Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 15.05.2024

Zanosi się na „zieloną środę” . Myślę jednak, że korzystną tylko dla posiadaczy akcji bo co do zakupu to ….. .

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 pojawiła się po wczorajszej sesji, świeca Pin bar o wzrostowym korpusie. Mamy zatem wskazanie na ruch osiągający ostatni szczyt przed co najmniej widoczniejszą korektą.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy zejście do strefy szczytu poprzedniego dużego swingu, następnie odbicie i ponowne zejście już bez nowego dołka. Na tym ostatnim dołku pojawiła się nam formacja Objęcia hossy , która jeszcze nie została potwierdzona. Patrząc na sam wykres intra mamy układ , który mógłby zaowocować zejściem ceny do okolic 2490 na bazie tworzenia się Korony na spadki. Jednak zarówno wykres dzienny , który mimo wszystko ma większe znaczenie jak i układ 1:1 na wykresie intra (nie oznaczony ale mocno dostrzegalny) powinniśmy się raczej spodziewać ruchu w górę a nie realizacji Korony.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX wyrysował się wczoraj również Pin bar co daje nam również wskazanie na ruch w kierunku nowego szczytu ostatniego przed co najmniej zauważalną korektą. Jeśli nie będzie zaskoczenia to dzisiaj powinniśmy mieć tu nowy historyczny szczyt.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy kontynuacje trendu wzrostowego po korekcie zakończonej Pin barem (po danych) , korekcie która swoim rozmiarem idealnie wpasowuje się w falę 4 impulsu rozpoczętego po podwójnej większej korekcie widocznej w dole wykresu. Obecnie jesteśmy tu najprawdopodobniej w fali 3 w 5 a podczas dzisiejszej sesji powinniśmy zobaczyć nowy szczyt.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy po wczorajszej sesji świecę wzrostową która po wcześniejszym układzie korekty pędzącej stanowi raczej część fali 5 impulsu od 5013. Ten wczorajszy wzrost powinien być kontynuowany, bo trudno uwierzyć, że indeks nie znajdzie się na nowym szczycie.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy kolejny impuls niższego rzędu , który rozpoczął się po wczorajszych danych od wysokiego Pin bara a ma miejsce po wcześniejszej korekcie pędzącej 1:1. Tu mamy już nowy szczyt po korekcie ale do poziomów historycznego szczytu brakuje jeszcze jakieś ok. 60 pkt co wskazuje że najprawdopodobniej jesteśmy dopiero w fali 3 wspomnianego impulsu i co również powinno dać nam dalszy wzrost.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

19
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
TsGandyFilipBlazejKrzysiek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

System wskoczy na L jeżeli kurs wzrośnie 28 pkt od poziomu otwarcia. U mnie większe szanse jednak na korektę, ale ostatnio nic się nie dzieje.

Tom'as
Gość
Tom'as

Obserwuje Pan miedź?…. dzisiaj wybiła szczyty szczytów

Krzysiek
Gość
Krzysiek

czy ktoś wie dlaczego nagle baza na kontraktach z +3 na +14 pkt z dnia na dzień zrobiono?

Blazej
Gość
Blazej

Witam
odcięcie dywidendy Santander

TsG
Gość
TsG

Widzę ja widzisz TY…Andy czas RGR rozegrać…

andy
Gość
andy

na razie zagrywam S po2570 /równość fal/ na 5min. i na dywergencję na macd

andy
Gość
andy

TsG, o jakim interwale piszesz?

TsG
Gość
TsG

Andy zara wstawie rys….
https://ibb.co/k270gMF

andy
Gość
andy

TsG , to o nim wspominałem wcześniej jako potencjalnym , a Darek pisał o nim jako koronie . realizacja tej formacji ucieszyła by , bo ma całkiem niezły zakres spadku.

Tom'as
Gość
Tom'as

patrząc po głównych spółkach nie wiem czy to podniecenie dotyczące spadków nie jest przedwczesne
https://ibb.co/vx2dBW9

TsG
Gość
TsG

Andy może być i korona….rgr z M5 nizej rys
https://ibb.co/nfKhRBM

andy
Gość
andy

ale piękna jazda,, na w20 /15min./klasyczny diament , wybicie pokaże dalszy kierunek ,o ile go po wybiciu nie zanegują.