Analiza weekendowa 13-17.04.2015

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”. Dzisiaj wszystko w starym porządku ale na sam koniec ciekawostka! 

[youtube]https://youtu.be/rYeCGfr4Wqg[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

73 Replies to “Analiza weekendowa 13-17.04.2015

  1. Na dziennym objęcie bessy na mikro podwójnym szczycie, na tygodniowym kilkukrotnie opisywana czarna świeca z górnym cieniem niemal idealnie odbijająca od kanału cenowego. Zapewne taka sytuacja znacząco zwiększa prawdopodobieństwo rozpoczęcia co najmniej korekty całego dużego impulsu od sierpnia 2014. Tak samo wygląda to od strony fal gdzie najprawdopodobniej zakończyliśmy 5-tą. Na dziennym ostatnia świeca pin bar w kolorze czarnym to zazwyczaj sygnał do dalszej kontynuacji tego kierunku więc w dalszym ciągu raczej w dół. Jedynym elementem który mógłby wywołać zmianę kierunku chociaż na kilka chwil to fakt iż zamknięcie tygodnia wypadło na 38.2%. Jednak spadek to w tej chwili najbardziej prawdopodobny scenariusz i to nie tylko w wymiarze kilku dni.

   1. A obecny ruch w górę, chociażby na WIG20, to co? ORGR jak malowany a Ty takie bzdury wypisujesz chcąc tworzyć swój wizerunek jako naczelnego mędrca i wróżbity?

    1. Ja nie musze tworzyć swojego wizerunku. Wystarcza mi linki do wpisow ktore sie sprawdziły,a których nie przewidział nikt (vide frank, vide postój w okreslonych ramach i czasie wig20 oraz vide wystrzał wigu20 w określonym terminie). To jest sztuka, której nie potrafi nikt 🙂

 1. Darek ja naprawde nie moge sie nadziwić że tak długo jestes na rynku nieustannie tak licząc te fale 🙂 co tydzień to samo: jakieś jeden, jakaś trójka i jakaś piątka moze nie skończona. I nigdy nie wracasz sie wstecz żeby zobaczyc że to było źle liczone (vide ostatnie wzrosty na wig20 gdzie „jakaś piątka” od 2420 „wyszła” aż na 2512). Jak ci biedni gracze mają złapać szczyt i zarobić?
  Moja szklana kula mówi, że to niemożliwe. Tak samo wróć sie z łaski swojej do tej analizy weekendowej za jakiś czas, żeby rozliczyć sie z widzami z tego liczenia fal.
  Stały widz cie o to prosi, myslę że inni też.

  1. Gdybyś nie był tak zadufany w sobie (taki rodzaj „narcyzmu”) to wiedziałbyś, że nie podchodzę do Elliotta jako rozpisywania całych wykresów ale tylko poszczególnych ruchów . Zapewniam Cię że dzięki temu (między innymi) mógłbym już do końca życia nic nie robić i żyć sobie na całkiem fajnym poziomie. Tobie zaś życzę wiele skromności. Tak na marginesie to chyba kilka dni temu ktoś Ci pokazał Twoje tabelki z przewidywaniami i raczej nie pokazywały na Twoją nieomylność. Na ten następny Twój komentarz to już nawet nie będę odpisywał bo po prostu można ze śmiechu paść. Każdy zapewne sam sobie wyrobi opinię na Twój temat na jego podstawie.

   1. No zgadza sie, analiza walutowa jest nietrafna, z tym ze zaden znany analityk nie trafił lepiej toraz, a po drugie nie mialem szansy skorygowac analizy, gdyz od jakichs 3 tygodni, po zejsciu pln poza okreslony poziom, zmienilem liczenie fal. TO juz przeszłośc.

    Natomiast chce powiedzieć, że gdybys ty sie czasem cofnął do sprawdzlnosci swojego liczenia i WYCIĄGAŁ wnioski (tak samo jak do rgr-ow) to byc moze dzis liczylibysmy te fale podobnie i byłybys znacznie precyzyjniejszy w obliczeniach i efektach finansowych, zamiast ciągle opierać sie na „jakichś” piątkach, które mogą trwać nie wiadomo ile 🙂

 2. KJ ja tutaj jeszcze nigdy żadnego twojego wykresu ani analizy co kupić i po ile i gdzie STOP nie widziałem , więc nie marnuj czasu a wklej nam tylko

  co kupić po ile i gdzie STOP ?

