Po dobrym tygodniu dla byków doszliśmy w okolice ważnych oporów. Czy jednak ma to oznaczać definitywną zmianę trendu? [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UyG-4YxRHBk[/youtube]
Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.
„Pasi” mi ta analiza Dariuszu jak nie wiem co. I nie ma w niej błędu, łącznie z tym, że nie został jeszcze wygenerowany ostateczny sygnał sprzedaży.
Ze wzgledu na skrocony tydzien spodziewam sie mocnych ruchow. Mysle, ze nalezy sie co najmniej korekta do poziomow 2235 dla FW20U12, i dopiero atak na ograniczenie trojkata. Atak od poniedzialku swiadczylbym raczej o slabosci indeksu WIG20. Ale jak bedzie zobaczymy.
Apropo GS pozbyl sie z portfela 92% obligow wloskich.
http://www.pb.pl/2649866,15641,goldman-sachs-sprzedal-92-proc-posiadanych-obligacji-wloch
Panie Darku na poczatku analizy to chyba zle Pan to fibo troszke odklada bo od szczytu poprzedniego do korekcyjnego dolka (ostatniego) a nie do minimum tamtego spadku. Niech Pan spojrzy jeszcze raz.
Nie mam siły już oglądać. Powinno być od szczytu z lutego do dołka z maja. I to na pewno jest 78.6% za ewentualny błąd w nagraniu oczywiście przepraszam.
Przedstawiam swoje zdanie na temat fw20. Niedługo wrzucę kilka spółek które się nieźle prezentują.
A teraz trochę odpoczynku w nowym tygodniu. Oczywiście kontakt z wykresami podczas pobytu będzie.
http://galeriazyskow.pl/analiza-fw20-10-08-2012r/
Pozdrawiam
2-3 tyg jeszcze rośniemy.Wyciskanie misia trwa.
W weekendowej zapomniałem dodać, że bardzo „nieciekawie” wygląda KGHM i PZU. Oprócz formacji harami znajdujemy się tam przy górnych ograniczeniach klinów wzrostowych. Czyżby dwie spółki dzięki którym w ostatnim czasie udało się wznieść indeks na takie poziomy miały teraz zabrać wszystko co dały?
Witam
Nieciekawie 🙂 co z Pana za technik? Niech pan sobie spojrzy na miesięczny i tygodniowy PZU czy nawet KGHM skorygowany. Przecież tak Pan lubi szersze spojrzenie. 🙂
Widzę, że z trójkąta równoocznego robił Pan prostokątny a teraz już prostokąt a harami jak już to wysokiej ceny a to oznacza odpoczynek.
Technik, Darek po prostu musi dopasować trójkąty, linie oporu i inne cuda do swoich teorii spadkowych. Z analizą ma to mało wspólnego… Można i tak ale rynek już od tego czarowania podjechał około 250 pkt. Ale to nic przecież!
Właśnie zastanawiam się dlaczego piszesz (nie tylko Ty) takie głupoty. To że osobiście uważam, że nie będzie żadnej hossy tylko bessa to jest fakt. Ta kwestia może się przebijać w moich analizach ale każdy kto pisze tak jak Ty teraz mija się z prawdą i to rozsiewa. W trakcie tego weekendu przeanalizowałem każdy mój wpis począwszy od czerwca (wszystkim tym co tak piszą proponuję zrobić to samo ale dokładnie nie po łebkach) i oczywiście często wskazuje na zagrożenia, to zapewne jest związane z wykresem w znacznie dłuższym terminie niż ostatni tydzień czy miesiąc, ale wskazywałem na ruch do 2250 a… Czytaj więcej »
Nikt nie ma szklanej kuli, ale to, że SP500, DAX, PZU KGHM wyglądają nieciekawie to nieprawda bo wyglądają byczo. Jakie tam kliny Pan widzi? Na PZU co najwyżej hiperbola sie tworzy.
Pan widzi tylko besse. A na SP500 mamy hossę od 2009 czy też bessa na całego.
Proszę bardzo jeśli nie widzisz klinów to spójrz na wykresy, specjalnie dla Ciebie zamieściłem linki do nich KGHM – http://www.bankfotek.pl/view/1303739 PZU – http://www.bankfotek.pl/view/1303741 Co do S&P to od 2009 mamy wzrost jednak na obecną chwilę szczyt z kwietnia nie został przebity i co najważniejsze, obecny wzrost jest w tej chwili tylko korektą spadku od kwietnia na co wskazuje układ fal. To zaś oznacza że najprawdopodobniej przed nami jest następny impuls spadkowy i to staram się przekazać w weekendowej. Jeśli tak jest to nie sądzisz że przy piątce spadkowej na S&P nasz WIG20 pójdzie w górę. Zatem podsumuję bo chcę uniknąć… Czytaj więcej »
KGH podał wyniki trochę lepsze od oczekiwań, ale gorze niż rok temu.
I znowu byk szaleje od rana. Zobaczymy jak długo? LOP rośnie!
LOP rośnie? Od kiedy?
10.08.2012 – LOP=93021;
13.08.2012 – LOP (na teraz) = 92878.
12:03:20- 93838 użyłem nie tego czasu
No ale taki przyrost LOPu, to nie przyrost, bo to day-traderzy otwierają pozycje.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd z tym KGHM bo wyniki są gorsze
http://pl.macronext.com/art-11562
W TVNCNBC mówili inaczej. Więc każdy podaje jak mu wygodniej.
Muszę powiedzieć Darku, że w tej analizie zdecydowanie nie mogłeś się określić co do spodziewanego kierunku, no bo właściwie zakładasz wszystkie możliwości (i słusznie), ale zawsze jednak któraś opcja powinna być bardziej prawdopodobna 😉 Niemniej doceniam, że dałeś radę zamieścić analizę 🙂
A dziś mamy ciekawy początek na FW. Dość niskie otwarcie i szybki ruch w górę. Wprawdzie tylko o kilkanaście pkt, ale zobaczymy co to dalej będzie.
W czwartek było zdecydowane ogłoszenie o zmianie trendu teraz juz może do 2400 dojść. Najwyraźniej twardym misom wzrosty nie służą.
Twarda zmiana w nieco dłuższym terminie a jak ona będzie przebiegać, no cóż tego do końca nikt nie wie.
przed szczytem w lutym mieliśmy 5 tygodni wzrostowych , teraz dopiero 4 ty tydzień , spekuła z zagranicy nakupiła akcji pod dywidnedy a że mały obró nie ma komu tego oddać , więc dopóki LOP nie wzrośnie do 120-130 000 i oni nie zabezpieczą wysypu akcji to spadać nie będzie
na H1 na FW20 rynek wytraca momentum , cena robi nowe szczyty ale RSI już nie
Ale komentarz z przebiciem linii trendu przez Sp500 jest wyśmienity 🙂 Zostało stwierdzone że przebicie linii trendu w górę to zły znak dla byków 🙂 🙂 Czyli co było byłoby dobrym znakiem, nie przebicie i spadek w dół ? Wybili się up i rosną, najpewniej na nowe szczyty. Sygnał S byłby wtedy gdyby po przebiciu linii cena zawróciła i wpadła z powrotem pod linię, najlepiej z jakimś spadkowym układem świecowym.
PS
kto powiedział że na sp500 była spadkowa piątka, może to była trójka ? Układ nie jest wyraźny i jednoznaczny.
Powiedziałem i to dość wyraźnie że przebicie linii trendu nie jest równoznaczne z zmianą trendu ale Ty jak widzę wolisz wsadzić swoje słowa w moje usta. Nie powiedziałem nic na temat tego że przebicie linii trendu jest złym sygnałem dla byków czy dla wzrostu. Proponuję jeszcze raz posłuchać.
Panie Darku to żadne kliny. Absolutnie to co Pan narysował na tych wykresach nie można nazwać klinem zwyżkującym. Ten na PZU to na maxa naciągany, nie zaczepiony o ekstremum tylko gdzieś w powietrzu, na KGHM mamy kanał wzrostowy lekko pochylony ku górze, zaden klin. Na SP500 Pan widzi 5 spadkową? Zobaczymy co Pan powie jak będziemy wyżej 1422
Właśnie dlatego istnieje giełda że to co jedni widzą tak to inni widzą odwrotnie. Co do PZU to wybacz ale jeśli tam jest coś nie tak narysowane to raczej Ty masz problem. Co do KGHM to zawężające się linie ograniczeń nie są kanałem tylko klinem ale być może znasz inne teorie.
Mam takie pytanie. Przed wygaśnięciem obecnej serii kontraktów będzie jeszcze dzień ustalenia prawa do dywidendy z PZU. Jak wiemy dywidenda wynosi 22,43 zł, co przy obecnym kursie spółki na poziomie około 369 zł daje jakieś 6%. PZU ma udział w indeksie WIG20 13,281%, co przekłada się na to, że odcięcie dywidendy da spdek indeksu WIG 20 o prawie 0,81%. Przy obecnym poziomie indeksu to jest około ciut ponad 18 pkt. Obecnie baza wynosi właśnie 18 pkt. Czemu w związku z tym nie jest uwzględniona wartość pieniądza w czasie?
jeszcze kolejne 20 pkt z PGE 22 sierpnia
No tak. Zapomniałem o PGE. To czemu to w takim razie nie jest w bazie uwzględnione?
