Komentarz przed sesją 13.03.2018

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od wyraźnego wzrostu indeksu WIG 20, który wyniósł 1.03% i doprowadził do zamknięcia na poziomie 2379. „Do pełni szczęścia” może brakować nieco wielkości obrotów ale zważywszy na to, iż był to poniedziałek trzeba brać pod uwagę zmniejszoną aktywność. 

Po wczorajszej sesji na wykresie dziennym powstała biała świeca która zdecydowanie wybiła linię szyi DB. Obecnie poziom ok. 2360 stanowi wsparcie wynikające właśnie z wybitej linii szyi a dodatkowo wzmacnia je powstała luka cenowa. Zamknięcie dnia wypadło na strefie oporu która jest pierwszą strefą o dość dużym znaczeniu. Kolejnym celem dla popytu są poziomy ok. 2400 i 2430 których ewentualne wybicie będzie już stanowiło mocny argument za zmianą trendu spadkowego. Oczywiście od tej strony patrząc najważniejszym poziomem jest rejon 2473. Jedno co można powiedzieć z pewnością (wiem że na giełdzie nie ma nic pewnego ale to raczej dotyczy czegoś innego) to to, iż jest odpowiednie miejsce i odpowiednie przygotowanie cenowe do kontynuacji hossy w średnim i dłuższym terminie. Czy to zostanie realizowane ? Tu nie mamy jednoznacznej odpowiedzi ale inwestowanie właśnie na takie rozstrzygnięcie staje się coraz bardziej uprawomocnione.

Na wykresie intra kontraktów mamy ruch wzrostowy który wybił poziom 2345, przetestował i zostawiając lukę cenową zakończył dzień na poziomie wyższym tj. 2378. Cały ruch od dołka na 2297 ma już znamiona impulsu i jeśli doszłoby teraz do korekty schodzącej wyraźnie poniżej strefy na ok. 2340-2345 to znacząca przewaga będzie po stronie scenariusza w którym rynek wykonał korektę prostą i za chwile będzie atakował ostatni dołek w celu jego wybicia. Możliwość próby realizacji takiego scenariusza jest znacząca ponieważ doszliśmy wczoraj do bardzo silnej i wyraźnej strefy oporu i rynek nie dał rady z pokonaniem jej. Oczywiście taki opór niemal zawsze przeszkadza w kontynuacji ruchu i nie ma co od razu panikować ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że w ujęciu dziennym mamy tendencję spadkową i do jej całkowitego odwrócenia jest potrzebne jeszcze więcej niż do tej pory udało się zrobić bykom. Patrząc od strony St to wczorajsze ostatnie godziny notowań wygenerowały fajne sygnały do zajmowania S (oczywiście jako uprawnione łapanie szczytu)a padły one na ciekawym poziomie bo nie tylko silnej strefy oporu ale i również na zniesieniu wewnętrznym 61.8% ostatniego impulsu spadkowego jaki rozpoczął się na poziomie 2434. Jeśli zaś chodzi o Dt to tutaj mamy kierunek wzrostowy i ewentualne ponowne zejście w rejon 2340-2345 i powstanie tam sygnałów będzie dobrą okazją na L . Jeśli dzisiaj udałoby się wyjść ponad strefę oporu to kolejny poziom mogący sprawić problem bykom jest na ok. 2395 i 2405.

Na DAX powoli opuszczamy zakres OB . Wczorajsza świeca jest typowym domknięciem powstałej luki na otwarciu i choć jej kolor jest czarny to mimo wszystko większe szanse na sukces stoją po stronie popytu. Wydaje się, że okolice ok. 12600 powinny być w najbliższym czasie atakowane przez byki. Jeśli to będzie miało miejsce i powiedzie się wówczas nie powinno być też większych problemów z kolejnym odcinkiem ok. 300 pkt. w kierunku północnym. Oczywiście strefa na 12600 ma swoje znaczenie dla niedźwiedzi. Tu bowiem , jeśli pojawią się sygnały sprzedażowe to będzie to idealne miejsce do powrotu trendu spadkowego w jakim mimo wszystko nadal się znajdujemy.

Na korzyść kontynuacji zwyżki przemawia utrzymywanie OB w ruchu wzrostowym. Tu w ujęciu intra mamy trend wzrostowy a kolejne czerwone prostokąty dają statystycznie ogromną szansę na silniejszy ruch w górę. Od momentu wybicia strefy na ok. 12280 połączonej z zniesieniem wewnętrznym 61.8% mamy idealną korektę pędzącą 1:1 a ta jak wiadomo świadczy na korzyść dużej siły tej strony rynku która obecnie jest w przewadze. Moim zdaniem wykorzystanie tej sytuacji powinno przynieść ruch wybijający poziom 12600 a to oznacza, że Ci którzy są na L mogą mieć obfite plony (oczywiście mam na myśli graczy o dość krótkim horyzoncie czasowym, liczonym w godzinach ewentualnie w 2-3 dniach).

 

 

 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

51
Dodaj komentarz

avatar
28 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Dominocarollllllljacoinjerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mirek
Gość
mirek

jest prawdziwy sygnał kupna od kilku tygodni 8 i 15 przebita od dołu ,nie powinni już spaść poniżej 2364

PKC
Gość
PKC

tak, grubas nie bedzie sprzedawał bo kreska przebiła inną kreskę 🙂

alex-m
Gość
alex-m

No to w dół, już sie zaczyna. Pytanie tylko czy zatrzyma sie na oporach, mnie niepokoi niedomknieta luka na msci em ktora moze zapowiadac duza zwale a wtedy wig20 raczej tez poleci.

Seweryn
Gość
Seweryn

Tutaj mi wychodzi że trzeba by sprzedać daxa 12450

Tom'as
Gość
Tom'as

a to ciekawe bo … widzę to samo miejsce na S

jerzy
Gość
jerzy

dax na m5 wyrysował klina pro spadkowego z potencjałem spadku do 12405

alex-m
Gość
alex-m

Pasy zapięte? Dalej nie jestem tylko pewien jak nisko czy 2350 2300 czy 2240 o ktorym tak wiele osob mowi. Zachowanie dax bedzie istotne w takim momencie bo wykresy wygladaja podobnie.

cherry
Gość
cherry

Witam, sytuacja na fw. Zastanawiam się o czy pisać w obecnie panującym klimacie na naszym rynku. U mnie bez zmian 3S w grze i jeśli nawet wyżej nad 2390 to uważam, że nie zrealizowali nawet minimum dla falki 4 czyli poziomu 2355 i niżej 2345 i tutaj czekam na dalsze decyzje. Może właśnie zaczęli bo troszkę drgnęło, wpis na godz. 13.25, kurs 2368.

SP w fali 4 zakres 2750 okolice, z domy szkic wrzucę, udanych.

Pzdr

PKC
Gość
PKC

Złoto king! ale jazda, nie wolno mieć SL gdy kierunek jest oczywisty, Zaorski ma rację

Seweryn
Gość
Seweryn

Przy każdej transakcji są dwie strony, to kto nie powinien mieć SL kupujący czy sprzedający?

PKC
Gość
PKC

wczoraj w nocy zamknięte L, dziś rano otwarte, wyczaiłem że taki był schemat, pozycje miały być do wieczora, sobie rosły po linii trendu. zobacz co było dziś o 13:30 i 9.03 o 14:30 M30, po tej petardzie już podziękowałem za urobek i widzę że to była dobra decyzja, chciwy straci

Seweryn
Gość
Seweryn

Zaorski oczywiście ma SL tylko że czasami o tym zapomina.

jerzy
Gość
jerzy

na fw czekam na L na2355-57 -poziom realizacji klina pro spadkowego

PKC
Gość
PKC

rozwiązałem tajemnicę spadków! kapitał ze spółek wysysa krezus 🙂
kupujta bo jutro drożej!

PKC
Gość
PKC

wykrakałem CD projekt wchodzi do wig20 = koniec hossy. wcale niepotrzeba do tego eliotów fibo i innych wynalazków AT, zamykajcie pozycje, bo dupnie ostro

PKC
Gość
PKC

widzicie co się ze złotem dzieje? na szczytach hossy kupuje się złoto. myślę ze tym razem przebije sufit i poleci na 1500, anale obstawiali spadek poniżej 1300. wiec robić odwrotnie.

Seweryn
Gość
Seweryn

12315 na razie zlikwidowałem S-ki na dax

alex-m
Gość
alex-m

Dax wspaniale , wig20 tez. Mam 250 kontraktow na s i kilkanascie lotow na dax na s. Narazie trzymam dalej.