  Darek to musi mieć nieźle milionów na koncie skoro już do konca życia mógłby nie pracować , pozazdrościć

   1. Darek no mając 40 lat , przyjmując że ja na 4 osobową rodzinę wydaję 8000 -10 000 miesięcznie i to nie żyjąc w żadnym luksusie to do 70 tki musiałbym wydac jakieś kilka milionów , zakładając że nie chciałbym sobie już niczego kupować , znaczy w sensie domu , samochodu itd , i wcale nie twierdzę że jakoś szczególnie żyję w luksusie , ot zwykłe wczasy z rodziną za granicą 2 razy do roku to jakieś 30 000 zł – można oczywiście na jeziorem pod namiotem za 2000 zł ale czy to jest dobre zycie , wyjście do resturacji raz w tygodniu to jakies 200 zł , kino 200 zł , basen 200 zł , itd a na przykład odzież i obuwie raz na sezon dla całej rodziny to też jakieś kila tysięcy lub lepiej 2 razy w roku , czy to są jakieś luksusy ? ile trzeba mieć milionów żeby kolejne 30 lat przeżyć na takim poziomie przy założeniu że nie zachorujesz i będziesz musiał leczyć się za własne pieniądze , myślę że kilka milionów trzeba być mieć i to lekko żeby móc już nie pracować i żyć na poziomie jako takim , przeciez prze 30 lat to kilka razy musisz zmienić samochód , wyremontować dom , oczywiście można nic nie robić ale czy to dobre życie

     1. Darek nie obraż się ale milionerzy to blogów nie prowadzą i szkoleń ,

      widziałeś Buffeta albo Sorosa żeby prowadzili blog albo szkolenie

     2. Nie obrażam się. Jednak nie bierzesz pod uwagę, że z miłości można robić coś bezinteresownie. 🙂 Ale oczywiście nie ma sprawy to co napisałeś może być wyznacznikiem i tak przyjmujemy. Prowadzę bloga , robiłem szkolenia to nie mam milionów.

  1. Na tym forum nie, bo tu sie wypowiadam rzadko. Na innych forach swoje statystyki codziennie wklejałem nawet : wejscie/wyjscie zysk. Tutaj darek jest od podawania tego, czego oczekujesz. Ja lubie tu wchodzić bo on dobrze ryskuje wykresy, fajnie emocjonalnie je omawia, ale przewidywać nie potrafi, bo źle oznacza.

 3. ropa , miedź , do tego Chiny -4% , coś to wszystko źle wygląda , i zobaczcie Borawski wyznaczył szczyt na 17 kwietnia statystycznie , u mnie analitycy też piszą że w kwietniu od 15 lat statystycznie jest szczyt ,

  czas dla misia nadchodzi , tak mi się wydaje

  1. A to mielenie to co to było na dole? Teraz to się ciągnie niewielkim kapitałem. Obroty jak się zaczną poważne, to trzeba będzie sprzedawać. mieliśmy długą akumulację, teraz już kto miał oddać to oddał. Najważniejsze jest to, że rynek zaczyna być silny jak kapitał amerykański się uaktywnia na rynkach. Idealne miejsce na L było w piątek na zamknięciu.

   1. Jak ktoś się chce kopać z koniem to zawsze może mu się coś uda urwać. Ale prawdziwe pieniądze zarabia się na trendzie, a nie na korektach. Ale niech każdy robi co uważa. WIG przełamał opór, wrócił i znowu rośnie, czy trzeba czegoś więcej? Sprzedaż detaliczna +3% vs. 1,5% oczekiwań – to pod to rośnie.

    1. Tu odkryłeś sedno, zobacz jeszcze jakie obroty były na kontraktach po tych danych i jaka świeca powstała. Następnie zastanów się czy aby na pewno to jest sygnał do kontynuacji wzrostów w ujęciu dziennym i tygodniowym.

     1. Panie Dariuszu,
      Jeśli przełamanie oporu cenowego 55,5 k na WIG, a następnie jego test od góry i solidny wzrost jest sygnałem na sprzedaż to ja już nie wiem. Ale pocieszające dla niedźwiedzia jest to, że z każdym punktem do góry jesteśmy o ten sam punkt bliżej zwały, także nie martwcie się. Nawet w hossie można solidnie zarabiać na S, tylko trzeba zarządzać pozycją i mieć grube depo. Pytanie czy to jest efektywne i warte nerwów?

     2. Napisałeś teraz klasyczną wypowiedź zmieniającą moje stwierdzenia. Czy ja powiedziałem, że jest to sygnał na S? Powtórzę, po danych lepszych niż oczekiwania (i tylko tyle) wystrzał w górę na skokowo większym obrocie a wszystko to pod szczytem, to nie jest sygnał do wzrostów w dłuższym terminie. Mam nadzieję że teraz zrozumiałeś o co mi chodzi.

     3. Ja rozpatruje WIG, na WIG20 jest dużo fałszywek. No ale na logikę, skoro wystrzał na WIG 20 to końcówka wzrostu i skoro WIG20 ma spadać jak Pan sugeruje to znaczy, że i wybicie na WIG, test od góry i dalszy wzrost to przedsmak spadków.

     4. Niech na początek wybiją szczyt (bo o tym teraz na tę chwilę nie ma mowy) a następnie niech kontynuują go nie cofając ponownie.

     5. Szczyt na WIG jest wybity i przetestowany. Nie mówię o klinach/kanałach, ale o prostym oporze cenowym, górka z września 2014.

     6. Rozumiem, piszesz o interwale dziennym. Ok. Ja zwracam uwagę na niższy interwał ponieważ to co Ty masz na myśli jest dla mnie nie wystarczające. Jak spojrzysz na szczyt z 2013 to zobaczysz również wybicie szczytu poprzedniego test, wyjście ponowne na szczyt i…. spadek w dół. Nie wspomnę również o takim małym szczególe jak to że dzień dzisiejszy jeszcze się nie skończył.

     7. Marcin to może być formowanie szczytu . Mogą tak z góry na dół kilka razy . Nie ma formacji więc zagrali do góry. Jak się coś większego wyrysuje i wybiją to będzie ważniejszy sygnał . Ale i tak myślę,że potencjał spadku jest większy niż wzrostu, no chyba że wybija na dobre do góry .

 4. Witam, w kwestii RGR-ów: tak jak kolega KJ uważam, że one są tylko po to żeby je łamać i wtedy jest to bardzo silna formacja (failed H&S). Oczywiście od czasu do czasu coś tam zadziała, aby ulica na to grała. Panie Darku to nic osobistego, ale warto chyba tutaj przypomnieć Pana najsławnieszy RGR i mam nadzieje, że Pan przepuści mój wpis:

  http://dariusz_b.analiza-gieldowa.pl/analizy/617/krotko_o_dax__1d.html

  Jak wiemy, po tym przełamaniu poszło jeszcze 1000 punktów w górę.

  1. W momencie zanegowania wybicia linii szyi oczywiście że nie działa. Jednak nie ma to nic wspólnego z tym co napisał kj czyli że RGR się nie sprawdzają.

   1. No właśnie tak to działa – jest malowany piękny RGR, następnie wybicie linii szyi – ulica atakuje, a potem nagły reversal i w górę, a ci co pootwierali S na to, stają się nagle tanim paliwem tej rakiety (zamykając w panice S). To samo w z failed wedge, czyli klinami kończącymi. Tak, że KJ dobrze pisze.

 5. Ja mam pytanie do graczy. Jak zachowywać się(ustawiać stopa) na tych formacjach RGR? Przecież linia szyi potrafi być testowana z nawet kilkukrotnie z jednej i drugiej strony. Kurs potrafi(w przypadku RGR) wybić linię szyi, wrócić, a potem spadać dalej albo wrócić i zasuwać w górę jakby nigdy nic(przykład PGNIG na wykresie godzinowym) http://www.bankfotek.pl/view/1885801 Jednak są też przykłady, że kurs pomimo znaczącego powrotu nad linię szyi po czasie wraca do spadków. Jak postępować? Przecież w takich sytuacjach nawet może zdarzyć się kilkukrotne odwracanie pozycji. Jakieś pomysły? Rady? Byłym wdzięczny.

  1. Przemo odpowiedź jest bardzo prosta – trzeba wtedy zrobić analize po fakcie 🙂

   A tak na poważnie, to wg mnie każdy pattern trzeba potwierdzić inną techniką, każdy ma swoje ulubione, ja przykładowo patrze zawsze na kilka interwałów – a szczególnie na te wyższe.

  2. ano widzisz sam ze to wszystko nie jest takie proste jak Marcin , KJ i paru innych stara sie dowieśc ,

   moim zdaniem WIG 20 nie gra na żadne polskie dane a na wzrost DAXa i S&P ,

   1. Wcale nic nie jest proste, a na pewno nie na rynku. WIG 20 gra na daxa? No to dlaczego ma wartość 2500 (czyli jakieś 35% poniżej szczytu wszechczasów, a DAX zrobił od tegoż odpowiednika 50% wzrostów w poł roku?) Sp500 to samo. Gdyby WIG20 grał na daxa to powinien mieć 6000. W kótkich interwałach może tickowych gra razem ze światem, ale skala relatywnej słabości/mocy jest najistotniejsza i ma wpływ na poziom indeksu.

    1. pisałem o kierunku , już nic nie pisze , bo ty wiesz wszystko najlepiej , niech tak zostanie , zobacz sobie o której wystrzelił WIG 20 a o której budzą się amerykanie i włączają komputery do gry , jezeli ty grasz pod dane z polskiej gospodarki to OKAY , każdy ma swój system

     zobacz sobie WIG 20 total return to może coś zrozumiesz ,

    2. że tak się spytam ILE QE WYDRUKOWANO W POLSCE ?

     bo w USA 4 bln , W EUROPIE EBC 1,6 biliona teraz drukuje więc o czym ty mówisz , chcesz urosnąc tyle co oni , jak u nas ogłoszą że wydrukuja 2 biliony złotych to może nawet ich przebijemy ale nie teraz

     1. Po pierwsze – WIG20 jest podobnie jak SP500, Mwig40, SWIG80 indeksem cenowym, DAX, WIG czy BUX to indeksy dochodowe. Ja mówię, że nie gramy pod DAXA czy SP500, a jeśli to co najwyżej krótkoterminowe ruchy i to zwykle jest tak, ze jak tam rośnie to u nas nie spada albo rośnie połowe mniej. Gdyby było inaczej to sugerując się SP500 mielibyśmy WIG20 na poziomie 5500 a WIG (albo WIG20TR odpowiednio)sugerując się DAXem na poziomie 100 tys. Taka prosta wyliczanka od szczytu wszechczasów. To co determinuje poziom indeksu WIG20 i WIG w długim terminie to właśnie te nasze lekceważone przez Ciebie dane.

 6. A NA S&P MAMY OBECNIE KLIN ZWYŻKUJĄCY W 5 TEJ FALI , zobaczymy czy się nie sprawdzi jak wyjdą z niego dołem panie Murgrabio , radze obserwować

 7. marcin pisze:
  Kwiecień 20, 2015 o 2:21 pm
  Mowisz i masz – możesz łyknąć na „szczycie” tłuste S 🙂

  z Tobą to nie ma co dyskutować bo ty masz swoje jakieś wyświechtane powiedzonka i nic poza tym , czy ja kazałem ci łapać szczyt , powiedziałem co się powinno stać żebym ja zaczał się przyglądać braniu S , dołek już jest , teraz 2 szczyty są więc wiadomo co i gdzie ja zagram , Tobie nie podam bo ty wiesz wszystko ,

  1. Qba, żadne wyświechtane powiedzonka, ale konkrety. Atakowanie świadczy o zdenerwowaniu, najprawdopodobniej odwrotnym do otwartej pozycji ruchem na rynku.

