Za nami dzień, który tak naprawdę rozegrał się wówczas kiedy już Nasz jak i niemiecki rynek regularny były po notowaniach. Wszystko za sprawą wypowiedzi Powella.
Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała czwarta pod rząd czarna świeca a ostanie trzy utworzyły coś co przypomina formację Trzech czarnych kruków. Jednak formacja taka występuje w trendzie wzrostowym i jest jego odwróceniem a tu trudno byłoby o czymś takim mówić. Nie zmienia to faktu, że głównym celem na najbliższe sesje jest rejon 1980-2000. i trudno byłoby myśleć, że tam się za chwilę nie znajdziemy. Jak to wgląda w nieco szerszej perspektywie przedstawię w weekendowej. Teraz przejdźmy do wykresu intra, który dzisiaj jest raczej tylko małym dodatkiem nie zmieniającym niczego.

Tu trend spadkowy trwa w najlepsze a po wyraźnym naruszeniu strefy wsparcia śmiało możemy oczekiwać zejścia chociażby do okolic 1990-2000. Wraz z obecnym rozwojem sytuacji rośnie coraz wyraźniej szansa na powodzenie zupełnie niedźwiedziego scenariusza z wybiciem dołka z lutego ale to jest ewentualnie późniejsza kwestia. Na ten moment wydaje się że trudno będzie zatrzymać spadek przed zejściem do wspomnianego rejonu. Na obecną chwilę najważniejszym poziomem dla ewentualnej zmiany kierunku jest 2109.
Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała co prawda biała świeca ale mocno wyraźny górny cień wskazuje na siłę podaży ujawniającej się w strefie na Koronę. Po tym jak wczorajszy wieczór przyniósł nam spadek w USA i na rynku kontraktów na DAX trudno będzie tą podaż powstrzymać w dniu dzisiejszym. Zapewne czeka nas niskie otwarcie i tym samym rozpoczęcie czegoś co może ułożyć się jako impuls spadkowy sprowadzający indeks w okolice 13500. Piszę „może” bo zawsze podchodzę z dystansem do ruchów wywołanych jakimiś informacjami zwłaszcza pochodzącymi z ust ludzi mających „władzę” w świecie finansów.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy obecnie tendencje spadkową jak się wydaje po pełnej piątce wzrostowej od momenty zakończenia korekty pędzącej. Cena zeszła do strefy wsparcia połączonej z zniesieniem 61.8% i zatrzymała się. Z takiego wsparcia należałoby spodziewać się odbicia. I tu dwie ważne kwestie. Przestrzegałbym przed jednoznacznym założeniem że teraz będziemy mieli spadkową lawinę. Dlaczego? Spadek raczej na pewno nie był impulsem a układem z korektą pędzącą 1:1 „po środku. To oczywiście nie daje podstaw aby twierdzić przeciwnie, że koniec korekty i jazda na nowy szczyt ale zostawia taką możliwość. Druga sprawa to okolice 14397 , jest to poziom, którego wybicie jest konieczne do tego aby dłużej patrzeć w górę i to bez względu na to czy jako ruch do okolic 14460 jako fala b czy jako ruch, którego cel będzie na nowym szczycie.
Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstała wczoraj, jednak z większych w ostatnim czasie, świeca spadkowa. Jej minimum i zamknięcie wypadło w rejonie strefy na Koronę co mimo bardzo złego wyglądu , pozostawia szanse dla byków. Ewentualne wybicie dołka będzie oznaczało zejście w rejony 4280 czy nawet i 4200 a i powstanie zagrożenie dla 4160 co niosłoby już mocne konsekwencje dla posiadaczy akcji.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy spadek , ostry zjazd (aż zbyt ostry aby mu zaufać) , który na ten moment zatrzymał się w okolicy strefy na koronę po wyraźnej „piątce” wzrostowej. Mamy zatem nic innego jak głęboką korektę i dopóki nie pęknie 4355 dopóty tak to traktuję a co za tym idzie dalej biorę pod uwagę nowy szczyt w ruchu od lutego. Tak jak wzrost był widoczną piątką tak spadek jest widoczną (na nieco niższym interwale) układem korekcyjnym. I na koniec ważny poziom do ewentualnej zmiany tendencji spadkowej to 4399.
Obecnie S, L od 2054
Witam z terenu.
Mam L2048 i czekam TP na 85. Klucz 65.
Udanych
A co powiedział Powell?
Daxa można było śmiało shorcić na 61,8 fibo – pisałem o nim wczoraj i dzisiaj już ładnie płaci, więc to nie Powell wywołał spadki tylko opór., wybicie dołka na 13900 potwierdzi założenie, że cały wzrost był tylko falą B w drugim swingu spadkowym, który docelowo powinien zaprowadzić nas na poziomy około… 11000 (jako minimalny zasięg)
Poszukaj w necie. Fajnie to wszystko działa , wystarczy mały popłoch i już zamiast 13500 mamy 11000 na celowniku. 🙂
ano tak to działa, od lat 😛
po wybiciu dołka 13900 oczekujemy co najmniej równości fal, choć wg mnie nawet dołek covidowy będzie do poprawki, ale to w dalszym terminie, sorry, że wykes ze stooq, ale obecnie nie mam innego przy sobie
https://ibb.co/cbsb6v2
Przy covidzie zakladali tak skrajnie pesymistyczne scenariusz(ktore sie nie sprawdzily), że zastanawiam sie co by sie musialo stac abysmy poprawili dolek covidowy. No bo raczej nie zle nastroje, a jakies zdarzenie nieoczekiwane. Tak tylko gdybam.
