Dzisiejsza sesja zakończyła się spadkiem indeksu WIG20 o -0.8% i tym samym dzień zamknęliśmy na poziomie 2171. Najważniejszym wydarzeniem dnia było oczywiście wystąpienie „matacza” Mario Draghi, który jak to zwykle bywa nie powiedział nic na poparcie swoich słów z przed kilku dni. Ale co tam, ważne że syn i reszta zrobili z tego użytek i zarobili kawałek grosza. No dobrze ale co z naszym rynkiem?
[fumpBegin]
Zanim zacznę analizę muszę podzielić się pewnym spostrzeżeniem. Dzisiaj po raz pierwszy od naprawdę długiego czasu postanowiłem przełączyć TV na „super kanał” TVNCNBC i posłuchać co tam ten Draghi powie i jakie odniesie to skutki (oczywiście prędzej pozamykałem pozycje na Forex). I co? No śmiech na sali Ci niby profesjonaliści oddelegowują do tłumaczenia z angielskiego na nasze gościa który mógłby chyba przetłumaczyć bajkę dla dzieci i to pod warunkiem, że słowa padały by w niej raz na kilkanaście sekund i były typowym językiem dziecka. Gdy ta cała farsa się skończyła przed kamerami ukazał się przedstawiciel funduszu inwestycyjnego i natychmiast uspokoił wszystkich mówiąc, iż to że Draghi nie spełnił oczekiwań nic złego nie oznacza i że za chwilę wszystko wróci do wzrostów. Oczywiście to podziałało na niektórych moich czytelników bo już po kilku minutach stwierdzali w komentarzach (naśmiewając się oczywiście) „gdzie te spadki” ale nikt z nich nawet nie raczył spojrzeć na wykres i zobaczyć, że pierwsze zatrzymanie nastąpiło na linii trendu co było normalne a o tym, że bez żadnych powodów najpierw indeksy wystrzeliły w górę a dopiero po słowach „matacza” spadły gwałtownie i normalnym było odreagowanie chociażby w minimalnym stopniu, to już nawet nie wspomnę. I na koniec tych trochę przydługawych przemyśleń. Jak wielu inwestorów traktuję giełdę jak kasyno? Nie można się dziwić, że tylu graczy traci swoją kasę. Przecież wystarczyło że Draghi wszedł na scenę i powiedział dzień dobry a oni już jazda do góry. No dobrze ale chyba już pora aby spojrzeć na wykresy.
Co było dzisiaj każdy widzi, już i tak zabrałem zbyt dużo czasu wstępem więc przejdę do tego co możemy spodziewać się jutro. Moim zdaniem po długiej czarnej świecy powstała formacja chorągiewki i dlatego jutro spodziewałbym się na początku spadku o kolejne ok. 30 punktów. Oczywiście możemy teoretycznie jeszcze z jedną czy dwie godzinki pokiwać się w ramach formacji ale i tak powinniśmy ruszyć w dół. Ewentualne zejście i zatrzymanie na poziomie ok. 2145 zapewne niektórzy uznają za ukształtowanie prawego ramienia ORGR. Zatem ten poziom może wywołać korektę wzrostową.
Czarna świeca długi górny cień i znacznie krótszy dolny to kontynuacja formacji Insidebar. Zatem najważniejsze w układzie dziennym będzie wbicie na zamknięciu z tej formacji. Oscylatory raczej wskazują wybicie dołem (dzisiaj padły pierwsze sygnały sprzedaży) a i położenie formacji na dość istotnym oporze również za tym przemawia. Myślę, że brak wybicia w dniu dzisiejszym spowodowany był właśnie wspomnianą korektą intra na S&P po dojściu do linii trendu, która obecnie jest już zdecydowanie przebita.
Jeśli do końca sesji za oceanem nie stanie się cud i tamtejszy S&P nie odrobi większości dzisiejszych strat to przebicie tam wsparcia w postaci poprzedniego szczytu, które otwiera drogę do dolnego ograniczenia kanału, zapewne nie pomoże bykom wyjść z dość kłopotliwej sytuacji.
Jeśli wybijemy dołem z insidebar to zapewne trudno będzie powstrzymać niedźwiedzie przed dojściem do poziomów ostatniego dołka, które obecnie jest najważniejszym wsparciem cenowym.
[fumpEnd]
oczywiście wszyscy nie dowiarkowie musieli przełknąć bardzo gorzką prawdę gra pod info z góry skazana na zajęcie krótkich pozycji jak pan Panie Darku pisze od tygodnia im wyżej tym lepiej dla krótkiej pozycji co się dzisiaj w pełni sprawdziło każdy sobie może zadać tylko pytanie jak długo to potrwa bo malkontenci znów powiedzą sobie na pocieszenie od trzech dni bronią poziomu 2150 co też dzisiaj znów się udało zamknąc a od jutra będzie poszukiwanie na całego dołka do odbicia
mnie tam to wali co piszesz ale skoro już tak krytykujesz tych na L to tylko napiszę że KGHM chyba w tydzień dał 14% zysku a kontrakt z 2066 poszedł na 2187 czyli 111 pkt dla L , czasami pomyśl co bredzisz , na razie nic się wielkiego nie dzieje poza boczniakiem
Darku, nie, nie to nie tak. Znowu nie mogę się zgodzić – wszystko było OK z Draghim – przecież nikt nie liczył na to że będzie jakiś cud…obiecał że będą operacje otwartego rynku, że jest konieczność uruchomienia ESM i ESFS i uwierz mi że powiedział dużo. Jedna sesja reakcji absolutnie nic nie znaczy i jutro może być równie dobrze +2%. Amerykanie mieli świetny pretekst żeby zrealizować zyski po ładnym rajdzie – przyznasz chyba że te dwie białe świece były imponujące i surrealistyczne (ja to przyznaję bez bicia). Podoba mi się ta wzmianka że syn zarobił – ale syn też wiedział… Czytaj więcej »
Spokojnie to nie jest mordownia. Jeśli nawet na spadki trzeba będzie jeszcze poczekać to założę się z Tobą że zanim nie zejdziemy na 1500, 1300 a może na 1000 to 3000 nie będzie. Hossy pokoleniowej mówię nie na obecną chwilę. A to że dzisiaj nie spadliśmy -5% to uważam za całkowicie dobre rozwiązanie. Liczy się to że o gospodarkach nawet nie wiemy połowy prawdy bo takich krasomównych Rostowskich jest znacznie więcej i za jakiś czas nie koniecznie długi wypadną zapewne kolejne „Trupy” (może np. Francja?). Podniecanie się tym, że najwięksi matacze są w trendzie wzrostowym nie jest zdrowe. Ja patrzę… Czytaj więcej »
Albercie nie, nie to nie tak z Draghim nic nie jet w porządku cudu na pewno nie będzie 2+2 zawsze równa się 4 nawet jak próbują Ci od kilku lat wmówić że jednak równa się 5. Rynki miały świetny pretekst żeby tą piękną falę impulsu od końca maja skorygować na s&p 500. Sam przyznasz że dzisiejszy zjazd po takich obietnicach jest zaskakujący. Jutro dalej może kontynuować korektę tej przepięknej fali impulsu.
Moje podejście do rynku a Twoje czy większości tutaj piszących to dwie różne rzeczy więc darujmy sobie 🙂 Pozdrawiam
Na oscylatorach padly Darku sygnaly sprzedazy. To miales na mysli?
Tak a co napisałem inaczej? Zaraz sprawdzę.
Darku powodzenia z komentorami wyżej 🙂
choćby nie wiem jak było źle na świecie to grube koty do paniki nie dopuszczą, będą tak długo grać swoimi kartami aż wyciągną kasę od wszystkich. Pisanie o AT to dobre zabawy w piaskownicy, wiadomo, że może i biorą pod uwagę AT ale dla kotów z WS jest ważne jaką pozycję mają przeciwnicy, jeśli większość ulicy i mniejszych fundów jest na krótko (tak wskazuje logika, bo złe infa, bo wali sie w EU, długi wUSA, spekula gra na wyciśnięcie kasy z ECB przeznaczonej na skup obligów SP, PT, GR, IT) to wiadomym jest że grube koty będą trzymać rynek wysoko… Czytaj więcej »
Rozumujesz nie najgorzej ale trochę przesadzasz. AT nie jest dla nich tylko dla nas. W niej widać co oni robią.
NO TO MOŻE OD JUTRA ZROBIMY TAK , POWIESZ NAM DARKU DOKŁADNIE JAK MAMY ZAGRYWAĆ I W KTÓRĄ STRONĘ I POTEM ZOBACZYMY JAK TRAFNIE GRAŁEŚ SWOJĄ MISTRZOWSKĄ AT ale nie po sesji a w trakcie i jak to ogolimy goldmanów i morganów
Jesteś osobą, która ma poważne problemy. Ale to nie jest powód abyś mówił mi co mam robić. Jak chcesz znać moje sygnały wejścia/ wyjścia to połóż na stół 2000 co miesiąc i będziemy rozmawiać.
na tvncnbc mowia ze beda wzrosty (powolne ale up), no to chyba wiadomo co bedzie? 🙂
Mówią to od 15-tej jak tylko Draghi skończył pieprzyć. I to jest to skrajne niedźwiedzie nastawienie jak tu ktoś starał się udowodnić.
Przedwczoraj wypowiadał się vice minister finansów odnośnie polskich obligacji. Tak samo jak pisał Darek, przyznał że mogą czekać nas zawirowania.
To dlatego gargamel śpieszy się tak z emitowaniem obligacji… Coś w tym musi być…
Także czasem ktoś coś ciekawego powie w tej stacji 😉
że co? w tvncnbc od dawna trąbią, że każde odbicie należy wykorzystać do zajęcia krótkich pozycji lub sprzedania akcji, podobnie zresztą jak na większości blogów… wszyscy widzą spadki na jeszcze 2-3 miesiące a potem odbicie… moim zdaniem szczyt będzie w okolicach wygasania serii wrześniowej (+/- tydzień) i potem w dół aż do wyborów w usa i dno na wygaśnięcie serii grudniowej
Wszystko ok tylko ten byk ortograficzny w przedostatnim akapicie strasznie kole w oczy.
Może czy morze tak samo sie przecież czyta więc nie wymagajmy od prostolinijnego Darka zbyt wiele.
Marku, gdybyś miał odrobinę honoru to po takim wpisie już byś tutaj nie wszedł, ale pewnie nie można na to liczyć.
to czas na wzrosty od jutra ? zdecydowanie tak !
nie pamietam czy widzialem kiedykolwiek na naszej gieldzie taką zagrywke jak dzis – nie chodzi o wzrost w slad za Daxem przed komunikatem o 13,30 ale potem – DAX i kontrakty na USA spadaja juz ostro, a u nas w najlepsze wzrosty ! mysle sobie ze to byla potezna manipulacja mozliwa tylko na tak plytkim rynku jak nasz
moze chodzilo o wsadzenie duzej ilosci kontraktow ? a moze ktos opatrznie zinterpretowal slowa Dragi? w kazdym razie po sesji pozostal niesmak i swiadomosc ze ilus tam krajowych graczy niezle zostalo poturbowanych
mysle ze niedzwiedzie maja trudnego przeciwnika
napisze to jeszcze raz bo chyba Dareczek nie rozumie , na giełdzie liczą się zyski i dywidendy a ty chłopie byś chciał dostać akcje spółek zarabiających miliardy za darmo , zrozum że jak się w 2008 nie załapałeś na armagedon to tym razem na zasadzie zmienności się na niego nie załapiesz , nie ma ulicy wpłacającej po 5 mld zł miesięcznie do TFI i nie ma Lehmana który był zmuszony do wyprzedawania aktywów ty byś chciał ale twoje chciejstwo nic nie da , jesteś niedźwiedziem dlatego ciągle widzisz spadki ale oczywiście jako treder grasz też w górę , ja jakoś… Czytaj więcej »
Ty kolego musisz poczekać aż Ci rozumu przybędzie bo twoje niektóre komentarze są żenujące i w dodatku nie maja wiele wspólnego z prawdą. Jeśli czegoś nie pamiętasz to musisz brać jakieś ziółka na pamięć.
Darek, sam mówiłeś żeby nie robić z Twojego forum bankiera, ale teraz mam wrażenie że sam się do tego przyczyniasz …. jeśli gość mówi Twoim zdaniem głupoty, to albo go banujesz albo daj komentarz „bez komentarza…” jeśli nie mówi głupot to dajesz merytoryczną odpowiedź; tak przynajmniej ja uważam, ale może się nie znam ?
Masz rację właśnie jeden komentarz zbanowałem.
Ty jesteś idiotą normalnie, raz piszesz że będzie mega spadek póżniej że wzrosty, sam debilu pisałeś że jak jest bessa to grasz tylko na S a jak ktoś tak robi to krytykujesz. Normalnie 4 fora już irytujesz tylko żeby irytować. Pseudo znawce udajesz a sam jakoś w dołku odwagi nie masz kupić a później jęczysz. brydzia/Mega bessa/muppet show/quba czy jak ci tam psycholu lecz się wreszcie na głowe, zdefiniuj się co do płci A Panie darku może Pan moderować forum, nie rozumiem po co pan tego idiote publikuje, mówi pan że koniec a pozniej znow pojawia się wpis tego typa,… Czytaj więcej »
Wiem, że już nie raz mówiłem o banowaniu głupich komentarzy ale zawsze myślę, że ludzie mogą się zmienić i nie chcę dopuścić aby siali plotki po necie że banuje jak mi coś nie pasuje. Jednak widzę że na niektóre osoby nie ma rady i trzeba banować. Rozumiem również że się zdenerwowałeś ale prosiłbym o umiar i nie używanie obraźliwych słów.
Panie Darku, całkowita racja co do obraźliwych słów szczególnie co do osób psychicznych, natomiast Pan czyta tylko ułamek tego co ja wpisów tej osoby. Zresztą mój wpis też nadawał się do wykasowania, nie obraził bym się z tego powodu.
Mysle Panie Darku ze tym razem bedzie jak pisze Bialek w swoim specjalnym dzisiejszym komunikacie w ameryce panuje skrajny pesymizm i to jest chybaxczas na mocniejszy ruch w gore, bo wiekszosc czeka zainwestuj w pazdzierniku i sprzedaj swoje akcje w marcu a zarobisz napewno a do pazdziernika spadki bo wakacje, a teraz moze byc inaczej w pazdzierniku sprzedaj na gorce! Nie wiem co myslec ja jestem bykiem w 30% reszte trzymam na lepsze czasy ale moze tym razem ma racje?
nie możemy sie obrażać na to, że nawet po takich wydarzeniach jak ostatnie – rynki nie chcą spadać. Wszystko jest na wykresach, jasne, czytelne tak że jaśniej się nie da. PS Darku, nie pisz o 1500 czy 1000 pkt na wig20, to nie ma sensu. Nasza giełda nie rosnie od 20 lat, stale jesteśmy na tych samych poziomach. Na identycznych co teraz byliśmy juz w 1993 roku, potem w latach 96 – 98, i wiele razy później. Potrafisz porównać Polskę, polskie przedsiębiorstwa do tych z z lat 90’tych ? 😉 Choćby nie wiem jaki był kryzys, to chyba tylko wojna… Czytaj więcej »
ps
chodzi mi o zepchnięcie tak nisko w rozwoju, nie o poziom indeksów. Jestem pewny ze za 20 lat tez będziemy bujać w okolicy 2200 pkt, tak jak bujamy dziś i bujaliśmy 20 lat temu 🙂
To wszystko tak wygląda jeśli porównujemy w cenach nominalnych. Gdyby uwzględnić inflację, to realnie jesteśmy jakieś 70% niżej.
wszystko fajnie, tytlko proszę nie robić takich nomen omen – byków
jeśli jutro będzie dalej spadać=gorsze wyniki w US to do września konkretnie 13 rozpoczęły się spadki i nie będzie to podwójny szczyt ale tak jak pisał gospodarz RGR, widać do cac na dax. Ja wchodzę mocno na S po 16:00 jeśli pojawią gorsze dane. W prasie piszą złoty „mocarz” ale do euro a zobaczcie na $ odbił się od 3:30 i testował 3:40. Monti tak jak zakładałem dał wypowiedź czysto spekulacyjną a przecież tajemnicą jest „wielką” że on nic nie może bez DE a Andzela nie zamierza wydawać 300 dużych baniek na Hiszpanów. Podsumowując jeśli jutro będzie spadać dalej to… Czytaj więcej »
spokojnie Panowie, tak wielkiego pesymizmu jeżeli chodzi o rynki nie czytałem chyba od 3lat.. i to na wielu blogach, wszyscy zostali ofiarami szumu medialnego, gdzie się nie obrócę tam czytam a to o Grecji, a to o Hiszpanii, Włoch i etcetera, człowiekowi wydaje się, iż nadchodzi wielki armagedon, że wszystkie rynki padną a ostoi się tylko USA no i ewentualnie Chiny i to samo odzwierciedla również inwestorów w USA, skrajny pesymizm!, na blogu Białka można przeczytać iż takiego skrajnego pesymizmu jak teraz nie było od 1985r!! i jestem tego samego zdania co on (przynajmniej pod tym względem się zgadzam), iż… Czytaj więcej »
Tylko, że tego skrajnego pesymizmu nie widać wśród inwestorów indywidualnych (po obu stronach oceanu).
kolego wcześniej ktoś pokazywał nastroje inwestorów , gdzie masz ten duży udział złych wiadomości i niedzwiedzia ? masz oczy czy od blogu do blogu i za antywskaźnik robisz ? spadków nie będzie tak jak i wzrostów. Żadne analogi a szczególnie białkowe się nie sprawdzają.
Witam wszystkich bardzo serdecznie, a przede wszystkim gospodarza serwisu. No i od razu mam pytanie do gospodarza a nawet do wszystkich? Mianowicie czy kiedykowlwiek można było być w 100 procentach pewnym że jakaś informacja wywoła oczekiwany i porzadany efekt na rynku. Najlepiej komentować po fakcie. Nikt nie wie jaka będzie reakcja a już napewno słowa szefa ECB wypowiedziane w zeszłym tygodniu nie mogły racjonalnie rokowac jakiś zdecydowanych działań, jedynie mogły wywierać wpływ na wyobraźnie graczy ale napewno nie na sposób ich przemyślanego sposoby podejmowania decyzji. Więc Panie Darku słowa w stylu że dorobiła się czyjaś rodzina brzmią od osoby tak… Czytaj więcej »
To nie są śmieszne słowa ale prawda. Możesz sam się przekonać oglądając dokument na http://w277.wrzuta.pl/film/7ciIV7XWTke/szwindel-_anatomia_kryzysu___inside_job_2010_pl_1
na bankierze w artykułach non stop komenty o hossie pokoleniowej kto to pisze ?
..skoro wszystko wskazuje na spadki,to niech wreszcie spadnie porządnie,bo to już jest męczące.Już nawet nie chce się czytać o tym kryzysie i tych działaniach które mogą zostać podjęte,ale jeszcze nie pora na to.Niech wreszcie zbankrutują ci co maja zbankrutować, bo z tego gadania o ratowaniu tego czy innego dla dobra wszystkich,to juz sie niedobrze robi.
Tak by było najlepiej. Tylko że cała ta sitwa bankiersko-polityczna bo nie sposób jest już odróżnić kto jest kto bo karuzela stanowisk się kreci została by rozgoniona na 4 wiatry. W Islandi jak obywatele wzieli sprawy w swoje ręce i przez internet napisali nową konstytucję powiedzieli bankierom że guzik dostaną i nie będą spłacać nie swoich długów jakoś od 2lat nie slychać żeby taki kraj istniał na mapie świata. Czyżby blokada medialna. A bankierzy z tamtąd spierd…….li tylko się kurzyło bo organa ścigania zaczeły wszczynać postępowania karne. Kilka największych instytucji posiada większość aktywów na rynkach, a ludziska jakoś masowo nie… Czytaj więcej »
„Jeśli nawet na spadki trzeba będzie jeszcze poczekać to założę się z Tobą że zanim nie zejdziemy na 1500, 1300 a może na 1000 to 3000 nie będzie” Panie Darku a czy zakładem nie jest pozycja na giełdzie?? Longterm kupuje akcje to widać po akcencie wpisów i jest przekonany o hossie pokoleniowej, Pan jeśli (podkreślam jeśli) gra krótkie to macie już swojego rodzaju zakład. Czyli raczej jeden straci drugi zarobi. A teksty typu mogę się z Tobą założyć chyba nie przystoją gospodarzowi. Takie moje zdanie obecnie czekamy czy ruch będzie tylko korekcyjnym abc czy przerodzi się w coś więcej (ruch… Czytaj więcej »
Strasznie niski obrót na wig20, i strasznie duży spread na FW20…
Albo dalszy ciag marazmu sprzed Draghiego i idziemy w bok, albo w prost przeciwnie – ktoś wykorzysta niska płynnośc żeby jakies cuda z cenami wyczyniać…
PKN po 40 min obr buwaga 9.991 zł normalnie jazda bez trzymanki 🙂
moim zdaniem wczoraj powstała formacja wyrzucenia. co prawda nie wielki spadek, ale jakiś był.
….Polacy to naród idiotów – TAKą opinię ma o NAS większośc Niemców……i chociaż za studenckich czasów, za ten tekst, dałem jednemu faszyście w zęby tak mocno, że mu się matka w locie przyśniła – za co w zamian spędziłem w pięknym niemieckim areszcie ponad 24h….z perspektywy czasu…i tak jak was czytam, dochodzę do wniosku, że tamten zwolennik hitlerjugend miał rację……a ja się NIESTETY myliłem…
…..technicznie…..od dwóch dni s&p spada….VIX też, jedno z dwojga się myli…..reszta tak jak w poprzednich wpisach……hehe.
@Hehe nie wiem czy miałeś na celu obraze ludzi na tym blogu czy nie ale jakoś tak wyszło, że można się poczuć dotkniętym. Ale mniejsza o to.
Ja mam do Ciebie prośbę pisałeś o fali 4 w stanach, że trwa obecnie jak możesz podaj mi zakres fali 1,2 i 3 lub zamieść do tego stosowny rysunek bo nie za bardzo łapię co tam oznaczasz w ten sposób. Pozdrawiam
….a czyż można TUTAJ jeszcze kogoś obrazic – po tych epitetach, które od kilku dni padają na pravo i levo…..wątpię….
….co do fal ….w ruchu od 27 lipca mamy wydłużenie jednej z fal ….co książkowo winno wynaturzac kolejną falę i zezwolic jej na zejście do zakresu nominalnej czwórki u jej poprzedniczki….co miało miejsce wczoraj…..wyraźne zejście poniżej 1350 neguje ten scenariusz……hehe.
Czyli uderzasz w tą stronę jak rozumiem:
http://www.bankfotek.pl/view/1297522
a składową czego by był ten impuls ? falą cwY tzn może z innej beczki pytanie spadek 1420-126x to u Ciebie impuls czy zygzak bo dalej to już sobie sam odpowiem składową czego ma to być.
….Tomasz….dokładnie tak…a ruch od szczytu ewidentnie impulsowy…..pozdrawiam
…. Darek…..udało CI się jakimś cudem przytargac na to forum niedobitki bankierowe….nie uważasz, że najwyższa pora z tym skończyc??????
Jak najbardziej i od nowego tygodnia „głupia wypowiedź = ban”
tomon a jak idzie harmonikowi ?
Daj spokój Tomon ,przecież he he to egocentryk chcący w każdym wpisie podkreślić swą wyjątkowość. To również cechuje mocno zakompleksionych osobników.Konglomerat obydwu tych cech nosi w medycynie wdzięczną nazwę „he he”
@Kuba nie wiem nie zagłębiam się w to za bardzo. Wiem tylko ze stosuje podobnie jak ja TFE i bardzo chetnie poznam jego zdanie. Najlepiej poparte rysunkiem chociaz jak cos to jak mniej wiecej mowi co mu w glowie swita to sam to dorysuje i zobacze jak sie ma to do moich oznczen
to prawda ten hehe ma jakieś spore kłopoty natury umysłowej. Skoro ten blog jest cenzurowany to cacy osobnicy nie powinni być dopuszczani do głosu. Na bankierze może sie popisać, iż jest najlepszy.
tu sie nie zgodze bo moze i styl wypowiedzi jest jaki jest ale sama treść jest jak najbardziej ok i odnosi się do aspektów technicznych.
…..bla……bla…..bla…………..widzę, że MA bankierowa popularnośc dotarła i TUTEJ……hehe……zmień SE gościu nicka kolejny raz i pobrażaj MNIE jeszcze….może dzięki temu będziesz spokojniej spał……hehe…..
W przeciwieństwie do ciebie mam najnormalniejszego nicka pod słońcem, a ty hehłaj dalej
to jeszcz jedno pytanie jak oceniasz ten wzrost na naszym rynku bo jeśli tak liczysz w stanach to liczysz tam, że w niedługim czasie fala vwcwY dobiegnie końca ( ze względu na wydłużenie vw3 to 5 wcale wysoko już nie musi zajść) a wtedy spadek na sp rzędu (przynajmniej) 150 pkt powinien sie pojawić. Jak to odnosisz do naszego rynku. Bo ja mam pewien problem z interpretacją ruchu z dołka czy to co wczoraj było na 2137 to jakaś rozszerzona fala 4 jako a 171-146 b 146-187 c 187-137 i teraz trwa fala 5 analogiczna do tej która obserwujemy na… Czytaj więcej »
No tak wystarczy poczytać jego wpisy na bankierze.
Ten ton mentorski w który zawsze uderza i to, że nie zaczyna zdania z wielkiej litery tylko od …
Do Raf : Wygląda, że niektórzy inwestorzy wykorzystują niski obrót, aby cuda z cenami wyczyniać np. http://wiadomosci.stockwatch.pl/podaz-zaatakowala-jak-na-rozkaz-analiza-techniczna-lubawa,wykres-dnia,33727
Piękna sytuacja, aby zakupić akcje w cenie 0,5 zł, tzn. z 50% dyskontem.
Inny przykład : http://gielda.onet.pl/pzu,18648,101,0,8523,profile-spolka
Piękna sytuacja, aby się obkupić przed dywidendą.
Może nie będę na tym forum mile widziany z taką opinią, ale na kontraktach bym dzisiaj S nie brał. Nawet po danych z USA.
Światowe niedźwiedzie dziś mają dożynki 🙂
To co koniec wzrostów? Na S&P na oporze i fibo tworzy się piękny blok 🙂 Do tego oscylatory gorące.
interwał 1h
możliwe, ale jeśli dziś nie spadną to wsparcie na dziennym i tygodniowym trzyma, na kolejny tydzień nadal preferowany będzie kierunek up. Obszar 1334 – 1350 – póki nie przełamią w dół nie ma co myślec o spadkach
W czasie trwania olimpiady giełdy nie spadają. Nie wiecie o tym?
2200 zostanie pokonany, oby na to była tendencja trwała a nie liczona w godzinach
I znowu pompka przed danymi, czyli zaskoczenia nie będzie i pojedziemy down.
„Moim zdaniem po długiej czarnej świecy powstała formacja chorągiewki i dlatego jutro spodziewałbym się na początku spadku o kolejne ok. 30 punktów. Oczywiście możemy teoretycznie jeszcze z jedną czy dwie godzinki pokiwać się w ramach formacji ale i tak powinniśmy ruszyć w dół”. -rynek ma gdzieś Pana komentarze .
Wszytko ładnie opisane w komentarzu i żadnej wartości prognostycznej , żadnej
, mam wrazenie że cale pańskie komentarze sa tylko po to aby dowieść tej prognozy calorocznej co Pan kiedyś napisał i wysłał wszystkim i jak nie idzie po pańskiej myśli to Pan Fuczy
Chłopie ogarnij się? Jak sądzisz czy komentarz raz dziennie może być ostateczna wyrocznią na interwale 1h? Musiałbym zamieszczać go dwa, trzy razy dziennie i właśnie z powodu takich nie koniecznie mądrych wypowiedzi od nowego tygodnia wracam tylko do komentarzy na wykresie dziennym.
to lekka uwaga aby Pan nie widział tylko spadków , bo spadki były w pana rocznej prognozie. Coraz wiecej spolek ladniej wyglada , sp 500 ladnie wyglada , eurusd ma gdzie sie odbic , kuzwa wykresy nie wskazuja jakiejs apokalipsy
Witam
Bo to nie była żadna chorągiewka!! Chyba, że dla Pana dwie szpulki na 1h bokiem to już chorągiewka 🙂
Znowu naciągane pod swoje prognozy. Niech Pan opisuje to co Pan widzi a nie chce zobaczyć.
A
Darek nie pękaj. Co niektórzy chcieliby dostać „gotowca” do ręki,
bo dając im „wędkę” są na tyle leniwi, że nawet nie chce się im łowić! A niestety zabawa w rynki finansowe jest ciężka, trudna i stresująca.
Wykres 1h pomaga i niech Pan z niego nie rezygnuje. Radzę dać sobie spokój z wpisami tego typu bo szkoda nerw.
