Analiza weekendowa 11-14.06.2012

No i tradycja została podtrzymana. Nasze Orły pod wodzą „strachliwego” trenera po raz kolejny nie dały rady wyjść z grupy na zawodach o randze mistrzowskiej. Jednak my zajmiemy się czymś innym – analizą sytuacji giełdowej po ostatnim tygodniu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WrWoPNGix8o[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

30
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
MarekheheDariusz Bartłomiejczakjazzmarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil K.
Gość
Kamil K.

A jak teraz wygląda sprawa kontraktów względem wigu20? Taka duża baza będzie?

Qba
Gość
Qba

radzę obserwować wygasanie serii marcowej , ponieważ wykres byl identyczny , 2 tygoodnie przed wygasaniem mocny wzrost , potem również pojawiły się 2 duże pozycje grubasa , potem zamknięcie kwartału udane i zniknął jeden grubas i spadki trwły znów do czasu aż do wygasania zostały 2 tygodnie , także stawiałbym jeszcze z 2 tygodnie do góry do UDANEGO zamknięcia kwartału a potem zjazd już pod złe wyniki spółek , odcinanie dywidend i oczywiście zły wrzesień , ale to takie wrózenie z fusów tak czy siak na wykresie dziennym D1 RSI jest 68 pkt chyba to ja akcji z WIG 5… Czytaj więcej »

Qba
Gość
Qba

nie wiem czy zauważyliście ostatnio jaki przez to drukowanie jest rynek , jak wchodzą średnioterminowe sygnały sprzedaży bądź kupna to trzeba robić zupełnie odwrotnie

Qba
Gość
Qba

a dla ciebie średnioterminowy sygnał to jest jaki , 5 dni na 5 minutiwym wykresie , weź chłopie nie pisz pode mną bo wstyd że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem

Marek
Gość
Marek

Ten Qba to niezły as, lepsza komedia niż nie jeden komentarz autora bloga. Za rozrywkę daje tu 9/10.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Za to Twoje wpisy są takie „cudowne” że prawie za kazdym razem korci mnie aby je usunąć.

Adam
Gość
Adam

Tygodniowy wykres USD/PLN daje odpowiedz…. ? czy nie?

marcin
Gość
marcin

mamy tam RGR z dzisiejszą luką przerwania lini szyji. Szczerze mówiąc nie rozumiem tendencji na rynku walutowym. Im jest gorzej im więcej wrzawy o upadku eurostrefy tym EUR i USD w górę, im lepiej to wdół. Ma ktoś jakąś teorię skąd to się bierze?

Qba
Gość
Qba

stąd że USA jest r ównie jak nie bardziej w dupie jak Europa , to jest wybór między dżumą a cholerą

Qba
Gość
Qba

na bardzo niedźwiedzim blogu jest zanik wpisów a to jest bardzo zły znak dla Byków

Qba
Gość
Qba

mamy 3 luke , można by ją traktować jako luke wyczerpania i spadki , ale nie wiem co z tym łaczeniem serii , czy to liczyć jako jeden ciąg czy nie ,

jazz
Gość
jazz

Wygląda na to że od majowego dołka zrobiliśmy impuls w górę ; 5 fal. Jeżeli to założenie jest prawdą to teraz korekta. Po korekcie zobaczymy siłę rynku.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Problem polega na tym że pierwszy wzrost od maja moze być „trójką” (i na taki wygląda w każdym interwale) wówczas kolejny wzrost po korekcie jest też „trójką” i razem duża „trójka”.

hehe
Gość
hehe

….z notatnika starego elliottowca….Darku…na każdym interwale mamy piękną 5-falową strukturę tego odbicia….to raz….dva….mamy naruszenie intra szczytu fali pierwszej – a to znaczy, że jesteśmy w dwójce….najpóźniej jutro będziemy mieli potwierdzenie na dziennym….tak obstawiam ruletkę…..całośc odbicia przybieże kształt abc….a My właśnie kończymy a……….

…..co do smutnego smudy….jednak matura i studia w życiu do czegoś się przydają….hehe….

….jak usłyszałem, że po meczu z Andorą, kapitan reprezentacji przyszedł i poprosił o odwołanie treningu bo ….drużyna jest zmęczona, to pomyślałem, że nic z tego nie będzie….kelnerzy i kucharze zabiegali nasze orły na śmierc……hehe.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Od 24 maja do 1 czerwca nie ma żadnej piątki tylko trójka, tak ja to widzę ale jeśli twierdzisz inaczej to wrzuć wykres i pokaż, chętnie zobaczę.

hehe
Gość
hehe

….koniec trójki 13 czerwca….tak ja to widzę….za leniwy jestem na wrzucanie ….hehe.

pysy. spórz na wenętrzną strukturę ruchu od 05.06 do 13-go……

hehe
Gość
hehe

….hehe…już doczytałem – każdy z nas mówi jednak nie do końca o tym samym……pewnie naraże się wielu uczonym kolegom elliotowcom….ale ruch od 24 maja do pierwszego czerwca jest idelanym ruchem pięciofalowym …Darku: koniec małej 3. 29.05. …potem mała czwórka w dół i szczyt piątki 01.06. Struktura ta spełnia wszelkie warynki reorii fal…..pozdrawiam….hehe.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Nawet w tym co teraz piszesz jest moim zdaniem błąd ponieważ wewnętrznie 4 zachodzi i to znacząco na 1 a to eliminuje piątkę.

hehe
Gość
hehe

….intra tak, ale dejowsko nie….należy pamiętac, o dwóch rzeczach…..Ralph – /niech spoczywa w pokoju/ posługiwał się wykresem liniowym – bo w owych czasach o świecowych nikt w Europie czy Usa nie słyszał navet; po drugie posługiwał się wyłacznie cenami zamknięcia…i jeżeli takie założenia przyjmiesz to otrzymasz prawidłowy wynik czyli piękną piątkie…hehe…..fakturę za szkolenie wyślę jak zwykle pocztą 😉

hehe
Gość
hehe

…zresztą …Darku – na TWOIM miejscu bym się przy TWOJEJ wersji za bardzo nie upierał….bowiem….jeżeli będziemy mieli w ciągu kolejnych dwóch dni zamknięcie powyżej 2265 / z pamięci/ to nie wiem czy się orientujesz , że właśnie TWA wersja rozpisania fal od lutego /z godnie z teorią fal/ oznacza definitywny koniec spadków …..a moja rychły powrót do nich……hehe….ot przewrotnośc teorii……;)

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

To chyba masz jakieś złe mniemanie o mojej „wersji”. Jeśli dzisiaj S&P zawędruje poniżej 1335 to moim zdaniem będziemy już znacznie bliżej kolejnego impulsu spadkowego a to co mamy u nas to korekta przed kolejną piątka spadkową. „Kupuj plotki sprzedawaj fakty?”

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Jeśli chcesz wystawiać rachunek to musisz być dokładny. Nawet na liniowym nie masz piątki w żaden sposób i na żadnym interwale.

hehe
Gość
hehe

…uparciuch….hehe…od 2H w górę jak byk wszędzie masz na liniowym piątki….po drugie z tymi wersjami chodzi mi o to, że przyjmując Twoją wersję , że odbicie od maja jest trójfalowe i jeśli przekroczy 2065 /dzisiaj zabrakło niecałe 2 punkty/ – potwierdzi trzyfalową strukturę zejscia od lutego – a to z kolei zgodnie z teorią fal oznacza, że cały ruch od lutego do 2009 to tylko korekta w trendzie bocznym……także lepiej by dla Twojej /rocznej/ prognozy by było aby ruch zarówno od lutego jak i to odbicie było pięciofalowe……koniec wykładu…….hehe.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

No faktycznie nie ma co dyskutować bo Twoja wizja Elliotowska nie zgadza się z innymi a z Elliotem to właśnie tak jest.

Qba
Gość
Qba

FALE to najlepiej widać po fakcie , dla mnie to nie jest 5tka ale każdy widzi co chce , jezeli wrócimy na 2100 i wybijemy nowe szczyty to powiem że jest %tka w górę , a tak to dla mnie jest 3 albo abc

Qba
Gość
Qba

HEHE zobacz wykres na WIG 20 od końńca grudnia , w miesiąc była identyczna fala a potem mocne 4 miesięczne spadki

Qba
Gość
Qba

ropa BRENT zaraz złamie dołki z maja

Qba
Gość
Qba

ja czekam spokojnie na koniec półrocza , jestem wręcz przekonany że NIKT sobie nie pozwoli na słabe zamknięcie , nie po to w 10 sesji zrobili na spółkach z WIG 5 po 15 % wzrostu ,

Qba
Gość
Qba

http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=9492835

tutaj w tych kwadratach pokazałem że co kwartał na wygasanie mamy takie same wykresy w góre , 5tki – 3trójki aa potem jak zwykle w dół

marcin
Gość
marcin

na dwóch poprzednich kwadratach przez ciebie zaznaczonych raczej było odwrotnie no ale zasada zabawy w dojenie ta sama.