Komentarz przed sesją 29.12.2015

Można było się spodziewać, że pierwsza sesja po Świętach nie będzie zbytnio emocjonująca. W „zwykłe” poniedziałki mamy problemy aby trafić na sesję z historią a co dopiero w taki poniedziałek. Nie wspomnę już o kolejnym krótkim tygodniu. Jednak ….

… jakieś minimum analizy postanowiłem zamieścić.

wig20

Wykres dzienny indeksu WIG 20, który wczoraj stracił „śladowe” -0.18% niemal nie zmienił się na przestrzeni ostatnich kilku sesji. Jedynie widać wyraźnie, że najbardziej prawdopodobnym jest to, iż następuje takie „wyciskanie resztek soku z cytryny” i trudno po układzie i wyglądzie świec zakładać coś innego niż zbliżający się spadek. Kiedy to nastąpi? Tego zwykły inwestor nie jest w stanie przewidzieć.

fw20intra

 Patrząc na wykres intra kontraktów, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest powstawanie klina końcowego w którym być może znajdujemy się właśnie w ostatniej fali wzrostowej. Piszę „być może” ponieważ w klinach nigdy nie jest takie jednoznaczne jak przebiegają fale główne impulsu. Górne ograniczenie klina nakłada się na strefę oporu co jeszcze bardziej zwiększa prawdopodobieństwo wybicia dołem.

dax

Na DAX oscylujemy cały czas na dolnej linii kanału cenowego. Wczorajsza świeca wraz z poprzednią utworzyły formację Zasłony Ciemnej Chmury jednak jej wielkość powinna dawać każdemu odrobinę trochę do myślenia i raczej nie brałbym jej jako „pewnej formacji”. Oczywiście co innego będzie jeśli zostanie ona wyraźnie potwierdzona.

daxfutureintra

Patrząc na wykres intra kontraktów na DAX możemy wskazać na układ Nietoperza, który wywołał już reakcję a od tego czy rynek obecnie zdoła wybić ostatni szczyt czy jednak (co bardziej prawdopodobne) odbije od strefy oporu i zacznie dalej spadać, zależeć będzie czy ta reakcja jest zakończona czy jednak mamy tu do czynienia z układem po którym kontrakty będą tworzyć kolejną falę większej korekty podążającej w kierunku 10250.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
marcinDariusz BartłomiejczakgibonPiotrandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kj
Gość
kj

Gospodarz: „i trudno po układzie i wyglądzie świec zakładać coś innego niż zbliżający się spadek. Kiedy to nastąpi? Tego zwykły inwestor nie jest w stanie przewidzieć.”

Ja ci powiem kiedy, mozesz spokojny 🙂

kj
Gość
kj

a narazie 16-go ci powiedziałem dokladnie co bedzie grane.

adam
Gość
adam

Zastanów się człowieku trochę i przypomnij sobie od kiedy tak pisałeś co będzie grane, cały czas schodami w DÓŁ na każdym piętrze niżej trąbiłeś, że to już. Gdzieś tam w końcu trafiłeś na coś.
Strategia CHYBIŁ-TRAFIŁ czasami działa i adekwatnie to jakby nie patrzeć da się na niej czasami zarobić

marcin
Gość
marcin

o ile wystarczy depozytu – a wiadomo, że nie wystarczy w dłuższym niż kilka m-cy terminie

Adam
Gość
Adam

Czyli czekamy na 1930

Seweryn
Gość
Seweryn

Niekoniecznie

Seweryn
Gość
Seweryn

Poziom docelowy 1900 na indeksie został osiągnięty i wyżej owszem, ale po korekcie.

bibi
Gość
bibi

a jednak klin końcowy najbardziej nam wpisuje się w krajobraz,dodam że wskażniki są na maxa wykupione…

andy
Gość
andy

witam, z trzech różnych liczeń wychodzi mi mocna strefa oporu 1916-17,ale też moga dotrzeć do fibo 0,62 , ciekawe co wybiora?

Piotr
Gość
Piotr

Czyżby, Seweryn znowu miał rację?

Seweryn pisze:
Grudzień 29, 2015 o 11:03 AM

Poziom docelowy 1900 na indeksie został osiągnięty i wyżej owszem, ale po korekcie.

gibon
Gość
gibon

Darku,lepiej stawiajmy czy ropa spadnie poniżej 33,17 ,ja uważam że Putina wzięli na celownik,więc TAK

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Jest na to bardzo duża szansa ponieważ wydaje się, iż powstaje klin w fali 5 w 3 lub w c i ten klin obecnie tworzy 3 falę.