Komentarz po sesji 24.04.2014

Dzisiaj indeks WIG20 zaliczył spadek wartości o -0.25% i zakończył dzień na poziomie 2447. Ten spadek miał miejsce po lepszym otwarciu i w obliczu możliwości ukształtowania dość ciekawej formacji ORGR. Co z tego wynikło i czego możemy spodziewać się w kolejnych dniach? O tym już na podstawie wykresów.[fumpBegin]

wig20Zacznijmy najpierw od wykresu dziennego, który niestety albo i stety nie daje dobrych nadziei dla byków. W obecnym układzie bardzo ważnym jest górny cień dzisiejszej świecy i kolor korpusu. Wyraźne wyjście nad maksima i powrót z zamknięciem wyraźnie poniżej otwarcia. To wręcz podstawowy obraz pułapki na byki. Ostatnia nadzieją dla strony popytowej jest dolny cień który wskazuje jednak że popyt tak łatwo nie chce odpuścić.
Musimy jednak przyjąć za pewnik, że opory wyznaczone przez linie wskazywane juz od dwóch dni sa ważne i jak widać nie dają „za wygraną”.  Ale co z tym ORGR o którym tyle wczoraj napisałem? Spójrzmy na wykres intra 1h kontraktów.

fw20intraWybicie linii szyi i natychmiastowy niemal powrót pod nią i to bardzo wyraźny nakazuje niemal skreślić możliwość jej faktycznego „powstania” i realizacji zasięgu jaki by z niej wynikał. Jest oczywiście „promyk nadziei” a jest nim możliwość, iż układ świec jaki powstał w obrębie ostatnich dwóch sesji to tzw. korekta nieregularna po której wykres może wyjść nawet na nowy szczyt. Jednak nawet takie „pozytywne” spojrzenie nakazuje poddać w wielka wątpliwość możliwość realizacji zasięgu formacji.
Ostatnia świeca pokazuje wyraźnie, że jutro moglibyśmy choć przez jakąś część sesji rosnąć jednak jest to „opcja” co najmniej obarczona dużym ryzykiem. Dzisiejszy spadek doprowadził do przebicia linii trendu wzrostowego z dołka z dnia 16.04 i tak jak możliwe jest dojście do niej od dołu tak już wyjście na nowe szczyty będzie bardzo trudnym zadaniem żeby nie powiedzieć niemożliwym.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

15 Replies to “Komentarz po sesji 24.04.2014

 1. ja nie widzę tego Darku w tak czarnych barwach-dla mnie najpierw ściągnęli najszybszą podaż z linii trendu-esy się cieszą ,że zarobiły 20 pkt-jutro im to zlikwidują-podbitka i zjazd,potem wyższa podbitka i zjazd… i się kręci

 2. 30IV – PKB I kw. w USA I odczyt + FED drugiej kategorii (bez projekcji ale pewnie z kolejnym cięciem o 10 mld $)
  2 V – sytuacja rynku pracy za IV
  plus ostatnie bluchipy u czarnych raporty
  8V – ECB i polityka monetarna
  3-4 rzeczy które powodują że inwestorzy są bardziej chciwi niż strachliwi.
  Roczek temu spadek przyszedł koło 20 maja i trwał do rozliczenie końca czerwca.

 3. Na Fw20 mogą chcieć wyrysować RGR linia szyi nachylona w dół (a więc wzmocniony) a podejście może być w przedział 2435-2447. wyżej 2447 negacja RGR i pewnie kolejna próba walki w przedziale 2459-2469.

  1. To nie jest dramatyzowanie, tylko SZTUKA CZYTANIA WYKRESÓW zwana analizą techniczną. Trader może zmieniać pozycje co kilka chwil.

 4. Ale fakt faktem popyt wczoraj dał ciała na LTS i zemsta może być po tej konsoli co jest teraz (2432-2416) bez budowania prawego ramienia RGR. Rynek wygląda średnio na jeża – tradycyjnie obrót kicha i rynek szarpany koszami jest.

  1. Na DAX mieliśmy dzienna 5-ke w dół a ostatni wzrost wygląda na jej korektę. Wczorajszy spadek może oznaczać początek kolejnej 5-ki spadkowej. Jeśli tak się stanie to będzie zagadka czy to kolejna korekta „abc” czy impuls większego stopnia. Przy spadku ważnym będzie poziom ok. 8900 jego wybicie to już duży problem. Szerzej już w najbliższy weekend.

 5. na poczatku lutego słynna astrolożka SUSSAN MILLER zajmująca sie giełdą pisała, kwiecień bedzie przerażający,,29.04 nastąpi załamanie giełdy:
  Będą jaja jak się sprawdzi – czyżby 1 jeździec apokalipsy nadjeżdżał na swoim koniu?
  Susan Miller has important news for us. „April’s so scary that I’m giving classes on it,” she says, tracing a series of points on her impossibly complicated astrology chart. „Look, we have a perfect square on 15 April – 15 April! You’ve got Jupiter at 12, and Uranus at 13, and Pluto at 13, and Mars at 16 – but wait! It’s going to get a little bit worse.” She furrows her brow while she studies the chart. „Look at 29 April!” I look. „Some people feel the stock market is…” She pauses for such a long beat that I offer to complete her sentence: „…going to crash?” She shakes her head. „This is even worse – we’ve not had this since the American Revolution.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *