozkład obrotów w trakcie jej tworzenia. Są niemal idealne jak na taka formację wypada. Obecnie dobiliśmy do linii szyi tej formacji i jeśli ma się ona zrealizować to warto chyba się tym zainteresować. Przejdźmy zatem do wykresu dziennego.

Wykres dzienny Bioton

Zwrócę uwagę w jaki sposób cena akcji tej spółki porusza się w górę testując od dołu  a następnie od góry wszystkie strefy oporu. Wszystkie korekty w ruchu wzrostowym mają taki sam „rozmiar” . Obecnie niemal nachodzą się dwa rodzaje OB a 3 ostatnie sesje utworzyły korektę prostą. Zatem jesteśmy w rejonie gdzie może powstać sygnał kupna dla tych, którzy podejmują nieco większe ryzyko. Jeśli nie chcemy „ryzykować” to czekamy na wybicie linii szyi i jej re-test zdając sobie sprawę z tego że takowy nie ma obowiązku nastąpić. Na koniec jeszcze raz wykres dzienny ale z szerszej perspektywy w celu pokazania ważnych stref oporu po których można założyć , iż wybicie i realizacja formacji spodka powinna zaprowadzić cenę co najmniej na ok. 9.70 a 11 jak najbardziej jest również możliwe. Jaki to potencjał śmiało każdy sam może obliczyć.

Bioton wykres dzienny szersza perspektywa

Autor niniejszego bloga inwestycyjnego nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych na tymże blogu inwestycyjnym. Treści publikowanych tutaj wszelkich analiz inwestycyjnych i analiz finansowych są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora niniejszego bloga inwestycyjnego i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Żadna z informacji zamieszczonych na blogu inwestycyjnym DariuszBartlomiejczak.pl nie może być traktowana jako wytyczna, dyspozycja, obietnica czy zobowiązanie, że inwestor osiągnie zysk lub zmniejszy swoje straty wykorzystując zamieszczone na tym blogu inwestycyjnym informacje. Przypominam, że transakcje na instrumentach inwestycyjnych, w szczególności instrumentach wykorzystujących dźwignię finansową są z natury rzeczy spekulacyjne i mogą w efekcie przynieść straty i zyski, przekraczające zaangażowany przez inwestora kapitał.
Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o