A co jest sygnałem zmiany trendu, jeśli nie wybicie linii trendu ? Ustanowienie nowego szczytu ? Jeśli w ogóle można mówić o zmianach trendu na indeksach w USA, tam moim zdaniem od 2009 roku trend jest jeden niezmienny
Do 2350 jeszcze pozostało!
Tutaj ma Pan jak wygląda klin zwyżkuący
http://www.ingsecurities.pl/encyklopedia/klin_zwyzkujacy.html
a tutaj ma Pan wykres KGHM
http://www.bankfotek.pl/view/1303831
a tutaj PZU
http://www.bankfotek.pl/view/1303833
Niech Pan sam sobie odpowie czy to kliny!!!!
Tak jak jeszcze w przypadku KGHM mógłbym zgodzić się z Twoją dokładnością tak w przypadku PZU trudno znaleźć to co chcesz udowodnić.
W swojej analizie mówił Pan, że na PGE jest ruch powrotny do wybicia z klina. Zanim coś Pan powie to niech Pan zerknie na wykres. Już przed dwoma tygodniami pisałem, że realizacja klina już nastąpiła a teraz to początek nowej fali wzrostowej co widać na wykresie. Ceny już dawno powyżej szczytu klina a Pan widzi ruch powrotny.
http://www.bankfotek.pl/view/1303841
Zaskakujesz mnie. W jednym przypadku rysujesz dokładniej niż w laboratorium a w drugim już nie. Czyż nie jest to dopasowywanie do swojej wizji?
linia trendu to linia trendu i dla mnie to jeszcze nie sygnał , dla mnie liczą się szczyty lub dołki ostatnie i wolumen do zmiany trendu , jezeli 2450 padnie na dużym wolumenie to powiem że trend się zmienił ale tymi 3 spółkami z WIG 20 to wątpię żeby to dało się zrobić ,
@Qba
Dodatkowo zrobiła nam sie negatywna dywergencja miedzy cena i RSI na wykresie godzinowym.
Jesli przebijemy linie trendu poprowadona po dołkach z 2 i 13 sierpnia to jest szansa na mocniejsza korektę wzrostów.
linia trendu analogiczna jak w weekandowej analizie została narysowana na sp500, przebiega w okolicach 2350. Z tym że sp500 jest w trendzie wzrostowym, więc tam trzeba rysować linie trendu wzrostowego i łapać dołki a nie górki 😉
Hossa idzie!!! Na pewno i będzie zaczynać się od WIG5???
Dziś do wielkiej czwórki w obrotach (KGH, PEO, PKO i PZU) dołączyło PGE. I tak w kółko od paru dni. A gdzie reszta? Jak ma być hossa to gdzie zwiększone obroty i nie chodzi mi o jednorazowe skokowe wzrosty obrotu.
nie da się ukryc że nie potrafi się pan przyznać do pomyłki nie stety wynika ze wszystkiego że idziemy bez przezrwy do góry póki nie przestana kupowac nie ma mowy o najmniejszym spadeczku sam zapłaciłem za to sporo zamykając dzisiaj dopiero pozycje uwierzyłem w możliwość odbicia od linii spadkowej a wystarczyło się od tygodnia w każdy dzień rano odwrócić i nic nie robić HOSSA na całego
A co dla Ciebie oznacza stwierdzenie „nie ma sygnałów zmiany trendu”?
niestety
Wydaje się,że spora część inwestorów indywid.jest w stanie wyczekiwania na wyklarowanie się konkretnego kierunku.Sytuacja jest zmienna,czas niepewny ,więc na konkretny ruch i obrót jeszcze zbyt wcześnie.Większość czyta takie i inne blogi i wyciąga wnioski,a ponieważ pisze się więcej o bessie i korekcie spadków,trudno liczyć na inwestowanie w takim okresie.
Naprawde uwazasz ze po 2008r i spadkach w 20011 mali inwestorzy sa w stanie wykreowac jakikolwiek wiekszy obrot lub w ogole beda chetni na powrot na gielde ?
Takie blogi i nawet fora dyskusyjne nie sa reprezentatywne. Ktos kto inwestuje powazne pieniadze nie skacze w te i wewte pomiedzy blogami itd.
Na blogach są hobbyści, czesto inwestujacy grosze albo na kontach demo.
nic sie jeszcze nie zmienia, u nas trend boczny w USA wzrostowy, nie wiem po co tyle deliberować i rozprawiać 😉
Bo na tym polega ten blog 😉
Podziwiam, że ma Pan tyle do powiedzenia:)
Pozdrawiam