No ale prawdą jest że Pańskie przewidywania ostatnio się nie sprawdzają. Rynek rośnie i kurde nie bardzo widać żeby miał spadać. A dzisiaj to dziwią mnie te wzrosty na DAXie i S&P fut :/
TVNCNBC podaje, że premier Hiszpanii twierdzi, że finansowanie długu kraju jest trudne. Trudne to dla mnie lipa na maxa, czyli beznadziejne i w weekend usłyszymy o pomocy dla tego kraju.
Taka ciekawostka (mam wolne więc oglądam TVNCNBC)
Program Milion w Portfelu i zarządzający bardzo ostrożnie podchodzą do inwestycji (bodajże odświeżają portfel co 2 miechy, ale tego nie jestem pewien).
Większość ich portfeli to obligacje, fundusze typu Total Return, a Portfel pana Buczka to w 100% fundusz ochrony kapitału. Daje do myślenia.
pisałem wczoraj aby zachować spokój – rynki zawsze się mszczą, tym razem po dupie dostają pesymiści jak nadejdzie era wszechobecnego optymizmu i hossa zagości na dobre wtedy warto zacząć myśleć o zwale, obecnie rynek idzie NIElogicznym kierunku jak to bywa w 90%
Komentatorzy są zabawni:
„złoty oderwał się od notowań EUR/USD”
„mocny złoty”
Zabawnie to Ty tracisz wierząc, że spada jak rośnie.
Ja to bym raczej zasięg z ogr-a zaczął liczyć, kolego Krezus.
Jednak co do tego, że prognoza roczna ma niekorzystny wpływ na Gospodarza jestem skłonny się zgodzić. Po co pisać (a to jest 99% informacji w Internecie na temat rynków i tak postępuje 99% inwestorów) co może się zdarzyć. I denerwować się jak ktoś coś powie. Przeżywać swoją ewentualną pomyłkę. Trzeba iść za rynkiem jak cień, w odpowiednio, indywidualnie (każdy ma inną psychikę i bagaż doświadczeń) dobranej odległości. I to robi ten 1%.
Macie przenikanie na Dax czyli jest tak jak mówiłem czekam zatem nadal na 13300-13400 na DJ i biorę super S. teraz biorę duże L na $.
Ben jak Twoje S na miedzi i futach heheh ? widać ,że dożynki dla misia trwają. Byki górą. Zbierać akcje bo hossa się zaczęła.
czyli dobrze wczoraj widziałem, że będą niedźwiedzie zarzynane …
No i hossa pokoleniowa sie zaczyna. Longterm miał znów racje.
ciężko powiedzieć czy masz racje ale rzeczywiście prognozy gpospodarza sie zupełnie nie sprawdzają. Podaż naciska tylko na 5 min i jej nie ma. Cóż doświadczenia w realnym rynku za mało.
Prosze nie podszywac sie pod moj nickname !
na pokoleniowa to jeszcze przyjdie nam poczekac, ale fakt ze powinno rosnac teraz przynajmniej pod 2300
Hossy pokoleniowe sie inaczej zaczynaja i sa wpasowane w jakis cykl koniunkturalny.
Predzej widzialbym rozpoczecie sredniotrminowych wzrostow i test gornego ograniczenia konsolidacji.
Sądzę,że wiekszość inwestorów indywid., inwestujących tylko w akcje, bierze pod uwagę takie komentarze,a ponieważ nie ma dużej wiedzy/podobnie jak ja/na temat i analizy techn. i innych,w swoich decyzjach kupna bądź sprzedaży akcji,opiera sie na opinii ludzi „siedzących” w temacie,dlatego taki blog na pewno wpływa na aktywność tych indywidualnych na giełdzie,a sądzę ,że dużo ludzi tutaj zagląda,żeby przeczytać,co pisze fachowiec.
2220 osiagniete, druga luka zamknieta.
Z mojego liczenia fal, zaczynamy 3-cia w pieciofalowym ruchu wzrostowym, ktory z kolei jest 3-ka w fali wyzszego rzedu.
Ten ruch potwierdzalby harmonicznego Grtleya o ktorym wspominalem.
Jedyne czego mi brakuje to obrot.
a, jeszcze na dziennym orgr z celem ok 2350…
Tak jak pisałem wczoraj czekałem do 16:00 z decyzją i wstrzymuję się z S na DJ do poziomów 13300-13400. Wtedy też wejdę w miedź na big S. Teraz już kupuję $. O hossie czy to pokoleniowej czy kwartalnej możecie zapomnieć:) To nie są dane na wzrosty 4 %;) ale widzę naganiaczy nie brakuje.
Jeden dobrze wiedział, że coś tam…
Drugi już wie, że to pokoleniowa hossa…
A jakie to ma znaczenie? (Oprócz waszego ego.)
Ważne, żebyś jeden z drugim wiedział kiedy kupić a kiedy sprzedać. Nie na podstawie własnych „przemyśleń”, ale na podstawie sprawdzonych sygnałów dawanych przez rynek. Jak będziecie to wiedzieć, to nie będziecie pisać takich pierdół…
bo taka jest prawda, wczoraj niedźwiedzie mogły zrobić wszystko, nie zrobiły nic. Dzis płacą.
Ale jazda bez trzymanki. Ach szkoda, że beze mnie. I trzeba mi było być niedzwiedziem?
Przez taki ludzi jak gospodarz ludzi tracą majątki! Pisanie głupot powinno byc karalne!
gdyby było, to byśmy Ci już paczki wozili.
Zapamiętaj, że właściciel forum prezentuje tylko swoje przemyślenia a nie jest wyrocznią, ani nie występuje tu jako doradca inwestycyjny.
Decyzje inwestycyjne każdy choćby średnio inteligentny inwestor podejmuje samodzielnie i bierze za nie pełną odpowiedzialność.
Jeżeli swoje decyzje podejmujesz na podstawie wpisów na tym czy innym forum, to lepiej zostaw te klocki, bo sobie wielką krzywdę zrobisz.
ja od godziny L surowce i akcje.
Dobrze, że Mario nic nie powiedział wczoraj o QE bo Pan Darek wszystko by zwalił jak to nieładnie ujął na „matacza” a tak mamy małą niespodziankę dla misia, którą było widać gołym okiem obserwując tylko LOP na wczorajszej sesji.
A
Wszystko by się zgadzało gdyby nie dzisiejsze wieści o EFSF.
Jak nie Mario to Ben, jak nie Ben to jakiś EFSF czy jak mu tam. Jako technik nie powinien Pan na to zwracać najmniejszej uwagi. To szum, który tylko zakłóca myślenie. Ja jestem na off na infa. Patrzę tylko na wykres, a Pan mimo, że też tak pisze, że kreski dla Pana najważniejsze ostatnio więcej uwagi poświeca politykom niż wykresom. Założę się, że obrót za mały i to podważa wsio. Liczę na obiektywną analizę
Piszę to ponieważ każdy wzrost ma podłoże w jakiś doniesieniach od elit. Gdy tylko emocje opadają to rynek niweluje to co urosło. Dzisiaj tyle osób się podnieca wzrostem u nas ale jakoś nikt z nich nie dostrzega, że nasz wzrost w obliczu innych indeksów to zaledwie maleńki podskok a o tym że równo z wzrostami na TOP5 spada waluta co za chwilę stworzy super okazję do sprzedaży akcji i wymiany złotówek na walutę po bardzo ciekawym kursie. Zatem kilka procent na akcjach plus kilka na walucie i razem przez dwa trzy dni jest całkiem niezły zysk.
Na na EURPLN silny tredn spadkowy i pisanie, że to już koniec przeceny eurpln to kopanie się z koniem. Zagra Pan długie na tej parze? Na USDPLN wybite ostatnie dołki z impetem, na CHFPLN roczne minima. Nie widzi Pan zaś objęcia bessy na USDPLN sprzed kilku dni, nie widzi Pan nic co bycze a to nieprofesjonalne. Widzi Pan tylko EFSF itp a kreski już nie. Myśli Pan, że już realizacja zysków. Wkrótce się przekonamy i niech już Pan skończy z tym politykowaniem tylko ochłonie i obiektywnie popatrzy na kreski.
Zapewniam Cię, że patrzę obiektywnym okiem. Masz rację że w ujęciu dziennym na EUR/PLN jest trend spadkowy ba nawet dzisiaj został przebity ostatni dołek w trendzie średnioterminowym, tylko brakuje Ci spojrzenia prawdziwego inwestora (trójekranowego) spójrz na wykres tygodniowy i przeanalizuj jak poszli do góry a jak spadają? Rozumiem, że czasami zbyt mocno widzę że to już zacznie walić w dół tu się zgodzę ale niestety wykresy w długim terminie (mówię o naszym rynku) wskazują na scenariusz spadkowy nie wzrostowy.
a co maja jakieś wieści o efsf czy zupełnie inne infa do at, według której analitycy techniczni na takie rzeczy nie zawracają uwagi poniewaz wykres mów wszystko?
Oczywiście, że z wykresów można wyczytać wiele ale nie koniecznie zaskoczenia które przyśnią się jakiemuś politykowi w nocy. Nie róbmy jaj, w perspektywie kilku czy kilkunastu dni tak ale kilku godzin nie zawsze.
no właśnie tu jest problem, że osoby które nie znają się na at najwięcej mają do powiedzenia bo myślą, że jak ktoś jest dobry z at to weźmie długopis i narysuje kontynuacje wykresu na następny miesiąć. A jak widzi jakiś błąd to czują się rozczarowani. Może trzeba od tego zacząć, że z definicji at ma czasem pokazywać wieksze prawdopodobieństwo jakiegoś zdarzenia, jak ktoś ma doświadczenie to potrafi te niektóre momenty wykorzystać i zarobić na rynku, często też ktoś ma poprostu „przeczucie”, że jakiś scenariusz nastąpi i nawet nie potrafi go wytłumaczyć at. A jednak się sprawdza. I to jest właśnie… Czytaj więcej »
Robi sie ciekawie.
Będziemy testować górne ograniczenie konsolidacji ?
Jak na razie euforia nie jest potwierdzona przez indeks cenowy…