W trakcie sesji godz. 10.00

Uaktualnienie godz. 12.40 – DAX

Pozycja na S (przeciw trendowa) zamknięta na „zero” widać, że rynek nie chce odpuścić . Obecnie zbliżamy się do bardzo ciekawego miejsca , jeśli trend wzrostowy ma być kontynuowany to być może za niedługi czas będzie okazja na L

Uaktualnienie godz.12.00 – FW20

Coraz więcej wskazuje że powstaje pierwszy impuls od dołka i cały czas jesteśmy w tzw. fali 3 tego impulsu. Ja co prawda zrealizowałem zysk ale nie wygląda to na etap końca wzrostu. Wygląda, że po jakieś korekcie , kiedy ona już nastąpi powinna być jeszcze jedna fala w górę. Zobaczymy.

 

Uaktualnienie godz. 11.20

Na naszym rynku wybite 61.8 , kolejny cel pozycji długich to rejony 78.6 i strefy oporu w okolicy 2286-2292

Wykres FW20 intra

 

Za nami nieco ponad godzina notowań kontraktów na WIG 20. W tym czasie cena zdołała wybić poziom 2254 co przyczynia się do tego, iż w ujęciu intra 1H możemy już myśleć o zmianie trendu.

W tej chwili mniejsze interwały 15M i 5M wskazują na tworzenie się klina końcowego co może zapowiadać zbliżającą się korektę. Pytanie czy już korektę całego wzrostu czy tylko mniejszego rzędu?

Kontrakty na S&P wykres intra 1H , markowanie ceny na poziomie trefy „na Koronę”, bardzo prawdopodobna zmiana kierunku w celu powstania fali c większej korekty, która mogłaby schodzić do poziomu ok. 2646 gdzie wypada 38.2% zniesienia i strefa wsparcia.

 

Na DAX pierwsza reakcja na strefę oporu „na Koronę”. Patrząc z jeszcze niższego interwału 5M mamy impuls w dół i abc w górę zatem teraz impuls w dół i sprawdzenie czy zakres OB wytrzyma lub strefa wsparcia.

Tutaj w typowym układzie 1H od szczytu można dostrzec impuls a po nim abc do strefy o której pisałem zatem Dt mogą brać na sygnałach S.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

7 Replies to “W trakcie sesji godz. 10.00

  1. no ładnie to zrobili … drugi retest i wyjazd do góry … a już myślałem że wyłamią wsparcie … teraz pytanie czy zrobią powrót
   http://www.bankfotek.pl/view/2116804

   ps. to jest niezły pomysł z tym omawianiem rynku w trakcie sesji to by był naprawdę jakiś krok do przodu na blogu bo już myślałem że tylko Pan go tylko opakował kolorowymi obrazkami ….
   pozdro

   1. Tom’as to jest zaplanowane ale jeszcze na pewno nie będzie tak każdego dnia. Po prostu nie siedzę każdego dnia przed kompem.

 1. Warto zwrócić uwagę, że wzrost wywołany jest przez uciekające S na co wskazuje spadający LOP. Zatem wydaje się, iż nie jest to jeszcze ruch , który miałby prawo uciec „na nowe szczyty” powyżej 2342 , moim zdaniem jeśli dołek za nami to jest to pierwsza fala impulsu. Jednak teraz bez wybicia 2309 cały czas może to być korekta w swingowym ujęciu.

 2. Witam, tylko wykresD1 dla fw20, więc starczy na klikanaście sesji, czasu nie mogę opanować, zeby u Darka popisać.

  http://bankfotek.pl/view/2116823

  Sp jeszcze w max mogą iść na 2710, tutaj koniec manipulacji i zakręcamy na 2580. Chociaż ruch do dołu mogą zacząc w każdej chwili. Carolllll jeszcze działam na tym świecie:) napisz na maila, zawsze wymienimy założenie.

  Pozdrawiam blogowiczów

 3. FW aktualny wczorajszy wpis , podam tylko ( istotne ) wsparcie 2250 , poziom docelowy na tę chwilę może być trochę wyżej niż podałem wczoraj , zależy jak to rozegrają . SP 2710 jest opór tak jak pisze Cherry , raczej wybiją przynajmniej do 2740-42

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *