Analiza weekendowa 11-14.06.2012

No i tradycja została podtrzymana. Nasze Orły pod wodzą „strachliwego” trenera po raz kolejny nie dały rady wyjść z grupy na zawodach o randze mistrzowskiej. Jednak my zajmiemy się czymś innym – analizą sytuacji giełdowej po ostatnim tygodniu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WrWoPNGix8o[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

33 Replies to “Analiza weekendowa 11-14.06.2012

 1. W pełni zgadzam się z analizą week. Dodam tylko, że poziom 2350 to także górny poziom wstęgi bollingera na wykresie tygodniowym. Niezależnie od wyników wyborów w Grecji (wstępne wyniki sondażowe dziś o 18–ej) przewiduję ostrą korektę 1-2 dniową. Byłoby to b. zdrowe dla dalszych losów trendu wzrostowego. Po osiągnięciu 2350-2400 zakładam jednak powrót do spadków w ramach trendu bocznego. Może on potrwać do jesieni. A potem albo rybka, albo akwarium…

 2. radzę obserwować wygasanie serii marcowej , ponieważ wykres byl identyczny , 2 tygoodnie przed wygasaniem mocny wzrost , potem również pojawiły się 2 duże pozycje grubasa , potem zamknięcie kwartału udane i zniknął jeden grubas i spadki trwły znów do czasu aż do wygasania zostały 2 tygodnie ,

  także stawiałbym jeszcze z 2 tygodnie do góry do UDANEGO zamknięcia kwartału a potem zjazd już pod złe wyniki spółek , odcinanie dywidend i oczywiście zły wrzesień , ale to takie wrózenie z fusów

  tak czy siak na wykresie dziennym D1 RSI jest 68 pkt chyba to ja akcji z WIG 5 które ciągnęły indeks już nie dotknę a skupię się bardziej na dobrym zajęciu S , RSI jest prawie na D1 jak na szczycie z lutego ,MAŁE spółki nie rosną więc coś jest nie haloo

  można spokojnie powiedzieć że nasza GPW to indeks bananowy , spółki z WIG 5 wzrosły po 15-20% w kilka sesji przed wygasaniem , KGHM w piątek już osłabł a PGE na fixie zostaly 2 mln akcji na sprzedaż , można z tym rynkiem zrobić wszystko

 3. nie wiem czy zauważyliście ostatnio jaki przez to drukowanie jest rynek , jak wchodzą średnioterminowe sygnały sprzedaży bądź kupna to trzeba robić zupełnie odwrotnie

  1. Nie zauważyłem. Dla mnie sygnały kupna były oczywiste od końca maja. Porównaj wpisy, zwłaszcza ten w przedostatniej weekendowej. Ale wszystko zależy od tego kto jakie elementy at bierze pod uwagę. Moje z drobnymi wahaniami sprawdzają się od 17 grudnia 2011.

   1. a dla ciebie średnioterminowy sygnał to jest jaki , 5 dni na 5 minutiwym wykresie , weź chłopie nie pisz pode mną bo wstyd że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem

     1. Ten Qba to niezły as, lepsza komedia niż nie jeden komentarz autora bloga. Za rozrywkę daje tu 9/10.

     2. Za to Twoje wpisy są takie „cudowne” że prawie za kazdym razem korci mnie aby je usunąć.

  1. mamy tam RGR z dzisiejszą luką przerwania lini szyji. Szczerze mówiąc nie rozumiem tendencji na rynku walutowym. Im jest gorzej im więcej wrzawy o upadku eurostrefy tym EUR i USD w górę, im lepiej to wdół. Ma ktoś jakąś teorię skąd to się bierze?

 4. mamy 3 luke , można by ją traktować jako luke wyczerpania i spadki , ale nie wiem co z tym łaczeniem serii , czy to liczyć jako jeden ciąg czy nie ,

 5. Wygląda na to że od majowego dołka zrobiliśmy impuls w górę ; 5 fal. Jeżeli to założenie jest prawdą to teraz korekta. Po korekcie zobaczymy siłę rynku.

  1. Problem polega na tym że pierwszy wzrost od maja moze być „trójką” (i na taki wygląda w każdym interwale) wówczas kolejny wzrost po korekcie jest też „trójką” i razem duża „trójka”.

   1. ….z notatnika starego elliottowca….Darku…na każdym interwale mamy piękną 5-falową strukturę tego odbicia….to raz….dva….mamy naruszenie intra szczytu fali pierwszej – a to znaczy, że jesteśmy w dwójce….najpóźniej jutro będziemy mieli potwierdzenie na dziennym….tak obstawiam ruletkę…..całośc odbicia przybieże kształt abc….a My właśnie kończymy a……….

    …..co do smutnego smudy….jednak matura i studia w życiu do czegoś się przydają….hehe….

    ….jak usłyszałem, że po meczu z Andorą, kapitan reprezentacji przyszedł i poprosił o odwołanie treningu bo ….drużyna jest zmęczona, to pomyślałem, że nic z tego nie będzie….kelnerzy i kucharze zabiegali nasze orły na śmierc……hehe.

    1. Od 24 maja do 1 czerwca nie ma żadnej piątki tylko trójka, tak ja to widzę ale jeśli twierdzisz inaczej to wrzuć wykres i pokaż, chętnie zobaczę.

     1. ….koniec trójki 13 czerwca….tak ja to widzę….za leniwy jestem na wrzucanie ….hehe.

      pysy. spórz na wenętrzną strukturę ruchu od 05.06 do 13-go……

 6. ….hehe…już doczytałem – każdy z nas mówi jednak nie do końca o tym samym……pewnie naraże się wielu uczonym kolegom elliotowcom….ale ruch od 24 maja do pierwszego czerwca jest idelanym ruchem pięciofalowym …Darku: koniec małej 3. 29.05. …potem mała czwórka w dół i szczyt piątki 01.06. Struktura ta spełnia wszelkie warynki reorii fal…..pozdrawiam….hehe.

  1. Nawet w tym co teraz piszesz jest moim zdaniem błąd ponieważ wewnętrznie 4 zachodzi i to znacząco na 1 a to eliminuje piątkę.

   1. ….intra tak, ale dejowsko nie….należy pamiętac, o dwóch rzeczach…..Ralph – /niech spoczywa w pokoju/ posługiwał się wykresem liniowym – bo w owych czasach o świecowych nikt w Europie czy Usa nie słyszał navet; po drugie posługiwał się wyłacznie cenami zamknięcia…i jeżeli takie założenia przyjmiesz to otrzymasz prawidłowy wynik czyli piękną piątkie…hehe…..fakturę za szkolenie wyślę jak zwykle pocztą 😉

    1. …zresztą …Darku – na TWOIM miejscu bym się przy TWOJEJ wersji za bardzo nie upierał….bowiem….jeżeli będziemy mieli w ciągu kolejnych dwóch dni zamknięcie powyżej 2265 / z pamięci/ to nie wiem czy się orientujesz , że właśnie TWA wersja rozpisania fal od lutego /z godnie z teorią fal/ oznacza definitywny koniec spadków …..a moja rychły powrót do nich……hehe….ot przewrotnośc teorii……;)

     1. To chyba masz jakieś złe mniemanie o mojej „wersji”. Jeśli dzisiaj S&P zawędruje poniżej 1335 to moim zdaniem będziemy już znacznie bliżej kolejnego impulsu spadkowego a to co mamy u nas to korekta przed kolejną piątka spadkową. „Kupuj plotki sprzedawaj fakty?”

    2. Jeśli chcesz wystawiać rachunek to musisz być dokładny. Nawet na liniowym nie masz piątki w żaden sposób i na żadnym interwale.

     1. …uparciuch….hehe…od 2H w górę jak byk wszędzie masz na liniowym piątki….po drugie z tymi wersjami chodzi mi o to, że przyjmując Twoją wersję , że odbicie od maja jest trójfalowe i jeśli przekroczy 2065 /dzisiaj zabrakło niecałe 2 punkty/ – potwierdzi trzyfalową strukturę zejscia od lutego – a to z kolei zgodnie z teorią fal oznacza, że cały ruch od lutego do 2009 to tylko korekta w trendzie bocznym……także lepiej by dla Twojej /rocznej/ prognozy by było aby ruch zarówno od lutego jak i to odbicie było pięciofalowe……koniec wykładu…….hehe.

     2. No faktycznie nie ma co dyskutować bo Twoja wizja Elliotowska nie zgadza się z innymi a z Elliotem to właśnie tak jest.

  2. FALE to najlepiej widać po fakcie , dla mnie to nie jest 5tka ale każdy widzi co chce , jezeli wrócimy na 2100 i wybijemy nowe szczyty to powiem że jest %tka w górę , a tak to dla mnie jest 3 albo abc

 7. ja czekam spokojnie na koniec półrocza , jestem wręcz przekonany że NIKT sobie nie pozwoli na słabe zamknięcie , nie po to w 10 sesji zrobili na spółkach z WIG 5 po 15 % wzrostu ,

  1. na dwóch poprzednich kwadratach przez ciebie zaznaczonych raczej było odwrotnie no ale zasada zabawy w dojenie ta sama.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *