Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 25.05.2024

Za nami sesja , która idealnie wpisała się w założenia weekendowej co najmniej na rynkach europejskich.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała silna wzrostowa świeca , która idealnie wpisuje się w falę 3 impulsu powstałego po odbiciu od OB. Tym samym, zgodnie z podstawowym scenariuszem realizowany jest plan ataku na nowy szczyt trendu wzrostowego. Wydaje się zatem , że mamy przed sobą jeszcze jakieś ok. 100 pkt wzrostu choć w między czasie należy spodziewać się 1-3 sesji korekcyjnych w ramach fali 5-tej.

Na wykresie intra po widocznej korekcie pędzącej 1:1 rynek kontynuuje wzrost. Na ten moment mamy już naruszony poziom ostatniego potwierdzonego szczytu największej korekty w spadku. Teraz można się tylko zastanawiać czy rynek da jeszcze korektę po pierwszym impulsie w fali 3 czy jednak będziemy mieli silny wzrost z minimalnymi korektami i tym samym trudność znalezienia okazji do L dla tych , którzy nie załapali się po wyrysowaniu 1:1.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy po wczorajszej sesji wzrostową świecę po wcześniejszym wyrysowaniu korekty pędzącej 1:1. Z racji iż dołek wypadł na zakresie dużego OB jest to wskazanie na rozpoczęcie fali 3 ale gdzieś tam w głowie musimy mieć, iż może to być przypadkiem fala c. Dlaczego? Obecny wzrost jest idealnie równy dotychczasowej największej korekcie w spadku. Zatem czekamy na kontynuację która wzmocni założenie realizacji scenariusza z atakiem na nowy szczyt trendu wzrostowego.

Na wykresie intra wygląda to nieco inaczej z racji rolowania jakie miało miejsce w ostatni czwartek. Tu rysuje się nam układ korekty pędzącej 1: 1 i wybicie 18425 będzie pierwszym wskazaniem właśnie na taki ruch . W następstwie powinniśmy mieć atak na ostatniego maxa , którego wybicie będzie również swingowym sygnałem kupna. W efekcie w niedalekiej przyszłości powinniśmy wybijać okolice 18670.

Indeks S&P

Jeśli chodzi o wykres dzienny indeksu S&P to tu w przeciwieństwie do poprzednich indeksów , mamy świecę spadkową z wyraźniejszym górnym cieniem, która to daje jeszcze szansę na dalszy ruch w kierunku południowym. Jednak w szerszym kontekście należałoby założyć że obecny spadek jest mimo wszystko korektą. Można tylko zastanowić się czy jest to fala 4 czy może jednak 2 w 3. Pierwszy wariant dałby nam nowy szczyt ale nie koniecznie dużo wyższy od ostatniego. Drugi wariant dałby nam mocne wybicie i jeszcze sporo punktów wzrostu. Ta kwestia powinna rozjaśnić się po sposobie wybicia ostatniego szczytu. Chociaż bliżej mi chyba do tego pierwszego scenariusza i nie ukrywam że wykres intra zdaje się tak podpowiadać.

Na wykresie intra mamy korektę po rolowaniu i jeśli spojrzymy na cały wzrost od najniższego dołka w lewym dolnym rogu wykresu, czyli po korekcie odpowiadającej dużemu OB to widzimy, że obecny spadek odpowiada OB (niebieski) i jeśli rynek zawróci teraz to bliżej mu do fali 5-tej niż do rozpoczynania fali 3 wyższego rzędu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarcinAdamTommyKonrad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Dziękuję za analizę Panie Dariuszu

Marcin
Gość
Marcin

kiedy pokaźna grupa ( w tym ja ) wypatruje miejsca do S,
Pan Darek mówi L i jest dobrze. Szacunek Panie Darku,

Konrad
Gość
Konrad

Sygnał wskoczy na S jeżeli kurs spadnie 18 pkt. od poziomu otwarcia.
Dzień „3” ciężki do rozszyfrowania, ale mając na uwadze, że wczoraj mógł pojawić się szczyt (SL na maksach, chyba że będzie luka wzrostowa, czyli otwarcie powyżej 2536 pkt.-wtedy możliwy szczyt na luce) dzisiaj obstawiałbym spadki.
Niemniej przy podobnych układach przy „3′ dodatnie otwarcie, to fałszywy pierwszy zryw w pierwszych 5-15 min i dopiero potem prawidłowy większy ruch.
Ujemne otwarcie i biała na 5 min.-dawała szanse na podciągnięcie kursu, ale niekoniecznie białą dzienną. Jeżeli na 5 min. pierwszą będzie czarna świeca-to raczej do końca dnia lecimy w dół.
Takie mam śmiałe założenia, eh.

Tommy
Gość
Tommy

Witam; patrzyłem jak to wyglada u innych i…Na znanym tu wszystkim portalu „graja S”… od wczoraj. Spadało poniżej 2500 „grali” L na 2640. teraz od początku nowej serii „graja” S. Traktując to jako perfekcyjny antywskaznik….gram..wiadomo co a jeszcze wczoraj rano miałem S Pozdrawiam i życzę udanych decyzji

Tommy
Gość
Tommy

Aktualizacja: zalecana ostrożność z L, pozycje zmieniam spowrotem na S ale to już jest kilkadziesiąt pkt wyzej 🙂

Konrad
Gość
Konrad

Tak przypomnę jeszcze bandy, bo choć obraliśmy kierunek północny i powinniśmy przyspieszyć, to po drodze mamy bandy, w tym zaległe, 2537, 2544, 2546, 2556, 2576.

Adam
Gość
Adam

Doskonała robota panie Dariuszu – dziękujemy

Marcin
Gość
Marcin

Póki co trzyma małe OB 2533 od dołu, zobaczymy go zagra ameryka, pro wzrostowo na sp500 i NQ