W trakcie sesji 15.05 godz. 10.10

Uaktualnienie sytuacji na DAX godz. 14.05

Zgonie z utworzoną koroną na wzrosty cena kontraktów na DAX wybiła strefę oporu i doszła do kolejnej , będącej strefą na Koronę spadkową ostatniego swingu spadkowego. Wypełniony został układ 61.8/ 78.6 i dlatego przeniosłem SL pod świece wybijającą aby juz nie stracić na tej pozycji. Docelowo jednak, patrząc z szerszej perspektywy (typowo 1H i większej) Korona na wzrosty powinna zaprowadzić cenę na nowy szczyt. Jeśli cena wybije strefę oporu, która obecnie zatrzymała wzrost to kolejne zagrożenie będzie w rejonie 13028 – 13035.

 

Uaktualnienie sytuacji na FW20 godz. 13.50

Re-test wybitej linii szyi zakończył się utworzeniem podwójnego szczytu bez zanegowania wybicia co oznacza, że rynek powinien podążać w kierunku strefy na ok. 2280-2285 choć po drodze jest strefa na ok. 2295-2298, która również może powstrzymać zapędy byków. Ta ostatnia wymieniona pokrywa się z zniesieniem 61.8% a ta niższa to ok. 78.6%. Ja swojego SL przesunąłem już na bezpieczny poziom. W dalszym ciągu obecne spadki (trend spadkowy) traktuję jako korektę niższego rzędu. Dopiero wybicie 2273 będzie dla mnie wyznacznikiem możliwości tworzenia korekty całego wzrostu a nawet nowego ruchu na nowe dołki.

Na naszych kontraktach mamy wybicie linii szyi ORGR na ok. 2312 , zasięg to ok. 2288 (oczywiście minimalny teoretyczny wynikający z formacji). Jednak obecnie mamy dojście do istotnej strefy wsparcia od której może ruszyć ruch na re-test wybitej linii szyi i od którego powinno zależeć to co będzie dzisiaj dalej. W ujęciu większym takim zbliżonym do dziennego poziom ok. 2292 czyli bliskie okolice zasięgu ORGR są istotne.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dariusz Bartłomiejczakrubik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rubik
Gość
rubik

a kreska po szczytach na daxie to nie tak powinna lecieć? jak widać nadal działa i nie została wybita http://bankfotek.pl/view/2117169