Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 07.05.2024

Za nami „bycza sesja” czyli rozpoczęcie tygodnia z przytupem. Innymi słowy realizacja podstawowych scenariuszy trwa w najlepsze.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 mamy po wczorajszej sesji, wysoka biała świecę wybijającą poprzednie szczyty. Wczorajszy wzrost wybijający opory potwierdzony został obrotem co wskazuje na dalszą jego kontynuację. Jedyne zagrożenia dla dalszych większych wzrostów stanowią obecnie: silny opór w postaci nachodzących na siebie górnych ograniczeń kanałów cenowych oraz fakt iż od października 2023 poruszamy się trójkami. Jednak pamiętamy, że w trendzie wzrostowym opory są po to aby je łamać i dlatego dopóki nie otrzymamy sygnałów zagrażających dopóty patrzymy na północ. Po ewentualnym uporaniu się z obecnymi oporami mamy otwarta drogę do okolic 2650.

Na wykresie intra wydaje się że obecny trend wzrostowy a dokładniej ruch wybijający strefę szczytową, znajduje się w fazie fali 3 co powinno zaowocować dalszym wzrostem chociażby do górnego ograniczenia kanału cenowego. Rejon strefy szczytowej stanowi obecnie pierwsze ważne wsparcie w przypadku próby dojścia do głosu przez niedźwiedzie.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj wyraźna wzrostowa świeca , która premiuje obecnie scenariusz z kontynuacja wzrostu na nowy szczyt. Wydaje się, że tylko brak wybicia obecnej strefy oporu i zejście poniżej wczorajszego minimum mogłoby to zmienić.

Na wykresie intra znajdujemy się od jakiegoś czasu w zwężającej się konsolidacji. Patrząc jednak na pierwszy ruch od dołka który wybił ostatni potwierdzony szczyt, mamy w głowie poważną wskazówkę na możliwość odwrócenia tendencji spadkowej. Następnie była wyraźna korekta a po niej impuls , który choć nie wybił poprzedniego szczytu to i tak podtrzymał kierunek siły. Dalej znowu korekta i obecna tendencja wzrostowa. Tutaj od momentu utworzenia największej korekty mamy swing który zdaje się powoli wyczerpywać znamiona impulsu co dawałoby podstawy do tego aby w najbliższym czasie oczekiwać korekty spadkowej a po niej ruchu wybijającego strefę oporu poprowadzona przez trzy szczyty.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy również świecę wzrostową i niemal w pełny i zrealizowany minimalny poziom jaki oczekiwaliśmy. Oczywiście celem jest nowy szczyt ale obecna strefa oporu wraz z idealna geometrią, tworzą warunki do uaktywnienia się większej podaży. To co może nieco niepokoić to fakt wzrostu z ostatnich 4 sesji na malejącym obrocie. Dlatego spodziewałbym się reakcji podażowej z obecnych rejonów ale pamiętać należy, że najważniejsza strefa wsparcia jest obecnie dopiero w rejonie 5010.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy wyraźną tendencję wzrostową , która obecnie doszła do strefy oporu. Jednak widać tu wyraźnie że po dużej korekcie pędzącej mamy swing impulsowy i obecnie jesteśmy najprawdopodobniej w końcowej fazie fali 5-tej. Piszę najprawdopodobniej ponieważ w trendzie impulsy mogą się rozbijać. Jednak mimo wszystko, w dniu dzisiejszym spodziewałbym się korekty, która może chcieć sprawdzić najbliższą widoczną strefę wsparcia. Ewentualnym zagrożeniem dla dalszych wzrostów byłoby wybicie tej strefy w jednym ruchu będącym impulsem.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Tom'asandyKonradDariusz Bartłomiejczakcherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość

Witam. Darku, z wielką przyjemnością słucham i czytam Twoich analiz, więc mam uwagę do dzisiejszego zapisu: „Innymi słowy realizacja podstawowych scenariuszy trwa w najlepsze” bo widzę w odniesieniu do w20, brak zbieżności pomiędzy zapisem, a tym o czym mówisz w analizie weekendowej. Podstawowy scenariusz dla w20 to ruch w fali c spadkowej w okolice 2380, a nie ruch na 2560 (tu mówiłeś że jest szansa na 2550 i dalej), a o podstawowym ruchu mówisz w 2 minucie i 3.30 minucie weekendowej. To tylko spostrzeżenie i poprzez szacunek do Twojej pracy uważałem, że mogę tą napisać. Wszystko o FW20 na blogu… Czytaj więcej »

Konrad
Gość
Konrad

Sygnał wskoczy na S jeżeli kurs spadnie 30 pkt. od poziomu otwarcia.
Jedyna numerologia, która może „sprawić” korektę, to taka, że dzisiaj mamy data=2 i księżyc przebywa w drugim znaku zodiaku, czyli byku. Mało tego, właśnie teraz w byku jest aż 5 ciał niebieskich, które tworzą ze sobą różne koniunkcje (w tym Wenus- druga planeta od słońca), no i jutro nów. Ale czy to wystarczy? Czy wręcz przeciwnie – napędzi byka?

Tom'as
Gość
Tom'as

Taka mała wrzutka historyczna odnośnie tego postu:
https://ibb.co/R6VYCfz
w usa zaczyna ubywać ofert pracy
https://ibb.co/KmSkHGJ

Tom'as
Gość
Tom'as

dax dziś pokazał siłę
https://invst.ly/14qiw6