Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 22.04.2022

Za nami dzień, który tak naprawdę rozegrał się wówczas kiedy już Nasz jak i niemiecki rynek regularny były po notowaniach. Wszystko za sprawą wypowiedzi Powella.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała czwarta pod rząd czarna świeca a ostanie trzy utworzyły coś co przypomina formację Trzech czarnych kruków. Jednak formacja taka występuje w trendzie wzrostowym i jest jego odwróceniem a tu trudno byłoby o czymś takim mówić. Nie zmienia to faktu, że głównym celem na najbliższe sesje jest rejon 1980-2000. i trudno byłoby myśleć, że tam się za chwilę nie znajdziemy. Jak to wgląda w nieco szerszej perspektywie przedstawię w weekendowej. Teraz przejdźmy do wykresu intra, który dzisiaj jest raczej tylko małym dodatkiem nie zmieniającym niczego.

Tu trend spadkowy trwa w najlepsze a po wyraźnym naruszeniu strefy wsparcia śmiało możemy oczekiwać zejścia chociażby do okolic 1990-2000. Wraz z obecnym rozwojem sytuacji rośnie coraz wyraźniej szansa na powodzenie zupełnie niedźwiedziego scenariusza z wybiciem dołka z lutego ale to jest ewentualnie późniejsza kwestia. Na ten moment wydaje się że trudno będzie zatrzymać spadek przed zejściem do wspomnianego rejonu. Na obecną chwilę najważniejszym poziomem dla ewentualnej zmiany kierunku jest 2109.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała co prawda biała świeca ale mocno wyraźny górny cień wskazuje na siłę podaży ujawniającej się w strefie na Koronę. Po tym jak wczorajszy wieczór przyniósł nam spadek w USA i na rynku kontraktów na DAX trudno będzie tą podaż powstrzymać w dniu dzisiejszym. Zapewne czeka nas niskie otwarcie i tym samym rozpoczęcie czegoś co może ułożyć się jako impuls spadkowy sprowadzający indeks w okolice 13500. Piszę „może” bo zawsze podchodzę z dystansem do ruchów wywołanych jakimiś informacjami zwłaszcza pochodzącymi z ust ludzi mających „władzę” w świecie finansów.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy obecnie tendencje spadkową jak się wydaje po pełnej piątce wzrostowej od momenty zakończenia korekty pędzącej. Cena zeszła do strefy wsparcia połączonej z zniesieniem 61.8% i zatrzymała się. Z takiego wsparcia należałoby spodziewać się odbicia. I tu dwie ważne kwestie. Przestrzegałbym przed jednoznacznym założeniem że teraz będziemy mieli spadkową lawinę. Dlaczego? Spadek raczej na pewno nie był impulsem a układem z korektą pędzącą 1:1 „po środku. To oczywiście nie daje podstaw aby twierdzić przeciwnie, że koniec korekty i jazda na nowy szczyt ale zostawia taką możliwość. Druga sprawa to okolice 14397 , jest to poziom, którego wybicie jest konieczne do tego aby dłużej patrzeć w górę i to bez względu na to czy jako ruch do okolic 14460 jako fala b czy jako ruch, którego cel będzie na nowym szczycie.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstała wczoraj, jednak z większych w ostatnim czasie, świeca spadkowa. Jej minimum i zamknięcie wypadło w rejonie strefy na Koronę co mimo bardzo złego wyglądu , pozostawia szanse dla byków. Ewentualne wybicie dołka będzie oznaczało zejście w rejony 4280 czy nawet i 4200 a i powstanie zagrożenie dla 4160 co niosłoby już mocne konsekwencje dla posiadaczy akcji.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy spadek , ostry zjazd (aż zbyt ostry aby mu zaufać) , który na ten moment zatrzymał się w okolicy strefy na koronę po wyraźnej „piątce” wzrostowej. Mamy zatem nic innego jak głęboką korektę i dopóki nie pęknie 4355 dopóty tak to traktuję a co za tym idzie dalej biorę pod uwagę nowy szczyt w ruchu od lutego. Tak jak wzrost był widoczną piątką tak spadek jest widoczną (na nieco niższym interwale) układem korekcyjnym. I na koniec ważny poziom do ewentualnej zmiany tendencji spadkowej to 4399.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

21
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
12 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
TomaszFilipMarcinbibiSławek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jaro
Gość
Jaro

Obecnie S, L od 2054

cherry
Gość

Witam z terenu.

Mam L2048 i czekam TP na 85. Klucz 65.

