Komentarz giełdowy 07.08.2012

Dzisiejsza sesja przyniosła dalszy wzrost indeksu WIG20 chociaż tylko o 0.2%. Widać, że w dalszym ciągu byki nie mają najmniejszego zamiaru odpuszczać tego co do tej pory udało im się „wyciągnąć”. Jednak z drugiej strony ta sama strona rynku boi się przeć dalej do góry z takim impetem jak przez ostatnie dwie sesje. Zapewne nie jest to nic dziwnego w końcu każdy sprinter musi kiedyś odpocząć a że miejsce jest do odpoczynku odpowiednie to też 0.2% musi być również dobrym wynikiem.

[fumpBegin]

Patrząc na wykres intra 1h widzimy, iż żadne większe zmiany nie nastąpiły w dalszym ciągu znajdujemy się w okolicach górnego ograniczenia klina rozszerzającego się choć tak jak wczoraj pisałem, że do równości fal zabrakło ok. 4 punktów tak dzisiaj byliśmy przez chwilę podobną odległość nad poziomem ruchu mierzonego.
Mimo, iż początkowy spadek został zniwelowany w drugiej części sesji to i tak w najbliższych godzinach należy spodziewać się korekty spadkowej i to chyba mimo wszystko o nieco większym rozmiarze od tej z którą mieliśmy do czynienia dzisiaj przez pierwsze dwie godziny notowań. Myślę, że spadek do okolic 2220 – 2230 jest nieunikniony na co również wskazywałaby ewentualna formacja podwójnego szczytu.
Można sobie zadać pytanie „czy ten poziom to max na co mogą liczyć „niedźwiadki”?”. Zapewne nie bo dojście do rosnącego dolnego ograniczenia wspominanej formacji rozszerzającego klina będzie również korekta i w żaden sposób nie zagrozi temu aby byki jeszcze raz przeprowadziły atak w kierunku szczytu. Dlaczego jeszcze jeden wzrost (po korekcie)? No cóż kiedy spojrzy się na wykres intra 1h od dołka z 24 maja do dzisiaj to można mieć nieodpartą chęć powiedzenia, iż cały ten ruch ułożył się (na obecną chwilę) w układ 5-3-3 a to jak wiadomo raczej nie występuje na giełdowych wykresach. Bez względu na to czy od wspomnianego dołka mamy do czynienia z impulsem wzrostowym czy tylko z korektą to i tak powinien być to „wzór” 5-3-5 a dalej to się okaże. No chyba że dzisiejsza druga część sesji była właśnie tą „piątą” na co może wskazywać układ dzienny o czym za chwilę. Jakby jednak nie patrzeć miejsca do bezpośredniego wzrostu właściwie brakuje, bardziej prawdopodobnym jest spadek korekcyjny na co również wskazywać może dzisiejszy znacznie większy niż ostatnio wzrost LOP na kontraktach a co najwyżej po nim dalszy wzrost. Oczywiście jak to na giełdzie bywa jeszcze kilku mozolnych i krótkich ruchów w górę całkowicie wykluczyć nie można.

Wykres dzienny „uzbroił się” w kolejną białą świeczkę tym razem jednak o znacznie mniejszych rozmiarach i z wyraźnymi cieniami po obu jej stronach. To najlepiej pokazuje brak zdecydowania jaki panował na dzisiejszej sesji. Takie wytracenie „prędkości” również wskazuje na możliwość powstania korekty na korzyść której przemawia wspominany wcześniej LOP jak i wyraźny spadek wartości złotego w stosunku do podstawowych walut.
Muszę przyznać, że patrząc na wykres dzienny widać teoretycznie wzrost piątką. Co prawda rozkład długości fal odbiega od ideału ale najważniejsza kwestia (trzecia nie może być najkrótsza )jest spełniony. Gdyby przyjąć taki wariant za trafny to wówczas spadek nawet do poziomu ok. 2100 czyli poziomu ostatniego dołka na wykresie dziennym nie rozstrzygnie czy obecne wzrosty to pierwszy ruch w czymś znacznie większym czy jednak dalej jest to tylko i wyłącznie ruch wzrostowy w ramach trendu bocznego trwającego już prawie rok. Zatem niedźwiedzie mają znaczny odcinek do przebycia jeśli chcą pokazać, że to co się obecnie dzieje to tylko zmienne ruchy przed mocniejszym spadkiem (takim wybijającym w dół poziom 2000). Innymi słowy możemy powiedzieć, że choć nadal brakuje cech zmiany kierunku w kwestii cenowej to jednak obecna sytuacja stwarza już realne zagrożenie wystąpienia korekty (bo oczywiście tak będzie trzeba spojrzeć na ewentualny spadek do momentu kiedy to niedźwiedzie nie pokonałyby wspomnianego poziomu 2100).

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

17
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
stasiek z zastodołyQbajacaTomon20Dariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hehe
Gość
hehe

…z elliottowskiego punktu widzenia na dziennym mamy piatkę, jednakże sprava tym razem nie jest tak oczywista – otóż przez trick z wydłużoną falą, który tutaj już opisywałem – strukturę można uznac również za abc……2258 na wig20 to zakres wynikający z wymiarowania zasięgu fali pierwszej…przekroczenie o parę punktów jeszcze tragedii nie robi….jednakże jeżeli wyjdziemy wyżej ….mamy ewidentne abc z zasięgiem 2350 /też bez apteki/ i jeżeli w tym punkcie rynek by zawrócił – stawiałbym na ostre wyjście dołem z konsolidacji ….

Damian
Gość
Damian

Nie będzie głębokiej korekty do okolic 2100 dopóki bandyta sie nie rozpakuje z koncentracji to jest podstawowy warunek.

elwis
Gość
elwis

Longterm miał rację tylko wzrosty. L pakować nie żałować.

Damian
Gość
Damian

Na razie to nikt z nich nie miał racji co do swoich prognoz. Jednemu i drugiemu rynek uciera nosa co pewien czas. Gdy przyjdzie wyłamanie z tej dużej konsoli, nie jeden w tydzień straci to co zarobił na ruchach wewnątrz.

Michcios
Gość
Michcios

A być może bandyta wyciągnął indeks, żeby się dozbroić? Dziś na kontraktach LOP najwięcej urósł koło 2244, co pokrywa się ze szczytem z 05.07 a że jest to opór, to zaprzeczyć nie można. Drugi raz kontrakty zatrzymały się pod nim a dzisiejsze wyjście nad uważam za nieudany atak. Dlatego jutrzejszą sesję widzę w dół, ale co dalej, to nie mam pojęcia – jak to Darek pisze – wszystko zależy od tego jaki to spadek będzie 😉

Borse
Gość
Borse

Blok na S&P500, to samo na FW20 na oporze i wyprzedanych oscylatorach, wiec mamy formacje odwracajaca.

Seablade
Gość
Seablade

Jakie spadki i kiedy?? Dziś po katastrofalnych danych z Niemiec – indeksy wystrzeliły jak z procy. Co to bedzie jak dane będą lepsze…Z drugiej strony zastanawia mnie kto na takich poziomach kupuje akcje, chyba tylko banksterzy, którzy nie mogą lokować w EBC na 1%.

Ben
Gość
Ben

I co tu pisać czeka was ostry zjazd, potem wyjście na 2 szczyt potem kolejny zjazd do poziomu 12000 na DJ i po 13.09 testowanie 10.000 na DJ. A listopad będzie very hard. Polecam $ ,w euro nie ma co wchodzić zjedzie grubo poniżej 3.80. Na dołkach w listopadzie myślę o …3.40 przy wig20 1700.

ForexFox
Gość
ForexFox

podziwiam tych którzy jeszcze przy dzisiejszych automatach próbują rozszyfrować rynki elliottowskimi falami i wzniesieniami.. przecież od dawna wiadomo iż każdy ruch można tą metodą wytłumaczyć bo jak nie fala trzecia to okaże się, że to jednak była druga w piątej a jak nie druga to czwarta podfala w fali C a może jednak 1/B w drugiej.. i etcetera.. ocipieć można i tyle, jak ktoś mi nie wierzy to niech losowo wyznaczy sobie wzniesienia obojętnie z jakiego punktu do jakiego i obserwuje kurs, po chwili zdziwi się iż jakimś „dziwnym trafem” co do piksa odbija się od tych wzniesień, ponadto kiedyś… Czytaj więcej »

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

I tu muszę przyznać sporo racji. Jednak to dotyczy trejderów. Inwestor długoterminowy czy średnioterminowy za bardzo z PA nie skorzysta.

Tomon20
Gość
Tomon20

To ja się nie zgodzę. Tzn należy rozgraniczyć co chcemy osiągnąć przez AT. Czy przewidzieć każdy ruch czy szukać zagrań o dużym prawdopodobieństwie zarobku. Bo jeśli to pierwsze to masz zupełną rację ale jeśli to drugie to zdecydowanie jej nie masz. Stosując tą samą metodologię w dłuższym terminie (konsekwentnie) mamy bardzo duże szanse na załapanie kilku większych ruchów które spokojnie wystarczą. PA do skalpowania także jak najbardziej, zresztą to przecież jeden z elementów AT.

jaca
Gość
jaca

Przedstawia ciekawy wpis odnośnie usd/pln, może to być podpowiedź dla indeksów. Cena obecnie znajduje się w bardzo ważnym miejscu.
http://galeriazyskow.pl/analiza-usdpln-1d/
Pozdrawiam
Jaca

Tomon20
Gość
Tomon20

@Panie Darku wspomina Pan o układzie fal na naszym rynku. Pozwoliłem sobie wprowadzić pewne oznaczenia na kontraktach. Ostrzeżenia płynące z oscylatorów zdają się potwierdzać takie rozumowanie. Jeśli wykres ceny to potwierdzi to powinniśmy spodziewać się przynajmniej korekty tego ruchu wzrostowego od dołka na 2066. (napisałem przynajmniej to tutaj większe fale pozostawiają także inne możliwości). Ale najpierw trzeba oznak słabości by potwierdzić koniec impulsu.
http://abc-rynku.pl/2012/08/analiza-fw20-po-sesji-07-08-2012/

Qba
Gość
Qba

duży gracz pojawił się na koncentracji i nabiera od wczoraj S-ki , znaczy ten co zniknął przy 2066 pkt

stasiek z zastodoły
Gość
stasiek z zastodoły

jak zem pisał czas temu jakiś ze dziury trza pozamykać i tak sie stało,
ogólnie w grubszym trminie nic sie nie dzieje, nadal konsola letnia
ciekawi pln, co on taki mocny, what’s the reason?

Ben
Gość
Ben

No i miałem rację żeby zagrać na S jak odbije 1.2444 w nocy dane a china jeśli gorsze będą potwierdzać układ RGR na miedzi.

tomon20
Gość

Aktualizacja sytuacji na eurodolarze. Zamieszczam ze względu na to, że odwrotna sytuacja ma miejsce na usdpln. Jeśli rynek zagra scenariusz prezentowany na edku to może być tak, że zobaczymy wzrosty (przynajmniej korekcyjne) na usdpln a to by mogło mieć przełożenie dla naszego rynku terminowego czy tam akcyjnego. Widzę, że pojawiły się już opisy do pojawienia się drugiego podmiotu w koncentracji i to przy rosnącym lopie co świadczy o tym, że pojawia się druga strona większa na rynku (być może ta sama zabezpieczając główną pozycję tego nie wiem). Aktualizację usdpln wg tego jak ja to widzę zamieścił już kolega Jaca mam… Czytaj więcej »