Analiza weekendowa 30.07-03.08.2012

Za nami kolejny tydzień z bardzo ciekawą końcówką. Sytuacja rynkowa uległa znacznej poprawie. Indeks WIG20 pokonał ważną barierę 2200 i zamknął lukę cenową. To wszystko sprawia, że ……. Zresztą zapraszam do obejrzenia materiału video który specjalnie dla Was przygotowałem i zamieściłem poniżej.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8zHXn_VCe8o[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

38
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
al hemicKamil K.Rafwisienkahossa start Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Peter
Gość
Peter

Kiedy Hiszpania może poprosić o pomoc ?

Karol
Gość
Karol

ojej! W gawrze mówi sie o wzrostach! A tyle było kłótni i tłumaczeń o spadkach.

marian
Gość
marian

Fundamentalnie w tym tygodniu nic się nie zmieniło.
trochę polania wody przez ,, wielkich tego świata,, i już sytuacja techniczna //prawie dobra// podejrzane coś te wzrosty,
Lepiej chyba pozostać jeszcze z boku,lub iść na ryby
A propo p.Darku połowy były udane w tym tygodniu? bo u mnie nie za bardzo , ale nad jeziorem pięknie
Pozdrawiam

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Połowy były takie sobie. Kilka ładnych rybek w podbieraku wylądowało. Pogoda dopisała więc najważniejsze że wypoczynek był ok. A co do giełdy to powiem szczerze, że jeśli ktoś nie trejduje to faktycznie lepiej stać z boku. Niby „ceny” mówią „w górę” ale sposób w jaki wzrosły i miejsca do których doszły (zwłaszcza w USA i na DAX) każą spojrzeć na tą sytuację z dużym dystansem.

Damian
Gość
Damian

Zgadza sie co do dużego gracza zwiększył pozycje na L. Ogólnie te wszystkie formacje między bajki można sobie włożyć na naszej giełdzie, co najwyżej na kluczowe wsparcia można popatrzeć. Najważniejsza jest koncentracja, po raz n-ty po sporym ruchu (w naszym wypadku spadku) jeden bandyta zniknął i nagle zaczęły sie wzrosty generowane przez drugiego, jak to się tu mówi przez „wielkie ręce”. Wszyscy w szoku bo At mówiła, że będą spadki 🙂 Nawet gospodarz ładował esy 100 pkt niżej uważając, że to idealne miejsce, może i było ale tylko wg at. Teraz trzeba siedzieć z L, a zamykać dopiero jak będzie… Czytaj więcej »

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Być może masz rację ale twierdzenie z pewnością że rośnie koncentracja na L czy na S jest chyba mało odpowiedzialna. To wszystko są domysły i to w dodatku oparte na tym kto jak widzi. Bo jaki jest merytorycznie poważny argument przemawiający za tym że wzrosła koncentracja L?

Damian
Gość
Damian

oczywiście to przypuszczenie ale nic na 100% sie na gieldzie nie dzieje. Coraz to wyższe poziomy mnie w tym przekonują po ostatnich dołkach i wypadnięciu jednego z koncentracji, przecież nie oddawał duży gracz w dołku L to akurat sprawdzone jak dotąd. A trzeba przypomnieć, iż po zmianie ostatniej serii jasno wynikało z koncentracji, iż dwoje graczy ma przeciwstawne pozycje. Tak więc moje przypuszczenie jest wielce prawdopodobne.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Jest to logiczne wytłumaczenie i mocno prawdopodobne. Tylko dlaczego nie zwiększa się ta koncentracja w ujęciu realnym oczywiście (przez miesiąc spadł LOP o ok. 15000).

Damian
Gość
Damian

Dobre pytanie. Ja uważam, iż ze względów czysto racjonalnych musiał sie zredukować po zejściu gracza z s bo by miał ponad 50% pozycji, a to jest niebezpieczne. Nawet napisze, że pomógł sie trochę zamknąć pierwszemu:), co dla niektórych może wydać sie bezsensu ale to tylko teoria spiskowa. Teraz zwiększenie koncentracji trudno mi wytłumaczyć, rosła wraz z LOP więc po prostu musiał dobrać L do mojej teorii. Można sie śmiać z z tych wywodów ale bezpiecznie płacą po 150-200pkt na serii więc staram sie ich trzymać.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Niema w tym nic złego. Jak często powtarzam Giełda to sztuka a nie nauka ścisła więc wiele można wykorzystać.

Damian
Gość
Damian

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś dlaczego realnie koncentracja nie wzrosła ale zapewne wiesz, że żaden kozak nie utrzyma ponad połowy rynku. Co do Twoich oporów na indeksach światowych i słabego obrotu zgadzam się powinna być przynajmniej jakaś odpowiedź podaży dla wyjaśnienia sytuacji. Jeśli nie to góra.

gracz
Gość
gracz

no na tym to polega zeby leszcz widzial L i jak widzi longi to bardzo dobrze to jest szansa ze pojdziemy w dół

volky
Gość

to ja bym tutaj wtrącił jeszcze kwestię rosnącej w siłę złotówki … po co komu ona ? obligacje ? kontrakty ? akcje ? ..a może wszystko razem.
Wzrost akcji … długie na kontraktach + zysk z kursu waluty.
I najlepsze jest to, że pękają mega poziomy tak jak dla CHF-PLN wsparcie 4 -letnie … Euro-PLN poszło w dół z klinka i przebiło w okolicy 4,17 również wsparcie kreślone od 2008 roku. Czyżby na 2350 miało się nie skończyć? …bo po co komuś tyle złotówki ?

stud
Gość
stud

w piątek obróciłem się z z L na S na fw20, co zatem Pan proponuje na sesję poniedziałkową? bo ta analiza to takie bardzo mocne rozwinięcie zdania „pójdzie w górę lub w dół” nie wiem, ale jak dla mnie to nic z niej nie wynika

tak od siebie dodam, że gruby, który siedzi prawdopodobnie na L zwiększył swoją pozycję

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Jak to co? Myślę, że Ci którzy łapią krótsze ruchy powinni być na L z ładnie sprecyzowanym SL. Starałem się przekazać to co widać na wykresie a że sytuacja jest taka z której nic konkretnego nie wynika to inaczej nie dało się tego przekazać. Niestety giełda ma to do siebie że często mamy sytuację patową.

janusz
Gość
janusz

mam pytanie odnośnie analizy rocznej, czy jest dalej aktualna.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Powiem tak. Czy całość zakończy się w tym roku? No cóż zaczynam powątpiewać. Jednak co do kierunku to nic się w średnim i długim terminie nie zmieniło co miałoby przekreślić przestawiony scenariusz.

wikary
Gość
wikary

mamy wystarczające powody za kontynuacją ruchu w górę. uważam ,że dołki za nami a przed spokojnie wzrosty. Podbierać dobre spółki, sprzedawać waluty i obligacje.

wojkon1
Gość
wojkon1

Wspomniał Pan coś o formacji która buduje się na VIX. Czy mógłby Pan rozwinąć myśl?

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

http://www.marketwatch.com/investing/index/VIX/charts?symb=VIX&time=12&startdate=1%2F4%2F1999&enddate=8%2F5%2F2012&freq=1&compidx=none&compind=none&comptemptext=Enter+Symbol%28s%29&comp=none&uf=7168&ma=1&maval=50&lf=1&lf2=4&lf3=0&type=2&size=2&style=1013

Tam znajdziesz wykres na którym widać iż VIX nie ma już zbyt wiele miejsca do spadku i w dłuższym terminie szykuje się formacja potrójnego dna a w nieco krótszym podwójne dno. Ogólnie rzecz ujmując VIX zbliża się do swoich minimów i oczywiście może tam „zawisnąć” na dłużej jednak historia pokazuje, że tak nie jest i dlatego, moim zdaniem nie jest to obiecujące dla jakiś dłuższych wzrostów na rynkach akcji.

artur
Gość
artur

Co prawda siedzę na e-L-kach, ale nie wróżę im dluższej jak 2 – 3 sesyjnej historii. A może i to za wiele. Jeżeli w poniedziałek kontrakty wrześniowe nie poradzą sobie z poziomem 2215 – 2220, to na pewno zamknę długie pozycje a i mała krótka też będzie wskazana. Pozdrawiam

robbie
Gość
robbie

witam mimo opytmizmu jaki panowal w piatek nie potwierdza tego tase czyzby gorale wiedzieli cos wiecej ze te wzrosty to emocjonalny impuls nie potwierdzony fundamentami http://www.tase.co.il/TASEEng/

Ben
Gość
Ben

Nad czym tu debatować macie ORGR na wig 20 do poziomu 2290 może muśnie 2300 wtedy wchodzę w big S.

Chudy
Gość
Chudy

Może się powtarzam, ale nadal jesteśmy w fali B , która przybrała postać boczniaka i nic jak do tej pory nie wskazuje na rozpoczęcie trendu wzrostowego ( dopiero dynamiczne przebicie 2450 ) Nadal nie mieliśmy drugiej fali spadkowej … Ale w przyrodzie nic nie ginie . Chociaż uważam, że fala C może być mikra i zamiast Armagedonu zobaczymy zaledwie 0,618 fali A .

malachius_T
Gość
malachius_T

fali spadkowych C nie powinno być , gdyż złe dane zostały zdyskontowane. Słabi oddali można rosnąć. Dzisiaj podbieram L.

Tomon20
Gość
Tomon20

Panie Darku miałem to napisać pod poprzednim wpisem ale poczekałem do weekendowej. Mówi Pan o niskim obrocie i pełna zgoda, że to marny prognostyk dla ruchu w długim terminie ale w krótkim w dołkach mówił Pan, że do spadku nie potrzeba obrotu bo znaczy, że nie ma kto kupować. A czy przy wzrostach w krótkim terminie jest inaczej?? Czy wzrost na małym obrocie nie świadczy o tym, że mamy zupełny brak podaży i że ewentualnie przesunęła się ona na wyższe poziomy? Swoją drogą od dłuższego czasu mamy małe obroty na naszym rynku w tym ruchu bocznym i nie są one… Czytaj więcej »

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Zgadza się co do ABCD wspomnianej przez Ciebie ale mi brakowało silnej strefy wsparcia wyznaczonej technikami Fibonacciego i dlatego takie formacje nie są dla mnie sygnałem zajmowania pozycji. Faktem jednak jest że chyba nie wspomniałem o tym w żadnej weekendowej. No cóż i tak bywa.
A co do obrotów to różnica jest diametralna. Bez obrotu można spaść w przepaść ale w górę daleko się nie zajdzie.

Damian
Gość
Damian

nikt nie zwrócił uwagi na baze, która po odjęciu dywidend zaczyna być dodatnia.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

I to jest właśnie ten pesymizm graczy o którym tyle się mówi?

Damian
Gość
Damian

Dla mnie te nastroje to co sie 5 min zmieniają więc nie przykładam do nich wagi, ważne że rośnie jak mam L i teoria sie sprawdza:)

Tomon20
Gość
Tomon20

Pełna zgoda nastroje zmieniają się z sesji na sesje bo nie ma w średnim terminie wybicia więc jest to normalną rzeczą.

hossa start
Gość
hossa start

Panowie nie przegapcie tego okresu akumulacji akcji i pozycji L na fut. Surowce jak ropa pokazują mocny wjazd pod górę a to oznacza ,że nikt nie będzie sprzedawał. Może w przyszłym roku.

Raf
Gość
Raf

A czy hosse też zaczeliśmy w październiku 2011, styczniu 2012 i czerwcu 2012 ?
Bo jeśli teraz już teraz, uznamy, że zaczeliśmy hosse…to jakims cudem w podanych przezemnie okresach też musiała zaczać się hossa… a jakos sie nie zaczęla…

wisienka
Gość
wisienka

dlaczego strona gpw nie pokazuje nic od 9 ? zero notowań , obrotów ?

Damian
Gość
Damian

Niedźwiedzie są w trudnej sytuacji. Darek stawiasz na korektę czy dalej pojadą?

Kamil K.
Gość
Kamil K.

Na daxie realizujemy oRGR do 7000 a u nas do 2300 niewiele zostało. Po tym w dół 😉

al hemic
Gość
al hemic

Panie Darku czy jest szanasa na analize spolek?? Bardzo interesuje mnie alchemia, uwazam ze ma wielki potencjał wzrostowy. Czy ktos kto zna sie na falach, fibo, a nawet analizi technicznej moglby zobaczyc i wyrazic swoja opinie. z gory dziekuje

tomon20
Gość

W końcówce tamtego tygodnia rozmawiałem tu z kolegą Hehe na temat sytuacji falowej na idexie amerykańskim czyli S&p500. Postarałem się te nasze dywagacje zamieścić w dzisiejszej analizie dodatkowo dodając alternatywę dla tego bazowego scenariusza. Wg mojego liczenia S&P500 znajduje się przed ważnymi oporami cenowymi (wynikającymi z przyjętego scenariusza spadkowego), jeśli ostatnie maxima zostaną złamane to ruch w górę może sięgnąć i 1550 pkt (narazie jest to scenariusz alternatywny).
http://abc-rynku.pl/2012/08/analiza-sp500-przed-sesja-06-08-2012/