Komentarz poranny przed sesją 10.05.2018

Środa była dniem kontynuacji silnego odbicia wtorkowego. Wczoraj już poranne godziny pokazały, że rynek ma potencjał dalszego wzrostu i w efekcie całej sesji indeks WIG 20 zyskał 2% kończąc dzień na poziomie 2281. Towarzyszyły temu jeszcze większe obroty niż w dniu poprzednim co ma również swoje znaczenie.

Duży wzrost i większy obrót przy pokonaniu strefy oporu to raczej zapowiedź możliwości dalszego ruchu w kierunku poziomu 2380. Po drodze mamy jeszcze szczyty na 2306 i 2342 ale wydaje się, że kwestią czasu jest ich wybicie. Oczywiście poziomy wokół wymienionych szczytów są oporami i rynek może uaktywnić na nich podaż ale takie wejście popytu jakie ma miejsce od dwóch dni i większy układ poprzedniego wzrostu i następującego po nim spadku, każe patrzeć na to jak na rozpoczynający się kolejny impuls. Tak na marginesie nie zapominajmy o wykresie tygodniowym , który wskazuje, że dołek na 2193 mógł być końcem dużej korekty po której ruch wzrostowy ma otwartą drogę nawet na nowy szczyt (powyżej 2650).

Na wykresie intra mamy silny ruch wzrostowy , który doszedł do początku strefy oporu wzmocnionej zniesieniem 61.8%. Wydaje się zatem, że jest to rejon w którym może dojść do wyraźniejszej korekty ale to będzie można rozpatrywać dopiero wówczas gdy cena zejdzie poniżej poziomu 2274 . Na tę chwilę nie stoi nic na przeszkodzie aby wzrost był kontynuowany w okolice 2309.

Na DAX mamy kolejna sesję „przestoju” Cena została uwięziona między dwoma strefami ale zgodnie z teorią, ze trend łatwiej jest kontynuować niż go zmieniać , powinniśmy doczekać się wkrótce wybicia 12970 i kontynuacji w kierunku 13200. Gdyby jednak rynek spłatam nam figla to ważnym wsparciem jest strefa na ok. 12650.

Wykres intra kontraktów na DAX cały czas porusza się w trendzie wzrostowym i dopóki nie złamie poziomu 12860 dopóty trend ten jest bezpieczny. Obecnie znajdujemy się tuż nad strefą ok. 12960, która stanowi wsparcie a w przypadku jego wybicia dołem ważnym poziomem będzie 12920 i następnie 12893. Na obecną chwilę nie ma najmniejszych podstaw do rozmyślania o jakimkolwiek S a każde cofnięcie do istotnego wsparcia warto wykorzystywać do zajmowania pozycji L.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MAXSewerynbibi.34kkkkkkkkkkkkalex-mcherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zbytech
Gość
zbytech

Żebyś nie tracił zapału do uczenia nas, za co dziękuję:
zauważyłem ciekawe ob na tygodniowym świecowym wig-energia(1.09.2017 i 26.01.2018). Może to przypadek , ale ob jest takie samo w obu spadkach. Jak będzie zobaczymy :).
Pozdrawiam

cherry
Gość
cherry

Witam, wpis dt dla FW, zakładam zakończenie korekty spadkowej fali na poziomie 2295 (obecnie macamy, godzina 9.05). Tutaj kontynuacja spadkowej fali 3, być może rozszerzenie jako iii. Założenie do kosza 2310-2314, potwierdzenie przebicie 2250, cel 2160 (dla niezdecydowanych, wtedy sell do sprzedaży np. na 2265). Gram sell, udanych zagrań, szkic poglądowy załączyłem wczoraj. Do usłyszenia w wolnej chwili. Pzdr

Seweryn
Gość
Seweryn

To jak Panowie jest początek bessy czy jeszcze hossa?

alex-m
Gość
alex-m

Jest trend spadkowy od stycznia a wzrosty to tylko korekty.

bibi.34kkkkkkkkkkkk
Gość
bibi.34kkkkkkkkkkkk

DAX…POCZĄTEK MINI BESSY,komplet fal ,albo C,albo 1 w 5 i korekta przed nami,czas na K.

Seweryn
Gość
Seweryn

Czas na K czyli na kawę?

MAX
Gość
MAX

jednak SP łamie opór , ” raczej ” staje się faktem