Trudno powiedzieć co by mogło to być, ale skoro rynek powiedział A to potem powinien powiedzieć B i C 😉 A tak poważnie, to nie zapominajmy o trwającym konflikcie i różnych scenariuszach jego zakończenia lub dalszej eskalacji, co niestety jest możliwe epidemia również nadal trwa mimo iż wszelkie obostrzenia zostały zniesione poza tym wszelkie inne wydarzenia, których nikt obecnie nie oczekuje, może to być przyładowo wybuch jakiegoś konkretnego wulkanu, który uziemii linie lotnicze a co za tym idzie znaczną część transportu i handlu międzynarodowego, lub inne tego typu dziwne wydarzenie Ale nie to jest istotne co się wydarzy, tylko jak… Czytaj więcej »
próby rozgrywania falek zanim sie pojawią konczą się wczśniej czy później pomyłką a w przypadku kontraktów taka pomyłka jest bolesna dla depo…dlatego aby być po właściwej stronie rynku trzeba zaczekać na korektę po wczesniejszym ruchu np.do góry i zagranie w zgodzie z tendencją w danym przedziale czasowym właśnie na korekcie daje szansę że gramy z kierownikiem zamieszania. takich korekt w trendzie spadkowym było sporo i misiek zarobił sporo na tym spadku…miłego weekendu dla wszystkich
Mówi się, że giłda dyskontuje przyszłość na 2-3 kwartwały do przodu. Na ten moment mimo dobrych danych z gospodarki(nadal rosniemy) to gieldy spadaja… Ciekawy jestem pod co gramy i czy scenariusz bankructwa Rosji jest w cenach. Przeciez sporo fundów zagranicznych jest ubrane w ich papiery dluzne. Co będzie jak przestana to splacac?
są jeszcze Chiny i ich tonące Evergrande, o którym w ostatnim czasie dziwnie cicho
nie poszedł gruby wersją mocniejszego odbicia to gramy wersją : trzecia w trzeciej ; i-2073 ;ii-2128 ; 1-2054 ; 2-2109 ; 3-trwa, Ponieważ wybiliśmy się z rgr-a jego zasięg ca 1922 więc niech się gruby stara 🙂
Założenie z początku sesji środowej :
”
poziom 2000/1999 ładnie koresponduje z założeniem 2 dniowego HookTrade jaki właśnie nam się narysował : https://invst.ly/xyqjb
trzymamy kciuki i gramy S
”
właśnie się zrealizowało : TP 1999 : https://invst.ly/xzji6
Udanego weekendu ! 🙂
wygląda na to że to jeszcze nie koniec spadku w tym swingu , reS 2006/7 i pozycje zostaną w grze do poniedziałku :
https://invst.ly/xzlcy
Koniec weekly dla misia więc i docisk na close wskazany. Miłego ! 🙂
Jak można to proszę o analizę CD projekt i CCC. Miłego weekendu życzę
Nie ma sensu jaka kolwiek analiza spółek przed besso która jest przed nami.
Przez ostani rok była dystrybucja na głównych indexach giełdowych,jedyne co trzeba.. to grać wyłącznie na spadek.
Wiem gospodarz to wytnie bo cenzura musi być.
KRACH JAKI KRACH BĘDZIE ROSŁO PO SAME NIEBO.
Spadki w weekend, które są znaczące interpretuję aktualnie jako informację, że inwestorzy są tak źle nastawienie, że nie chcą zostać z papierem na weekend i wydae mi się, że kolejne spadki będą nas czekać w przyszłym tygodniu. Zwłaszcza, że rynek dzisiaj powolutku opada wraz z grawitacją.
A co w ma w weekend się wydarzyć? Ja kojarzę tylko wybory we Francji.
Panie Darku,
czy może Pan coś wspomnieć o złocie w weekendowej ?
Pozdrawiam
Marcin
Tak na podstawie fal w układzie tygodniowem brak pełnej fali powinno wybić 2100.Przedział godzinowy wyglada Że mamy koniec fali 4 ,czyli c,może wystrzelić teraz do góry,lub zrobić jeszcze koreky złożone.Po wybiciu 2100 życie złota zostanie zakończone nie będzie miało żadnej wrtości.
Sam jestem zskoczony tym stwierdzeniem,lecz ta pierwsza myśl mi przyszła do głowy po rozliczeniu fal.
WIĘC TAK BĘDZIE BO PIERWSZE MYŚLI SĄ NAJBARDZIEJ PRAWDZIWE.
O tobie będą w książkach pisać ….
tak, to będzie indeks ksiąg zakazanych 😀