Komentarz po sesji 22.04.2014

Dzisiejsza sesja była kontynuacja odbicia z czwartku przed świętami. Indeks WIG20 wzrósł dzisiaj o1.04%, co stanowi całkiem dobry wynik i zamknął dzień na poziomie 2459. Niestety można było odczuć, że inwestorzy jeszcze nie doszli do pełnej dyspozycji po „świątecznym objadaniu” i z tego powodu  obroty pozostawiają wiele do życzenia. [fumpBegin]

wig20Druga pod rząd biła świeca doszła do poziomu głównej linii trendu spadkowego od listopadowego szczytu. Na tym samym poziomie mamy linie będącą równoległa do tej poprowadzonej po szczytach świec z ruchu wzrostowego przed ostatnia większą „korektą”. Oczywiście wykres wskazuje że to również poziom wielomiesięcznej strefy w/o . Tak naprawdę to po spadku który właściwie odbył się w jednym ruchu bez jakichkolwiek korekt teraźniejszy wzrost traktuję jako korektę , to postrzeganie zmieni się gdy najbliższy spadek nie zdoła wybić ostatniego dołka. Dlaczego? Uważam jednak, że nawet jeśli spadek z przed kilku dni jest tylko korektą ruchu z dołka z 14.03 to mimo wszystko jest duże prawdopodobieństwo, iż będzie miał postać „abc”.
Sprawy nie ułatwia nam również wykres intra kontraktów

fw20intraJak widać dynamiczny ruch doszedł do zniesienia 70.7% właściwie bez żadnej korekty i stąd również zakładam, że najbliższy ruch w dół może dopiero dać dokładniejsze wskazówki.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

One Reply to “Komentarz po sesji 22.04.2014”

  1. a LOP non stop w dół i w 3 sesje zjechał już 8000 szt , ciekawe dlaczego , czy to ma związek z nowymi kontraktami na nowej serii z 20 pkt przelicznikiem i nie będzie rolowania tylko zamykanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *