Komentarz po sesji 28.01.2015

Dzisiejsza sesja była kolejną z dużą zmiennością. W efekcie „zabaw” na rynku albo zmienności nastrojów, indeks WIG20 zyskał 0.4%. Taka zwyżka wartości indeksu spowodowała, iz zamknięcie wypadło na poziomie 2320 co ewidentnie przełożyło się na ….

[fumpBegin]

… pozostawanie w konsolidacji co idealnie pokazuje wykres dzienny.

wig20

Z racji, iż powstała na nim kolejna doji w obszarze ograniczonym wyraźnymi poziomami czyli innymi słowy sytuacja techniczna nie zmieniła się ani trochę, nie będę zabierał Wam czasu jakąkolwiek analizą w tym interwale. Przejdźmy zaraz do wykresu intra kontraktów i powiedzmy sobie choć kilka zdań na ten temat.

fw20intra

Wyższe otwarcie, zejście do wsparcia – dolne ograniczenie kanału, a następnie wzrost do górnego ograniczenia kanału i delikatne cofnięcie na sam koniec. W efekcie z coraz większym przekonaniem możemy mówić tu o formacji flagi a ta jak wiemy jest formacją kontynuacji. Innymi słowy dzisiejszy dzień jakby zwiększył prawdopodobieństwo wyjścia górą z kanału. Pewne małe szczegóły mogłyby być dodatkowymi argumentami za taka realizacją. Mam tu na myśli ponowne wyjście nad strefę zieloną tuż pod fioletową i zamknięcie które nie wypadło już pod nią. Doszło również do naruszenia linii trendu a sam fixing był jakby ruchem powrotnym. Oczywiście te dwa ostatnie szczegóły można brać na poważnie ale i można się nimi nie przejmować. Faktem jest, że znajdujemy się w konsolidacji o lekki pochyleniu w dół i należy się spodziewać z większym prawdopodobieństwem wyjścia górą i ruchu w kierunku 2370.
Swoją drogą to ostatnie pięć świec z wykresu byłoby idealnym układem na 1 w 5. Zatem jutro oczekujmy wybicia górą oczywiście pod warunkiem, że S&P i DAX przystąpią do wykańczania impulsów wzrostowych.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

22 Replies to “Komentarz po sesji 28.01.2015

  1. a świstak siedzi i zawija. Co ma do nas teraz SP jak w europie druk zarządzili ? sp 500 może sobie lecieć w dół ale nie dax i cac.

 1. a ja to widze tak… ta nasza gielda od dluzszego czasu rzadzi sie swoimi prawami, tzn, czimis prawami, ktore nia skutecznie manipuluja. Komisja Nadzoru nie robi nic, co jest zrozumiale, bo gdyby cokolwiek zaczeli robic, to ta smieszna gielda bez obrotow przestlaby istniec. Wszyscy to raczej widza,a nikt raczej o tym nie pisze…Cokolwiek gdziekolwiek sie wydarzy nie ma to dla naszego parkietu zadnego znaczenia. Poza wyjatkami dorabiania fikcji do rzeczywistosci, bo handel na tym parkiecie od dluzszego czasu jest fikcja dla wszytkich tych ktorzy nie sa wtajemniczeni w „magie” owegoz parkietu. Pozdrawiam magikow. Pewnie Was nie zamkna, wiec chetnie bym do Was dalaczyl…

 2. Morfffeusz cos w tym jest co piszesz. Mam znajomych „ktorzy maja znajomych” ktorzy pracuja w sporych instytucjach zagranicznych gdzie przyjmuja zlecenia siegajace 1mld dolarow w ich opini polska gielda jest najtrudniejsza do zarabiania. i w takiej sytuacji po co pchac kase w nasza gilede jak mozna pewniej zarobic kase na zachodzie. A poza tym nasza gielda sie konczy ze wzgledu na sytuacje rosja-ukraina. wig20 1000pkt zlotowka za polowe wartosci ludzie na ulicach taka moja mala wizja. Panie Darku jak post zostanie usuniety to zrozumiem 🙂

 3. Indeks Nastrojów Inwestorów – skąd taki optymizm?
  Jacek Rzeźniczek – Secus Asset Management
  29 Stycznia 2015 16:17

  Byki: 51,1% (poprzednio 40,9%)
  Niedźwiedzie: 22,2% (poprzednio 34,6%)
  Neutralni: 26,7% (poprzednio 24,5%)

   1. u mnie w banku fundamentaliści którzy ciągle grali w góre zamykają DŁUGIE na S&P , zreszta cały styczeń na S&P duża czarna świeca , ciekawe czy cały rok jak styczen

 4. tak spadają aż miło 🙂 eskowcy powychodzili z nory i trzepanie futra a jutro jeszcze zamknięcie stycznia. Europa ciągnie aż miło indeksy w górę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *