Za nami kolejna sesja bez fajerwerków. Indeks WIG 20 stracił wczoraj minimalnie bo -0.12% natomiast indeks DA zyskał trochę na wartości mianowicie 0.35%. Choć w dalszym ciągu wieje nudą na parkietach to jednak co nie co można dostrzec na wykresach intra.
Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała spadkowa szpulka , która w żaden sposób nie zmieniła obrazu i idealnie wpisała się w konsolidację z jaką mamy do czynienia od kilku ostatnich sesji. W dalszym ciągu poruszamy się w wąskim zakresie cenowym i nie pozostaje nic innego jak zaczekać na jakiś ruch kierunkowy.

Na wykresie intra , akurat w przypadku naszego rynku, trudno jest napisać coś nowego. Dalej trzymamy się ograniczeń trójkąta.
Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DA powstała mała świeczka wzrostowa , która w dalszym ciągu nie poradziła sobie z oporem czyli strefa wsparcia wybitą w dół kilka sesji prędzej. W dalszym ciągu mamy nie domkniętą lukę cenową co może przyciągać chęć do wzrostu i dalej mamy niezaatakowaną strefę wsparcia na poziomie ok. 12189 której wybicie mogłoby dopiero świadczyć o możliwości zmiany trendu na spadkowy. Czyli co? Czekamy!

Patrząc na wykres intra kontraktów na DAX można powiedzieć , iż gracze dzienni mają ciekawy układ , który powinien przynieść zysk dla posiadających pozycje długie. Widać wyraźną budowę setupu na wzrost w którym to decydującym momentem będzie wybicie najbliższej niebieskiej strefy oporu. Można założyć , że gdy już dojdzie do tego a wygląda na to, że to są tylko małe godziny, to cena powinna dojść co najmniej w okolice 12500 a ruch na 12600 nie jest czymś mało prawdopodobnym. Zanegowanie takiego scenariusza nastąpi w momencie wybicia dołem 12350.
Dodaj komentarz