Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 13.09.2023

Za nami dwie sesje nowego tygodnia i coraz większy kłopot byków z powrotem do wzrostu na omawianych rynkach.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 , mamy po wczorajszej sesji małą białą świeczkę, która wpisuje się w układ korekty po silniejszym spadku wybijającym linie trendu. Odbicie jakie do tej pory powstało (jeśli w ogóle można tak to określić) jest niczym innym jak próbą re-testu wybitej linii trendu. Patrząc „falowo” na ostatnie 3 sesje, wydaje się , że rynek powinien jeszcze zaliczyć nieco wyższy max od tego z poniedziałku. Jednak nie zdziwię się jeśli cena bez takiego „wyjścia w górę zdoła spaść i wybić nie tylko minimum z piątku ale i ostatni dołek co będzie kolejnym sygnałem sprzedażowym. Przed konsekwencjami takiego sygnału może rynek uratować tylko i wyłącznie skuteczna obrona najbliższej strefy wsparcia. Bez tego kierunek 1800 zostanie uruchomiony.

Na wykresie intra po ostatniej wyraźnej 5-ce w dół mamy odreagowanie w postaci korekty, która ma szanse zajść jeszcze nieco wyżej ale już na ten moment mamy jakąś pełną trójkę i wybicie wczorajszego minimum a w następstwie atak na dołek nikogo nie powinno zdziwić.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym DAX ostatnie dwa dni mocno zniwelowały szanse na powrót do wzrostu po układzie korekty pędzącej. Najpierw poniedziałkowy Pin bar a wczoraj potwierdzenie czarną świecą wskazują, że atak na ostatni dołek jak i na ten, do tej pory najniższy, są jak najbardziej realne. Dodatkowo rysuje się nam groźny układ ale o tym może w ujęciu intra.

Na wykresie intra kontraktów na DAX , po dojściu do strefy oporu w rejonie 15860 mamy odbicie i dość dynamiczny spadek, który jest już w najbliższych rejonach strefy wsparcia. Wybicie tej strefy to wybicie linii szyi RGR z zasięgiem na ok. 480 pkt a to w przełożeniu oznaczałoby zejście w okolice 15100. Idąc dalej taki ruch spowodowałby, wybicie na wykresie dziennym indeksu DAX linii szyi RGR o znacznie większym zakresie spadku bo ok. 1000 pkt. Patrząc falowo na wykres intra to ostatnie zejście od niebieskiej strefy oporu nie wyczerpuje znamion impulsu i tu spodziewam się , że jeszcze dzisiaj może dojść do wybicia wspomnianej linii szyi.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstała wczoraj czarna świeczka z górnym cieniem. Jeśli skutecznym miałby być wcześniejszy układ 1:1 to rynek bardzo szybko powinien wybić wczorajszy maks. Jednak przypomnę to o czym już mówiłem w weekendowej i pisałem wcześniej, mianowicie, pomiędzy korektami o równej wielkości nie mamy układu „trójkowego” a raczej impuls co może być wyczerpaniem potencjału wzrostu od dołka na 4335 w postaci „abc”. Wybicie 4430 to wskazanie na kolejny spadek i atak poziomu ok. 4360 a w konsekwencji budowa swingu z ponownym atakiem na okolice 4300.

Na wykresie intra po wyraźniej dużej 5-ce w dół , mieliśmy odbicie w postaci korekty z pędzącą po środku. Wczoraj rynek wszedł ponownie w fazę tendencji spadkowej i wydaje się że zejście do okolic 4440 jest bardzo realne a w przypadku jego wybicia powinniśmy spodziewać się kontynuacji do okolic 4425. Patrząc z nieco dłuższej perspektywy czasowej wybicie 4440 otworzy drogę nie tylko do 4425 gdzie są powody do obrony ale i do przywitania się z 4400.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

18
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
andyTsGKiScherryTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Dziękuje za podzielnie się analizą

Adrian
Gość
Adrian

A dlaczego jest taka duża baza między serią wrześniową a grudniową prawie 40 pkt ?

TsG
Gość
TsG

Mam wrażenie że ta obecna nagonka na osłabienie złotego i przecena to trzeba grać do góry z uwagi na Fakt że grubasy to wykorzystać aby ograć drobnicę poza tym coś za mało to urosło po takim dużym impulsie spadkowym dlatego intra na świecach spadkowych i wsparcia szukam wejście na L

KiS
Gość
KiS

TsG może coś takiego
https://ibb.co/jw4Gpg8

Adrian
Gość
Adrian

Stoch już masz prawie 80 a cena daleko od prognozy , śmiem wątpić , ale zobaczymy co pokaże inflacja bo usd/pln na razie pokazuje na WIG 20 dolarowy już prawie -20% od szczytu a tutaj rządzi Goldman i Morgan jako podają statystyki z obrotami , może na nowej serii na zakończenie roku coś podniosą wyceny jak zawsze ale na razie L dla nie trendowców ,

KiS
Gość
KiS

Adrian to tylko projekcja cenowa do tego trzeba to zobaczyć na wykresie, odniosłem się jedynie do wpisu kolegi TsG a tak na ten moment wygląda cena, jak widać cena ma problemy z wyjście do góry
https://ibb.co/RpdsK6q

andy
Gość
andy

KiS, jestem już w Inowrocławiu,i to co widzę i pod co bym zagrał to potencjalny orgr z zasięgiem ca 2060 , przy oznaczeniu sobie fal jako w-x- i teraz y ;pamiętając o SL, bo to zwykle jak przy rozliczeniu serii może być. zwariowany tydzień . Pozdrowienia dla grających.

TsG
Gość
TsG

Adrian skalpowanie to nie jest tylko jedna z najlepszych materiałów do analizy to trudne zajęcie a efekt końcowy zależy od tego czy dobrze oceniles rynek jak masz zysk to pamiętaj aby postawić sl tak aby coś ugrać zanim TP

Domino
Gość
Domino

Zgadzam się z Tobą TSG, ja trzymam L od poziomu 1924 do rejonów 1980. Zlecenie wystawione do piątku.

Marcin
Gość
Marcin

Czy kupuje ktoś pszenicę ( ewentualnie kukurydzę ) ? ja wczoraj wziąłem pszenicę, spekulacyjnie

KiS
Gość
KiS

nie zrozum mnie źle, to tylko żart, masz dużo kur do wykarmienia czy ryby w stawie???

Marcin
Gość
Marcin

niestety nie… choć często to lepsza inwestycja a przynajmniej spokojniejsza 😉

cherry
Gość

Witam, seria Z

SL dla granych L wynosi 1972.

TP1 2004
TP2 2008
TP3 2020

zagranie L1990 TP 2004, BP

zagranie L1996 TP 2008, BP

zagranie L1998 TP2020, BP

SL zawsze 1972

godz. 10.00 grają na 1994

udanych

Adrian
Gość
Adrian

Cherry może ty wiesz co oznacza ta 40 pkt baza między seriami , bo dywidendy już były o co chodzi , taki optymiozm czy coś ?

cherry
Gość

Adrian mogę tylko założyć bazując na starcie i zakończeniu serii U, analizuje raz w tygodniu zachowanie LOP, liczeniu ws – to moja nazwa współczynnik sesji, to wyliczenia lop do wol, lop do ilości transakcji i wol do ilości transakcji względem dziennego zachowania ceny. Jakaś tam reguła to przelicza i dostaję dane, które pomagają postawić „diagnozę” co ustawiał GS. Baza, to tylko własne przemyślenie, wynosząca teraz np. 44 pkt 1943/1988 stara/nowa przy ws + 3 tys. dt podpowiada, że rozliczenie serii U powinno być w zakresie 1990. Poziom handlu na serii Z powinien zmniejszyć bazę do ok. 20 pkt. w dniu… Czytaj więcej »

Tom'as
Gość
Tom'as

zamykam pge na 1% zysku
https://ibb.co/YT9rtQr

Tom'as
Gość
Tom'as
Tom'as
Gość
Tom'as

rgr albo orgr 🙂
https://ibb.co/9T2PVJS