Seweryn
Gość
Seweryn

Ja biorę L 12303

Seweryn
Gość
Seweryn

SL 56 pkt

Seweryn
Gość
Seweryn

Tomas trochę to wygląda jakby chcieli jeszcze jeden szczyt zrobić ten powyżej 12450

Tom'as
Gość
Tom'as

widzę dwa silne wsparcia tego chyba nie przejdą tak łatwo i mogę jeszcze testować ten poziom co podajesz ale co zrobią … zobaczymy
http://www.bankfotek.pl/view/2113207

jerzy
Gość
jerzy

co zrobi fw zależy odtestu 2783 na s&p

jerzy
Gość
jerzy

jeśli 2783 na sp już pękło to dopiero następne na 2732

cherry
Gość
cherry

Witam, dzisiaj tylko jeden wpis, kierunek 2420, tam czekam za S, pzdr

ewa
Gość
ewa

Czyżbym trafiła. …?

jerzy
Gość
jerzy

na fw czekam z L na 2346-już nie raz czekałem na peronie na pociąg który już odjechał

jerzy
Gość
jerzy

przełamanie oporu na 2783 na sp -to wzrosty na fw

ja
Gość
ja

Ja to nie widzę za bardzo podstaw do L. Jeżeli się mylę, niech gospodarze mnie poprawi:)

Tom'as
Gość
Tom'as

poszło S na Dax 12 274 sl 40 pkt
tp1 – 100pkt
tp2 12 000

cherry
Gość
cherry

Nie chciałbym, żeby mój wpis został źle odczytany, więc uzupełniam. Jestem bez pozycji, rano na 2347 zamknąłem S. Tym samym zakończyłem grę na tej serii. Czekam na S, poziom 2420. Jerzy jeśli grałbym L to z poziomu 2329_2335. Martwi mnie jedno, że mamy u Darka grubasa, udanych. Pzdr

carolllllll
Gość
carolllllll

?

coin
Gość
coin

o której jest publikacja raportu KGHMu ?

jerzy
Gość
jerzy

Cherry też widzę ten poziom 2329-35-zagranie z 2346-TP-2354,-skalp na odbicie po pro spadkowym klinie -zagranie na 2420 powybiciu oporu na sp 2783

jerzy
Gość
jerzy

2354 zamknąłem

jerzy
Gość
jerzy

sorry po 2353

Domino
Gość
Domino

Siedzę i myślę, myślę… i nie mam pojęcia w którą stronę uderzą.
Obroty na fw20 bardzo duże i praktycznie w przedziale kilku punktów mieszają.
Coś mi się wydaję, że to S to zbyt oczywiste dla większości. Uważam podobnie jak Cherry, że lepiej pozostać poza rynkiem do końca tygodnia, zobaczymy na jakich poziomach wygasną kontrakty.
Pomimo, że wstrzymuję się od jakichkolwiek zagrań to podejrzewam, że mogą uderzyć mimo wszystko do góry 😉
Obserwujemy spokojnie. Pozdrawiam

cherry
Gość
cherry

Sytuacja na fw, koniec fali korekcyjnej 2w3, na nowej serii mam L po 2336, poziom wzrostu we wcześniejszym wpisie, obecnie walka o close sesji nad 36-38, jutro open nad 46 i mamy drogę otwartą w okolice 2400. Udanych

Domino
Gość
Domino

Nie doczytałem Cherry, że otworzyłeś L już na czerwcowej serii i teraz widzę, że tam piękny fixing zrobili. Gratuluję idealnego zagrania 😉

jerzy
Gość
jerzy

Cherry piękne zagranie

Domino
Gość
Domino

Cherry – wsparcie na 2330 zadziało dziś pięknie, odbili i faktycznie jest szansa, że od jutra pójdą w górę.
Niepokoją mnie jedynie tak wysokie obroty dzisiaj na fw20 i czy
w związku z tym nie będą próbowali jutro dołować w kierunku 2300.
Obroty na ponad 1 miliard zrobili tylko w przedziale 2343 – 2350, wyglądało mi to na mielenie i sądziłem, że pod koniec sesji uderzą jednak do góry a tu poszli w dół. Jak dla mnie dziwna ta dzisiejsza zagrywka.