Robi się ciekawie.

Za nami sesja , która gdzie nie gdzie daje pierwsze wskazania mogące niepokoić posiadaczy akcji.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj spadkowa świeca, która swoim dolnym cieniem naruszyła poziom dołka między dwoma szczytami. Innymi słowy powstały warunki do utworzenia DT i realizacji ruchu w kierunku 2850. Jednak sytuacja nie jest taka oczywista. Poprzedni Pin bar nie został zanegowany , zakres czerwonego OB nie został wybity a od szczytu mamy „trójkę”. Wydaje się zatem , ze w kwestii kolejnych kilku kilkunastu sesji, znaczenie będzie miało dzisiejsze zachowanie. Jeśli ma być pełen impuls wzrostowy od poziomu 2726 to nastąpi negacja ewentualnej DT , jeśli jednak dzisiaj będziemy mieli „czarną” kontynuację to tak jak wspomniałem wcześniej, witamy się z ok. 2850.

Jeszcze wczoraj w pierwszej części sesji zakładałem , że wyjście nad ostatni potwierdzony szczyt da nam korektę spadkową a po niej ruch w okolice 3030 czyli żółtej strefy oporu. Niestety myliłem się bo rynek wyszedł na nowy dołek co paradoksalnie może mieć pozytywne, dla byków, znaczenie. teraz mamy układ „trójkowy od szczytu. Wczorajsze minimum a po nim ruch nad ostatni potwierdzony szczyt sprawia, ze zejście z ostatniej części sesji które ma charakter „trójkowy” może zaowocować tym, iż dzisiaj od początku będziemy mieli ruch w górę. Od niego a dokładniej od tego czy taki ruch zdoła pokonać wczorajszy max zależeć będzie czy mamy korektę spadkową i ruszymy na nowy szczyt czy jednak rozpoczynamy większy spadek. W przypadku wybicia wczorajszego max spodziewałbym się korekty w momencie dojścia do wymienianego już poziomu to jest okolic 3030. Jeśli jednak otrzymamy dzisiaj nowy dołek na początku to raczej docelowo będziemy zmierzać w kierunku 2930 czy ok. 2910.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy spadkową świecę ale bez wybicia ostatniego dołka co dalej daje szanse na to iż mamy korektę po pierwszym swingu wzrostowym.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy trend spadkowy a od oznaczonego OB mamy już pełen impuls , no może jeszcze powinien nastąpić „mały” nowy dołek (5 w 5). Dlatego spodziewam się dość szybkiego ruchu w górę który pokaże nam co dalej swingowo się zadzieje. Brak wyjścia nad szczyt w obecnym OB to korekta i czas na kolejny impuls spadkowy.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P spadkowa szpulka nic nie zmieniająca w sytuacji z weekendowej.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy pełen impuls spadkowy od żółtej strefy oporu tu jeszcze również „mały dołek” i pora na ruch w górę albo w ramach korekty albo odwrócenia. Czas pokaże czy uda się pokonać strefę czy nie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JasiekTom'asandyTommyMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Nowe bandy na [2910-3024]z liniami ostatniej obrony na [2917-3017]
Sygnał wskoczy na L jeżeli kurs wzrośnie 28 pkt. od poziomu otwarcia
Ważony obrotami Wig20 po 27 pkt.
Z lotto ciekawie, ale już za późno, aby sens miało o tym pisać.
Zaległe bandy na 2921, 2920, 2917

Tommy
Gość
Tommy

Bandę to przekroczyli w sejmie głosując za tym PZPRowcem,

Marcin
Gość
Marcin

Dziękuje za analizę Panie Dariuszu

andy
Gość
andy

na 2904 wypada równość fal ,czy ,będzie wydłużenie ?, dawałoby to szanse że robimy 3

Tom'as
Gość
Tom'as

dax chodzi dzisiaj po równych poziomach
https://ibb.co/Jww8BbRg

Jasiek
Gość
Jasiek

Na kontraktach DAX czterema świecami D1 zjechaliśmy z górnej bandy zakresu pałowania rysowanego od czerwca na dolną bandę. Brzydko to wygląda, ale nadal bez wybicia w dół.
Jutro wyniki NVIDIA podaje? To chyba zdecyduje o kierunku.
comment image

Tom'as
Gość
Tom'as

no chyba że popatrzymy w ten sposób:
https://ibb.co/G3dVyck6

Jasiek
Gość
Jasiek

Dla mnie może być, mam lekko zlewarowane S z połowy tego zakresu 🙂