Udanych

rubik
Gość
rubik

A co powiedział Powell?
Daxa można było śmiało shorcić na 61,8 fibo – pisałem o nim wczoraj i dzisiaj już ładnie płaci, więc to nie Powell wywołał spadki tylko opór., wybicie dołka na 13900 potwierdzi założenie, że cały wzrost był tylko falą B w drugim swingu spadkowym, który docelowo powinien zaprowadzić nas na poziomy około… 11000 (jako minimalny zasięg)

ALF
Gość
ALF

próby rozgrywania falek zanim sie pojawią konczą się wczśniej czy później pomyłką a w przypadku kontraktów taka pomyłka jest bolesna dla depo…dlatego aby być po właściwej stronie rynku trzeba zaczekać na korektę po wczesniejszym ruchu np.do góry i zagranie w zgodzie z tendencją w danym przedziale czasowym właśnie na korekcie daje szansę że gramy z kierownikiem zamieszania. takich korekt w trendzie spadkowym było sporo i misiek zarobił sporo na tym spadku…miłego weekendu dla wszystkich

Przemek
Gość
Przemek

Mówi się, że giłda dyskontuje przyszłość na 2-3 kwartwały do przodu. Na ten moment mimo dobrych danych z gospodarki(nadal rosniemy) to gieldy spadaja… Ciekawy jestem pod co gramy i czy scenariusz bankructwa Rosji jest w cenach. Przeciez sporo fundów zagranicznych jest ubrane w ich papiery dluzne. Co będzie jak przestana to splacac?

rubik
Gość
rubik

są jeszcze Chiny i ich tonące Evergrande, o którym w ostatnim czasie dziwnie cicho

andy
Gość
andy

nie poszedł gruby wersją mocniejszego odbicia to gramy wersją : trzecia w trzeciej ; i-2073 ;ii-2128 ; 1-2054 ; 2-2109 ; 3-trwa, Ponieważ wybiliśmy się z rgr-a jego zasięg ca 1922 więc niech się gruby stara 🙂

BttF
Gość
BttF

Założenie z początku sesji środowej :


poziom 2000/1999 ładnie koresponduje z założeniem 2 dniowego HookTrade jaki właśnie nam się narysował : https://invst.ly/xyqjb

trzymamy kciuki i gramy S

właśnie się zrealizowało : TP 1999 : https://invst.ly/xzji6

Udanego weekendu ! 🙂

BttF
Gość
BttF

wygląda na to że to jeszcze nie koniec spadku w tym swingu , reS 2006/7 i pozycje zostaną w grze do poniedziałku :

https://invst.ly/xzlcy

Koniec weekly dla misia więc i docisk na close wskazany. Miłego ! 🙂

Sławek
Gość
Sławek

Jak można to proszę o analizę CD projekt i CCC. Miłego weekendu życzę

bibi
Gość
bibi

Nie ma sensu jaka kolwiek analiza spółek przed besso która jest przed nami.
Przez ostani rok była dystrybucja na głównych indexach giełdowych,jedyne co trzeba.. to grać wyłącznie na spadek.
Wiem gospodarz to wytnie bo cenzura musi być.
KRACH JAKI KRACH BĘDZIE ROSŁO PO SAME NIEBO.

Przemek
Gość
Przemek

Spadki w weekend, które są znaczące interpretuję aktualnie jako informację, że inwestorzy są tak źle nastawienie, że nie chcą zostać z papierem na weekend i wydae mi się, że kolejne spadki będą nas czekać w przyszłym tygodniu. Zwłaszcza, że rynek dzisiaj powolutku opada wraz z grawitacją.

Filip
Gość
Filip

A co w ma w weekend się wydarzyć? Ja kojarzę tylko wybory we Francji.

Marcin
Gość
Marcin

Panie Darku,
czy może Pan coś wspomnieć o złocie w weekendowej ?

Pozdrawiam
Marcin

bibi
Gość
bibi

Tak na podstawie fal w układzie tygodniowem brak pełnej fali powinno wybić 2100.Przedział godzinowy wyglada Że mamy koniec fali 4 ,czyli c,może wystrzelić teraz do góry,lub zrobić jeszcze koreky złożone.Po wybiciu 2100 życie złota zostanie zakończone nie będzie miało żadnej wrtości.
Sam jestem zskoczony tym stwierdzeniem,lecz ta pierwsza myśl mi przyszła do głowy po rozliczeniu fal.
WIĘC TAK BĘDZIE BO PIERWSZE MYŚLI SĄ NAJBARDZIEJ PRAWDZIWE.

Tomasz
Gość
Tomasz

O tobie będą w książkach pisać ….

rubik
Gość
rubik

tak, to będzie indeks ksiąg zakazanych 😀