   1. Marcin ja obecnie nie mam żadnej pozycji , już ci pisałem czekam na zajęcie pozycji , ale muszą się spełnić pewne warunki , ja zajmuje pozycje rzadko ale na dużo punktów , musze widzieć jakąs formacje któa się narysuje , na razie mam dywergencje RSI , mam 2 szczyty i mam ostatnie wsparcie , i czekam co się dalej będzie rysować , nie wiem czy to dla ciebie nie za trudne ,

    wklej swój jeden wykres , jedną analize ,

    czekamy co pokażesz ,

    1. Nie rozumiem dlaczego mnie obrażasz. Analizę przedstawiłem, wykres niepotrzebny, bo każdy widzi wybicie na WIG, powrót i wzrost. Cała analiza.

 8. kj pisze:
  Kwiecień 20, 2015 o 3:48 pm
  Na tym forum nie, bo tu sie wypowiadam rzadko. Na innych forach swoje statystyki codziennie wklejałem nawet : wejscie/wyjscie zysk. Tutaj darek jest od podawania tego, czego oczekujesz. Ja lubie tu wchodzić bo on dobrze ryskuje wykresy, fajnie emocjonalnie je omawia, ale przewidywać nie potrafi, bo źle oznacza.

  no wykkres to nie jest od przewidywania tylko pokazuje miejsce zajęcia pozycji , a jak ty przewidujesz to OKAY , wróznitó jest miliony , a zarabiaja na wykresie wyjątki

   1. Tego nie mogę powiedzieć bo nie wiem. Ale z tym „dochodzeniem” to Ci się udało , strzał w dziesiątkę.

    1. Darek gdybym ja miał miliony i prowadził bloga dla przyjemnosci to nie ogłaszałbym się wszędzie że abonament tylko 40 zł czy jakos tak , dajmy sobie spokój , i jeszcze te jego filmiki na you tube przebrane za kermita , przecież to wiocha i wstyd ,

     ja kiedyś go pare razy nawet przeczytałem ale jak zobaczyłem jeden filmik to nabrałem do tego gościa obrazy , nie wiem czy on ma wszystko po koleji

 9. DB wydał dzisiaj rekomendacje KUPUJ ORLEN , więc to może oni ciągnęli te 50% Orlen , teraz rynek poznał rekomendacje to wiadomo co musi się stać ,

 10. Qba – co ty mnie tak nie lubisz i po co ten Capslock, przecież nic ci nie zrobiłem ? 🙂

  Przyznaje, że nie mam takiego stażu na rynku jak Wy, ale osobiście uważam że to wszystko co jest napisane w mądrych książkach o AT po prostu nie może działać, bo wtedy proporcje wygranych-przegranych musiałyby być odwrotne (20:80), a jak wiemy tak nie jest. Po drugiej stronie naszych transakcji jest ktoś znacznie znacznie silniejszy kapitałowo, więc tak na logike to AT, to jest dla niego tylko jednym z narzędzi oszukiwania nas. Dlatego skupiłem swoje wysiłki nie na studiowaniu kolejnych wskaźników, formacji, kresek, kanałów, geometrii, fal, faz księżyca i innych dziwactw, tylko staram się na wykresie sledzić stronę silniejszą, która ciągle wygrywa.

  1. no to powiedz jak ją śledzisz , bo włąsnie dla małych wymyśłono AT żeby to śledziła bo inaczej się nie da , ale może ty to jakoś rozgryzłeś to podaj , chętnie się nauczę ,

   ja kiedys AT w ogóle nie brałem pod uwagę ale cały czas trzeba się rozwijać ,

   jedyne na giełdzie to JEST TWOJA STRATA od razu na wejściu , TYLKO TO WIESZ I NA TO MASZ WPŁYW , dlatego tak ważny jest wykres żeby wiedzieć dlaczego tutaj wchodzę i ile stracę od razu prowizja plus moja z góry zaplanowana strata , jak to zrozumiesz będzie ci już łatwiej , i oczywiście zarządzanie kapitałem , RESZT NIKT NIE WIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *