Chciałbym dzisiaj przeprosić wszystkich stałych czytelników za brak analizy po dzisiejszej sesji jednak po tym co dzisiaj się działo i w obliczu dzisiejszej decyzji FED szkoda w ogóle cokolwiek pisać. W dalszym ciągu opór na 2200 a wsparcie: intra 1h – 2170, dzienne ok. 2100.
Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.
Jestem na super mega L na $:) do zobaczenia po 20:15;)
i znów zamiast uruchomić pkobp do poważniejszych wzrostów rzutem na tasmę pociągnęliście indeks a kontrakty prognozują na czerwono jak tak można nawet krótkiej pozycji nie idzie zając na tym poziomie który sobie założyliśmy czy jutro będzie jeszcze lepiej niż dzisiaj śmiemy wątpić ale im wyżej tym lepiej dla krótkich pozycji
wklejałem tu niedawno wielkie orgr na KGHM … czemu Panie Darku brak odzewu na taka wizję wykresu ?
Wielkie ORGR? Kiedy gdzie?
Darku,
nie ma za co przepraszać. Twój komentarz jest adekwatny do sytuacji 😀
Ktoś pisał o drukowaniu znaczków pocztowych – no tak na to ich stać. Co więcej chcieliście od FED ? ropa w zł jak w szczycie swoim z 2008. To jest tanio żeby drukować? heheh – Panie Long może jutro omami Pana swoimi gadkami monty pajton :[-)
http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,12236840,Fed_nie_dodrukuje_dolarow__Wall_Street_w_dol.html
fed nie dodrukuje kasy.
znaczy kupuj i grube L. lepiej kupujcie akcje póki promocje są !
Erwin to chyba Ty jesteś w promocji. Tu nie bankier więc odpuść sobie taki komentarze – dziwolągi!
Ogólnie cisza i poza małym zamieszaniem na kilku upadających spółkach oraz dużym obrotem na KGHM na zamknięciu, to faktycznie przebieranie nogami w miejscu i czekanie. Z dużej chmury, czasem mały deszcz. Chyba, ze Mario znów rozczaruje, swoim wystąpieniem, jakość jest mało przekonujący ile razy się pojawia to są spadki. Oby się nie powtórzyła sytuacja jak w sierpniu rok temu.
cena miedzy w ciagu roku spadla o ponad 23 % , a naszego KGHM znacznie mniej
dzis cena miedzy zblizyla sie o krok do rocznego minimum
ciekawe jak jutro KGHM ? czy ktos wezmie na fiksingu za 400 mln jak dzis , nawet jesli to byla pakietowka ?
Spójrz Mariusz sobie na wykres miedzi w złotych. Tam znajdziesz odpowiedź
KGHM tygodniowy, zasięg 180 zł
http://images40.fotosik.pl/1735/f61e440d569c58e6med.jpg
Rano obserwowałem sesję i nuda, a wracam z roboty, a 50% obrotu na fixie zrobił KGHM. I pytam gdzie tu hossa? Na szczęście oscylatory robią się cieplutkie, a ja cierpliwie zaczekam i S.
ostatni dzień i ostatnia szansa na otwarcie krótkich pozycji ciekawe czy podbiją już na samym otwarciu do góry fed nic nie rozwiązał a ECB pewnie znów się wyślizga ze swoich obowiązań bo i tak musi być po myśli zachodniego sąsiada
Ta podręcznikowa dystrybucja szczególnie na fixingu. Dystrybucja prawie napewno ale nie podręcznikowa, podręczniki nie opisują szulerskich zagrań. Akórat wczoraj znalazło się w ciągu 10min. 300tyś mappetów którzy kupli sobie po 10 akcji. Jeśli już to nastąpiłl transfer z tych funduszy które zarabiają dla nielicznych w każdych warunkach rynkowych do tych które zarabiają tylko podczas euforii w czasie prawdziwej hossy gdzie ludzie zabijają się w kolejkach przy otwieraniu rachunków maklerskich. Zastanawiam się skąd w ludziach w tych czasach jeszcze utrzymuje się wiara w efektywność rynków finasowych czyli wiarę że cena odzwięrciedla naturalne siły tłumu popytu i podaży
moze ktos zobaczyc na alchemie i wyrazic swoj poglad co do tej spolki. bylbym wdzieczny, bo sadze ze cos sie zaczyna tam dziac. dziekuje
Wygląda ładnie podwujny dołek zaliczony. Tylko że wszystko zależy od szerokości rynku. Tu są dwa przekonania że zaczeliśmy hoosse moim skromnym zdaniem błedne zalożenie, albo czeka nas przynajmniej jeszcze jeden porządny zjazd. Obstawiam przy tym drugim. Pierwsze ostrzerzenie przebicie 5.20 od góry SMA15. tutaj można jeszce zachować spokuj. 5.00 drugie ostrzeżenie tu już zaczął bym się denerwować. 4,80 redukował bym pozycje. W zależności za ile kupiłeś nie pozwolił bym na skasowanie zysku w całości. Opcja pierwsza rynki rosną- nie robił bym nic, gdyby tak było w najbliższych dniach i tygodniach oznaczało by to ruch do góry w średnim terminie a… Czytaj więcej »
Witaj
To nie dystrybucja, tak się nie robi dystrybucji. To pokaz siły.
Pozdro
A
Czyli gdy KGHM spada to jest wywalanie, a kiedy rośnie to jest dystrybucja 🙂
Wszyscy grają S, dziś to juz na pewno zwała … A tu na złość nic nie spada … Jakim cudem, przecież wszyscy grają S … To pewnie grubas tak sprytnie ubiera … Albo ma dobry humor, i wszystkim sponsoruje eSy na fajnych poziomach.
Jak widzisz nie wszyscy skoro jest jeszcze loop na poziomie 78tyś no i ty też masz inne spojrzenie na rynek. Obrót na fixsie na poziomie 400ml zł, a cena stoi w miejscu, a przez całą sesję jakoś nikt się nie kwapił do kupna KGH. To raczej nie jest normalne. No i u usrańców co drugi dzień jakieś cuda się dzieją podobno algorytmy im sie gubią komputery szleją i takie tam inne drobnostki
Marcinie papier urósł 18 procent w kilka sesji. Należy się chwilą odpoczynku
@Longterm
Na jakiej podstawie Pan uważa, że zaczynami/zaczelismy hosse pokoleniowa ?
O ile mi wiadomo wszelkie analogie historyczne jak i teorie dotyczące cykli koniunkturalnych nie potwierdzaja, że to teraz mamy zaczynać hosse pokoleniowa w rodzaju tej z lat 80-90′.
Analogie historyczne pokazuja prędzej 2014-2015 lub nawet później w rejonach 2018 jako poczatek hossy pokoleniowej.
W najlepszym przypadku końcówka rynku niedzwiedzia będzie dłuuugą konsolidacją i nie dojdziemy do dołka z 2008, ale za to bedziemy mieli kilkuletni boczniak i dołki na poziomie (WIG20 około 1500 a SP500 około 1000) + brak znaczacego bicia szczytów z 2011.
Co Mario powiedzial, bo siedze w robocie i nie mam news’ow.
To co zawsze – bredzi 😉 Dużym skrótem – wycofał się rakiem z ostatnich słów…
No to miś ma problem co prawda brak obrotów ale punkty z depo lecą tak samo…
I znowu ze swoja wypowiedzią jesteś w czarnej d……(dziurze).
takie tu pisanie Ty dosrać możesz, a prawdy nie pokażesz o swojej nieudolności. Domowe przedszkole choć w tym wieku to raczej chamstwo.
Też nie do końca widzę, ale patrząc na notowania, to najpierw dał nadzieję a potem szybko jest rozwiał. Kierunek odpowiedni 🙂
Ten pik w góre to był jeszcze przed wypowiedzią Mario.
Wg. mnie to był shortsquizze który miał wymieśc krótkie (i pewnie sporo wymiotł), np. mnie wywalilo bo bralem S po około 2176 FW20 dzisiaj ze stopem na około 2183. Ale naszczescie zdazylem potem ponownie otwozyc krotkie, wiec jak dzisiejsza sesja skonczy sie na tych poziomach co teraz to bede pare pkt na kontrakt, do przodu
Świeczka na EUR/USD w interwale 1H (14-15) wygląda czadersko 🙂
Powiedziałbym – zajebiscie na maksa.
Mario, wywołał dziurę tylko jak długo będzie na wykresach, myślę ze rynki szybko wrócą do poprzednich poziomów i znów będziemy , próbować przekroczyć opór 2200 na stałe , bo dziś 10 minut byliśmy wyżej, może wrócimy tam dziś, jutro lub ……długo nie. Trwamy poniżej 3 tydzień poniżej 2200
Jakbym słyszał dwóch analityków wypowiadających się zaraz po Draghim w TVNCNBC
Wg. mojego systemu padł, dosyć silny sygnał sprzedaży.
Jeśli jutro otworzymy sie luka w dol, to bedzie 100% potwierdzenie.
pięknie sie rynek znęca nad niedźwiedziem … miała być zwała … a tu taki klops 🙂
Klops? A niby dlaczego?
Jest godzina 17:12 i jakos klopsa nie widze…
założenie było takie, że rynki rosną pod spekulacje związane z bankami centralnymi. A tu oba banki wyjątkowo nie zrobiły zupełnie nic (poprzednio ECB choć stopy % obniżył). Więc wydawało by się że zwała powinna być solidna, coś w stylu pułapki na byki które w swej naiwności kupowały akcje pod wielkie decyzje banków. A tu nic … Nasdaq rośnie, Sp500 w sumie na zero, nasz banan ledwo spada zamiast spadać jak DAX lub mocniej … Wieczorem będzie wiadomo więcej, gdyby amerykanie urośli, to niedźwiedź zacznie jechać na psychotropach – świat się wali, nic pozytywnego sie nie dzieje, a giełdy rosną …
Jak ostatnio Mario dał impuls do wzrostów tak dzisiaj dał impuls do spadków 😉 Kuźwa ten koleś to musi kasę trzepać na giełdzie 😀 Taki wujek w EBC by się przydał 🙂
Z tego co wiem to jego syn jest mocno zaangażowany w kwestie inwestycyjno bankowe.
No bo rolnikiem to on raczej nie jest 😉 Nie zdziwiłbym się gdyby zaangażował się wraz z początkiem kadencji ojca w ECB 😀
Synek pracuje w Morgan Stanley. 🙂 jako… trader stóp procentowych. 😀
No i później taki cham MD takie pierdoły gada aby koledzy w dwa dni zarobili na co tam pragną.
Lingwista dla mnie też nie było i zrozum kolego, że ja wiem o tym matactwie i często widzę to na wykresach ale jest wielu mniej doświadczonych inwestorów i taki osioł jak Draghi robi im tylko wodę z mózgu. Nie oznacza to że ja sie na to złoszczę z punktu widzenia mojego trejdingu.
udział % byków na rynku jest taki sam jak niedźwiedzi.
http://www.aaii.com/sentimentsurvey/sent_results
http://www.naaim.org/news/naaim-survey-of-manager-sentiment/
tak na prawdę nic się nie wydarzyło, jak zawsze zapewnienia szefów banków te same, oczekiwania mimo tego, ze było wiadomo nic nie zrobią były spore jak długo można blefować ale to co się dzieje po ich wypowiedziach , jest przesadzone, chyba ze to przeleje czarę goryczy i będzie jazda windą w dół, ile razy można to powtarzać a większość to kupują, może jutro wrócimy do poziomu z ranka i będzie zamieszaniu, kiedyś była większa amplituda zmian i dłuższa, teraz trwa to kilka dni , sierpień z tego co się da zauważyć stracony, odłożyli działania naprawcze na wrzesień, widać nie mają… Czytaj więcej »
cisza ? zatem wiekszość na L to trzeba ich pozycje klasycznie powyciskać. Panie Longterm gdzie te złe nastroje kiedy widać ,że są pół na pół albo bardzo dobre. TO jakieś kpiny z tymi mega złymi nastojami naganiaczku jeden.
No i co pisałem wam żeby wchodzić ostro w $ przy 3:30 jak nie zejdzie niżej? i co? tak się zarabia a nie hossy pokoleniowej czeka;)
ben ty pisałeś o 13400 na downie kiedy ja CI pisałem 12930 i S w czwartek ( które są od piątku przetrzymane u mnie i niech robią swoje. Hello! 😉 ) po nagoncie MD ,że będzie ok a jego koledzy sprzedali towar barankom. Niestety tak musiało to wyglądać i zapewne nie raz będzie w trakcie chudych lat. Odkupowanie w dołeczkach i podbitki kolejnym chętnym a ich zabraknie jak będzie miś na misiu a nie ratio byk miś równe albo przewaga byka.
pisałem o zasięgu 13300-13400 to po pierwsze a po drugie mówiłem żeby ustawiać S w czw/pt że blisko szczyty i odwrót. Jak widać nie dotknęli byli na 13128 no sorry że nie uderzyłem w pkt:P
póki naganiają tacy jak Long term i inni a KJ wymięka ( dobry misiek ) to znaczy ,że jest ok dla Rynku misia a podbitki są rzeczą naturalną.
zapomniałem dodać iż tydzień temu jak Darek zamykał pozycje S to ja pisałem ,ze idzie czas na otwieranie S bo kiedy wieczny misiek wątpi no to jak to traktować.
Pozdrawiam Lingwistę – jest ok.
A gdzie byliśmy w zeszłym tygodniu a gdzie jesteśmy dzisiaj? Może trochę warto pomyśleć przed napisaniem komentarza?